Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 70 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

I hate myself.
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Naše problémy -> Sebenenávist
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Blizi
Site Admin
Site Admin

Registrace: 21.6. 2006

PříspěvekZaslal: ne červenec 02, 2006 11:46 pm    Předmět: I hate myself. Citovat

Tak tuto větu mám před očima každý den. Jsem nula, nicka, nemám právo žít, honí se mi hlavou a to pořád a pořád dokola Crying or Very sad . Kdybych jen věděla, jak tento postoj změnit, otočil by se mi život o stoosmdesát stupňů k lepšímu. je na tom někdo podobně?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
niky-s
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 5.7. 2006

PříspěvekZaslal: ne červenec 09, 2006 4:10 pm    Předmět: Citovat

Blizi,mužu mít otázku? ..kdo nebo co to v Tobě vyvolal??
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Blizi
Site Admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: st červenec 19, 2006 12:35 am    Předmět: Pro Niky-s Citovat

niky-s napsal:
Blizi,mužu mít otázku? ..kdo nebo co to v Tobě vyvolal??

Ahoj Niky, vitam Te tu. Vis, asi je to vina me "rodiny" (ono se toto slovo ani pouzit neda), jsem jedinacek, za ktereho se vsechno delalo a ktery nikdy nedospel a zustal hloupou nulou. Nebo taky nanou pitomou s hloupou reci, nebo oplacanou "mandou", kačenou a krávou s nic moc oblicejem, bez prava na svuj nazor. Snazim se s tim uz nejaky patek vyporadat, ale je to zakoreneno moc hluboko... Ty mas s nazvem tohoto fora taky sve "zkusenosti"? Sad
Simca
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 21.7. 2006

PříspěvekZaslal: pá červenec 21, 2006 11:59 am    Předmět: Nenávist. Citovat

Nevím, jestli je to přímo sebenenávist, ale připadá mi, že všechno, co udělám, je špatně, hodně věcí pokazím a připadá mi, že nic neumím. S vzledem jsem se vcelku vyrovnala, co taky člověku zbyde, ale s tou neschopností moc ne. nechápu, jak někteří lidé všechno stihají, chodit do práce, vařit, uklízet, vychovávat děti, když já nezvládnu ani jedno. Hrůza. Rolling Eyes
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tatana.larinova
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 29.6. 2006

PříspěvekZaslal: po červenec 24, 2006 2:20 am    Předmět: Citovat

Blizinko, asi víš, jak jsem na tom já, jdu tě ale podpořit, je nás takových určitě víc.

Jednak za tu sebenenávist může rodina, z té si určitě odnášíme spoustu bloků. A pak samozřejmě i sama doba, ve které žijeme! Vždyť není dne, abychom neminuli reklamu s dívkou vychrtlou, která na nás cení bělostný chrup - odevšad! Ze stran časopisů, z billboardů... Mladá, krásná, úspěšná. Také krásně oblečená a určitě i chytrá - co víc si přát, že? Jak si pak my, "obyčejné", "tuctové" holky připadáme, snad ani nemusím moc rozvádět - vypadáme přeci příšerně, musíme zhubnout, nemáme co na sebe atd. atd.
Řešení? Kdybych ho znala, tak sem asi nebudu psát... Určitě bychom se měli maximálně snažit nepodléhat reklamám, obrnit se proti nim. Jde jen a jen o peníze; co na tom, že tyto všudypřítomné reklamy způsobují kruté psychické újmy na duších (už třeba i 11ti leté dívky jsou přesvědčeny, že musí držet dietu apod.) a ve spoustě případech jsou i jedním ze spouštěčů mentální anorexie či bulimie. Nikdo přeci nemá právo nám diktovat, že jen s mírami 90-60-90, jen když si koupíme tenhle a tamten krém, tuhle blůzu a tamtu sukni, jsme ideální ženy. Že budeme "in" jen když si koupíme boty za 3000. Každý člověk je osobnost, každý. A to nejcennější, co máme, je uvnitř nás... Trošku jsem odbočila Smile shrnu to tedy - nepodléhat!
Další - snažit se na sobě pracovat. Měnit sami sebe - to je jedna z nejtěžších věcí, ale jsme tu holt proto, abychom na sobě pracovali, takže do toho Smile. Jak? Třeba číst (existuje spousta knih, která pojednává o tom, jak se naučit sebelásce apod. - například od skvělé autorky Louise L. Hay), po přečtení některé trochu poučné knihy můžete mít třeba pocit, že to v životě nemůžete zvládnout, v životě se nemůžete změnit natolik, abyste byli tak klidní, vyrovnaní atd. - nepropadejte panice, nemusíte se měnit hned, hodně toho pro sebe uděláte už jen čtením těchto knih, vstřebáváním informací a zamyšlením se nad nimi; učit se třeba různá meditační cvičení (umění zklidnit se třeba v případě návalu negativních emocí); dělat věci, které nás těší a které nám samotným přinášejí pocit uspokojení (nemyslím sebepoškozování) - pocit hrdosti. A také žít přítomností, to je, myslím, velmi důležité. Nezasekávat se na starých chybách, které jste kdy udělali. Poučit se z nich a jít dál.
A asi to nejdůležitější - naučit se ovládat svoje myšlenky. Každou myšlenku vyprodukuje náš mozek, tedy my, já, vy. A kdo jiný už by měl svoje myšlenky umět ovládat a kontrolovat jiný, než my sami? Smile Myšlenky mají velkou sílu a když je dostaneme "pod kontrolu", velmi se nám uleví. Kolikrát nám v hlavě vše hučí a my máme pocit, že to nemůžeme zastavit, že ten chaos nás úplně ovládl. Ale jde to. Samozřejmě, je tohle práce na velmi dlouho, kdybychom dokonale ovládali svoje myšlenky a uměli je řídit, jsme už téměř dokonalí Smile, zkusme to alespoň trošku zvládnout již v tomto životě Wink

Naposledy upravil tatana.larinova dne po červenec 24, 2006 11:35 am, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
Lubosse
Site Admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: po červenec 24, 2006 9:21 am    Předmět: Re: Anka Citovat

Moc pěkné, Anko, to už je skoro na článek....
Jinak pěkný článek o podobném tématu napsal Blade, zase trochu z té druhé strany:
Odkaz na článek Vina a trest
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tatana.larinova
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 29.6. 2006

PříspěvekZaslal: po červenec 24, 2006 9:29 am    Předmět: Citovat

Lubosse, já jsem se nějak rozepsala, sama koukám, že je to nějaký dlouhý Very Happy, ale na článek bych si asi netroufla, jsou to jen moje názory a pocity, spousta z toho takhle třeba vůbec nemusí fungovat...
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
Blizi
Site Admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: po červenec 24, 2006 10:29 pm    Předmět: Citovat

tatana.larinova napsal:
Lubosse, já jsem se nějak rozepsala, sama koukám, že je to nějaký dlouhý Very Happy, ale na článek bych si asi netroufla, jsou to jen moje názory a pocity, spousta z toho takhle třeba vůbec nemusí fungovat...

Ani, diky, moc mi pomahas, ale Ty vis..Smile Takovou krasnou uvahu bych na clancich urcite ocenila, urcite i pro ostatni by to byla pomoc a mmch mas moc pekny sloh Wink
Amylin
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 25.7. 2006

PříspěvekZaslal: st srpen 09, 2006 10:49 pm    Předmět: Citovat

U mě sice jak kdy, ale většinou mě napadne..Proč zrovan ja si zaslouzila zit? Dyt vlastne nejsem nikdo specialni, obycejnej člověk..nenavidim samu sebe..kazdy kousek..obcas, vetsinou mezi kamarady, ale to je relativní pojem, se citim docela fajn, pak, kdyz ale vidiím ostatni..nenavidim se..nebo kdyz me nekdo zradí..nejspíš bych tu nemela být..sem asi dosti "jiná"... Confused
Blizi
Site Admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: ne srpen 13, 2006 1:35 am    Předmět: Citovat

Amylin napsal:
U mě sice jak kdy, ale většinou mě napadne..Proč zrovan ja si zaslouzila zit? Dyt vlastne nejsem nikdo specialni, obycejnej člověk..nenavidim se..

Srovnáváš se s ostatními? V čem? Máš pocit, že ostatní jsou lepší popř. speciální?
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 3.7. 2006

PříspěvekZaslal: ne srpen 13, 2006 10:51 am    Předmět: Citovat

Amylin napsal:
U mě sice jak kdy, ale většinou mě napadne..Proč zrovan ja si zaslouzila zit? Dyt vlastne nejsem nikdo specialni, obycejnej člověk..nenavidim samu sebe..kazdy kousek..obcas, vetsinou mezi kamarady, ale to je relativní pojem, se citim docela fajn, pak, kdyz ale vidiím ostatni..nenavidim se..nebo kdyz me nekdo zradí..nejspíš bych tu nemela být..sem asi dosti "jiná"... Confused

včera mi jeden člověk pověděl něco, co se zřejmě bude týkat i tebe: jsi citlivá a vnímavá a totéž očekáváš i od ostatních. když se toho bohužel nedostává, vylinou se pocity úzkosti a sebenenávisti za to, že toužíš po vnímavém přístupu

na tom ale není nic špatného, opravdu. zkus druhým sdělit, co máš ráda a co naopak ne - dovol jim, aby tě mohli poznat. někteří pochopí, někteří ne. ale můžeš se vydat na dobrou cestu k šťasntějšímu životu a až zjistíš, že tě ostatní mají rádi se vším, co k tobě patří, naučíš se mít ráda. pokus se o to, držím palce!
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: po srpen 14, 2006 9:17 pm    Předmět: Co se dá dělat... Citovat

Týká se mě problém sebenenávisti, připadám si jako zrůda, nula...
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
HappinessIsDead
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 22.7. 2006

PříspěvekZaslal: po srpen 14, 2006 10:35 pm    Předmět: Citovat

Nepřipadám si jako nula, já neexistuji, život je sen.
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: út srpen 15, 2006 8:52 am    Předmět: Re: Co se dá dělat... Citovat

derewi napsal:
Týká se mě problém sebenenávisti, připadám si jako zrůda, nula...

Ahoj Jani,
proč si připadáš jako nic? Nevidíš něco, co jsi sama dokázala, na čem jsi se podílela?
Někdy je těžké chtít to vidět, uvědomit si, že toho dokazujeme vlastně spoustu, protože by to znamenalo, že bysme měli být připraveni i na to, žít svůj život na vlasntí odpovědnost a přes každý pád zase vstát.
Nevěřím tomu, že jsi nula. Vůbec tě neznám, ale vím, že dokážeš krásně tvořit. A i přes svůj ne zrovna libový život, pořád bojuješ a děláš si starosti o ostatní. Idea

Zkus se podívat, co všechno zvládáš a co dokážeš. Snad si jednou uvědomíš, že se to nule nerovná.

Drž se!!!
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: út srpen 15, 2006 8:57 am    Předmět: Citovat

HappinessIsDead napsal:
Nepřipadám si jako nula, já neexistuji, život je sen.

Musím ti odporovat, opravdu existuješ a život je život, nepleť si ho se snem.
Taky ti někdy připadá, jako bys tu nebyl, nemůžeš si sebe uvědomit, svět je strašně daleko a moc nečitelný? Pokud ano, nejsi v tom sám. Ale jestli někdy chceš, aby to bylo jinak, hledej cesty, jak z toho ven. Ony cesty existují, jen se musíme zširoka koukat a přijmout je...

Máš kamarády, rozumíš si s rodiči? Neznám tě, ale hodně na mě děláš dojem, že jsi takový osamocený...

Přeji co nejpěknější den!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Naše problémy -> Sebenenávist Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejít na: