Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 61 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Psycholog
Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Naše problémy -> Nápady a připomínky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Amylin
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 25.7. 2006

PříspěvekZaslal: st srpen 09, 2006 11:16 pm    Předmět: Re: Psycholog Citovat

katyatyy napsal:
Lidičky,
uvítali byste, kdyby s naším webem spolupracoval psycholog, na kterého byste se mohli písemně obrátit? Ptám se proto, protože můžete kontaktovat jakékoli krizové centrum a linku důvěry, a tak si říkám, proč bychom tu měli mít jen "našeho" odborníka.
Děkuji

Já bych taky byla pro..
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 26.8. 2006

PříspěvekZaslal: út září 12, 2006 2:20 pm    Předmět: Re: Psycholog Citovat

katyatyy napsal:
Lidičky,
uvítali byste, kdyby s naším webem spolupracoval psycholog, na kterého byste se mohli písemně obrátit? Ptám se proto, protože můžete kontaktovat jakékoli krizové centrum a linku důvěry, a tak si říkám, proč bychom tu měli mít jen "našeho" odborníka.
Děkuji

Máte přehled, zda existují v ČR nějací odborníci nebo instituce specializující se cíleně na problematiku sebepoškozování? V Německu vyšly zdá se možná už desítky knih, internet je plný informací...

Myslím si, že asi opravdu odborník, který by zodpovídal dotazy a soukromě komunikoval s lidmi, potřeba není. Ale kdyby byl nějaký psycholog, který by o této stránce věděl, pravidelně by ji navštěvoval a případně by pomohl nějakou radou nebo kritikou tvůrcům webu, kdyby to považoval za důležité, určitě by to ničemu neuškodilo a i pro něj by to třeba bylo inspirativní.

K téhle poznámce mě podnítil jeden známý, student psychologie, kterému jsem dávala odkaz a on pravil, že to považuje za "nebezpečné".
Nesouhlasím s ním. Samozřejmě, že se svépomocné projekty mohou zvrtnout nebo nějak zneužít, ale to tady myslím nehrozí Smile
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lubosse
Site Admin
Site Admin

Registrace: 21.6. 2006

PříspěvekZaslal: út září 12, 2006 4:11 pm    Předmět: Re: Psycholog Citovat

maryanka napsal:
K téhle poznámce mě podnítil jeden známý, student psychologie, kterému jsem dávala odkaz a on pravil, že to považuje za "nebezpečné".
Nesouhlasím s ním. Samozřejmě, že se svépomocné projekty mohou zvrtnout nebo nějak zneužít, ale to tady myslím nehrozí Smile

Docela by mě zajímalo, co tou nebezpečností myslel. Question
Nicméně, můj názor na přínosnost tohoto webu je taky trošku ambivalentní.
Ale prozatím mám spíš pocit, že nashromážděné informace mohou někomu pomoci a že tedy existence tohoto webu není nežádoucí a možná snad ani zbytečná Nevim
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 26.8. 2006

PříspěvekZaslal: út září 12, 2006 5:18 pm    Předmět: Re: Psycholog Citovat

Lubosse napsal:

Docela by mě zajímalo, co tou nebezpečností myslel. Question
Nicméně, můj názor na přínosnost tohoto webu je taky trošku ambivalentní......

No, zřejmě myslel na to, že se lidi mohou někdy strhávat níž , místo aby si pomohli dostat se z toho. Předpokládám.

A ta Tvoje ambivalence ve vztahu k webu? Že do toho mohou spadnout lidi, co by je to samotny nikdy nenapadlo? Že když se tím lidí obírají a vrací se sem, může to prohloubit aktuální nedobrej stav, zmatek, udržuje se zájem a s ním třeba i určitý vzorce chování, atd...?

Jinak tedy tenhle web je určitě dobrý počin, o tom není sporu. Zvlášť když v českém netu nic podobného neexistuje. Nevím, jak moc je problém sebepoškozování v Česku rozšířený, ale myslím, že úplně okrajová záležitost to nebude, a pokud by jen z 5% mohlo být něco pravdy na tom, že moderní civilizace si pomalu v každém desetiletí vytváří nějaký závažný problém, který odráží její stíny, a že po drogách, poruchách příjmu potravy, je teď na řadě sebezraňování, na osobní rovině - symbol sebezničujícího naladění celé společnosti ( Wink joj, to je nak moc pateticky) - pak je tenhle web víc než potřebný Smile
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatana.larinova
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 29.6. 2006

PříspěvekZaslal: st září 13, 2006 6:44 pm    Předmět: Citovat

katyatyy napsal:
co to udělalo?????

tak znovu :-*

Laughing díky. Netřeba velkého jásotu, neboť jsem se do toho Riapsu samozřejmě ještě nedokopala za těch... ani nechci počítat za kolik dní od té doby, co jsem to zde slíbila. Omlouvám se Kuk co nejdříve to napravím...
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Naše problémy -> Nápady a připomínky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejít na: