Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 70 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vánoce
Přejít na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Odreagování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tatana.larinova
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 29.6. 2006

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2007 1:29 pm    Předmět: Vánoce Citovat

Jak je slavíte, prožíváte?
Těšíte se?
Stresujete?
Co pro vás znamenají?
A jak se změnily od dětsví?

Naposledy upravil tatana.larinova dne pá prosinec 21, 2007 4:15 pm, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2007 2:10 pm    Předmět: Citovat

můj hlas pro zrušení

(závidím lidem, co můžou být na vánoce & silvestra v práci (nebo aspoň nemají rodiče))
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
morgan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 4.11. 2007

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2007 6:28 pm    Předmět: Citovat

dřív pro mě Vánoce znamenaly hodně moc krásný období, ted tomu asi už tak není...hodně stresu,Štědrý den bez táty,po nich málo peněz...jediné, co je fajn, že máme prázdniny ze školy a že je trošku více volného času.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Blizi
Site Admin
Site Admin

Registrace: 21.6. 2006

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2007 9:30 pm    Předmět: Citovat

coco napsal:
můj hlas pro zrušení

(závidím lidem, co můžou být na vánoce & silvestra v práci (nebo aspoň nemají rodiče))

Tak jsem měla mít službu na 24.12., nakonec jsem ji nevzala z jakéhosi ohledu na starou babičku, která by mou absenci asi těžko zvládla, škoda, mohly to být jediné normální Vánoce a za litřík Crying or Very sad
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatana.larinova
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 29.6. 2006

PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2007 4:36 pm    Předmět: Citovat

Poslední dobou hodně slýchávám od lidí kolem, že by byli nejraději, kdyby Vánoce neexistovaly... a převážná část těchto názorů zaznívá právě od lidí, které jsem poznala díky chatu/fóru/diskuzím o sebepoškozování.
Ono je to asi logické, většina neměla a nemá dobré rodinné prostředí, tudíž jsou pro ně "šťastné a veselé Vánoce" opravdu jen prázdným pojmem...
Ale nepřemýšleli jste někdy, jak je třeba budete slavit v budoucnu? Dejme tomu, že budete mít rodinu, děti (věřím, že alespoň pár z vás po tomhle touží...) a budete jim chtít připravit tu nejlepší atmosféru, jakou jste třeba jako malí nezažili - a o to víc se budete snažit, aby jejich zážitky z Vánoc nepřipomínaly ty vaše z dětství... a pak vás třeba náhle to kouzlo taky ovane... a užijete si to naplno a tak, jak by to mělo být... pohromadě s těmi, které máte rádi...
No řekněte, nezní to hezky...?

"No jo, ale takhle to nikdy nedopadne, mě si nikdo nevezme, děti mít nechci a vůbec, jestli se toho dožiju, je to tak daleko... a zrovna teď mi na Vánocích nepřijde nic veselého..."
Smile
Tady a teď jsou věci pořád při staru, ale i s tím můžete něco udělat. Ano, i vy sami...
Nepočítejte moc s tím, že změníte rodiče, že se vám podaří předělat vánoční zvyky, nebo návštěvy příbuzenstva, které vám jdou tolik nanervy... Zkuste se zamyslet nad tím, co by vám měly Vánoce dát, co VY sami od nich očekáváte... Vánoce by měly být svátky klidu a pokoje a pro křesťany samozřejmě ještě oslava Ježíšova narození. Většina z vás asi věřící není, pro vás je tohle možná čas na zastavení a zamyšlení se... takovou osobní meditaci... zrekapitulování, zhodnocení, poučení se... a hlavně zklidnění... Uvědomění, že bychom možná přeci jen mohli bez reptání zajet za starou babičkou nebo pratetou z bůhvíkolikátého kolena. Ne kvůli sobě, ale pro ně... uděláte jim radost a sami tím nic neztratíte... nebo snad ano?
Snažte se k sobě vzájemně být laskaví a vstřícní...

A mějte sami sebe rádi...

Přeju vám hodně sil a hodně štěstí
A.

Naposledy upravil tatana.larinova dne so prosinec 22, 2007 12:04 pm, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 26.8. 2006

PříspěvekZaslal: so prosinec 22, 2007 12:41 am    Předmět: Citovat

Vánoce jsou fajn. To je fuk, že rodiče vedou pravidelné a předvídatelné hádky, že mamina pravidelně vždycky vykřikuje, že jde pryč, že na to kašle, co na tom, že pravidelně dostávám naprosto nemožné dárky a obvykle marně hledám nějaký, nad nímž bych mohla mít nepředstíranou radost, atd. atd.
Vánoce jsou prostě fajn. Nejlepší na Vánocích je asi music, taky texty starejch i novejch adventních a vánočních piesonek. Tradiční půlnoční na kúru, Rybova mše, která se rok co rok jen zázrakem nerozsype, kněží Poláci s kázáním v legrační češtině. A když promrzlej v půl druhý ráno zpíváš nám, nám, narodil se, je jasný, že pokoj a naděje, co sem zavoněly až z Betléma, pomůžou přežít další rok, při troše štěstí zas až do Vánoc.

Vánoční tajemství je vánoční tajemství, to nemůže vomatlat a zasvinit ani ta nejvynalézavější sado-masochistická fantastika, doufám. Myslím, že Vánoce za nic nemůžou, že to nejsou zákeřný, zlý svátky. Je to takovej fajn prostor, čím si ho naplníme závisí do značný míry na nás, na našich vnitřních podmínkách, i když ty vnější samozřejmě se nedaj pominout. "Objektivně viděno", náležitě pesimisticky nahlíženo, nemám se na co těšit, spíš se mám čeho děsit. Ale očekávám světlo a nějaký to světýlko se taky jistojistě rozsvítí, malý to důkaz o existenci nad temnotami vítězícího Světla.
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: so prosinec 22, 2007 11:44 am    Předmět: Citovat

ad T. L.

ano, je fakt, že sám pro sebe člověk může vánoce do značné míry zrušit, ignorujeme stromeček, kapra (i jiné mrtvoly), z valné části i cukroví a samozřejmě všecky zvyky včetně zpívání koled, s příbuznými (kromě rodičů (a od příštího roku neuvidím na štědrej den dopoledne nasranou matku, na což se fakt těším Cool (je fakt, že mi na vánocích asi nejvýrazněji vadí, že jsou lidi doma + že vánoce = nic než pitomá ztráta času, což se výrazně eliminuje při samostatném bydlení)) nedobrovolně a bratra dobrovolně, ovšem zřídka) se programově nestýkám vůbec, do kostela nelezu (asi jako málokdo můžu říct, že jsem v životě nebyla na půlnoční), do obchodů pokud možno taky ne (dost se toho dá vyřešit včasným nákupem plánovaných potravin = hlavně dostatek kafe a několik půlek chleba do mrazáku, aby člověku nedošel minimálně týden před vánoci + dárků průběžně - pokud možno v létě (i když je fakt, že díky empétrojce nemám problém s tím, že by do mě všude hustili koledy, protože je zpravidla přes svou vlastní hudební clonu neslyším Very Happy a při nakupování v méně exponovaných hodinách to ani s těma davama a frontama nemusí bejt tak divoký)), k úklidu mívám zpravidla zcela jiné pohnutky a binec přes vánoce mě nepohoršuje, lidem moc nepřeju, pokud se k tomu dokopu, tak to obvykle vyzní tak nějak ironicky ("přeju vánoce těm, co je chtěj, a nepřeju těm, co o ně nestojej" už je mi pomalu docela ustálenej obrat, pokud už někdo přeje ústně, tak nějakou přiblblou frázi nebo "tobě taky" člověk z úst vypustí už tak nějak automaticky, jak ho civilizace naučila, rozhodně nezatěžuju českou poštu a mobilního operátora se taky snažím šetřit, letos uvažuju, že bych ten den nezapínala mobil, protože hovor z práce neprošvihnu stoprocentně, žádné Evě přát k svátku nebudu a esemesky neshnijou, že)

potkani vánoce nepotřebujou, ještě by se spálili o svíčku nebo sežrali něco nevhodného a na cizí děti kašlu (vlastně jsou děti něco, k čemu mám velmi špatný vztah, možná ještě o něco málo horší než ke chlapům, k lidem, k cizím lidem, k nepříjemným lidem, k lidem, kteří smrděj levnejma cigaretama, koušou si nehty a zároveň sedí vedle mě, ke své studijní reference, k matematice, k němčině, k černým olivám a k moučným červům v sušence, kterou jsem se chystala sníst (nehledě k tomu, že nahustit do někoho nějaká dogmata cítím jako neetické, ovšem při výchově je to nutné, možná je "eticky neproblematická výchova" oxymoron & je asi zbytečné dodávat nějaký výlev na můj vztah k mateřské roli))

o vánočním tajemství nic nevím, ale to bude asi tím, že je o mě držitelům tajemství známo, že bych to jinak všude vyžvanila a tudíž by to pak nebylo tajemství

je fakt, že by se vánoce daly vnímat jako pozitivní ve smyslu důvod k sejití, ale kdo z těch ostatních, co je neignoruje, má v hektické předvánoční době, která ještě k tomu tak blbě padá do zápočťáku a před-uzávěrkou v práci, čas, že, a mezi vánoci přece lítaj po příbuznejch, že

z televizních pohádek sleduju pouze My fair lady, a se taky s vánoci nepojí spolehlivě, například loni nebyla

co se týče nevýhod, je například všude zavřeno, ať už člověk potřebuje obchod, úřad (např. poštovní Twisted Evil), knihovnu, studovnu s rychlým netem (2 - 3 dny bez netu, au), psychologa či veterináře, takový hluchý období, navíc narvaný popelnice (příspěvek k ekologii vánoc) & eště cosi jsem mezitím zapomněla
jo, taky mě míchlo, když mě nutili se na štědrej den slušně oblíct (proč proboha? co má kdo proti teplákům, flanelce, batikovanýmu tričku? důležitý je hlavně se oblíct přiměřeně počasí/teplotě, že), na to už se částečně rezignuje, nebo když probíhala nějaká fotka (obvykle sedím zády nebo se záměrně dívám jinam, se člověku zadaří částečná nepřítomnost nebo alespoň její zdání)

(nějaké to "libreto", které by stálo za to uctít, se stejně neváže k vánocům, ale k zimnímu slunovratu 21.12., zapálit si třeba solnou lampičku - malé soukromé sluníčko Slunicko)

na silvestru mi vadí akorát, že je o půlnoci hluk a pokud člověk s někým bydlí, tak dotyčný o půlnoci prudí s tím, že je novej rok (což by samo o sobě mohlo být pozitivní, ale nový rok začíná v září/říjnu nebo na jaře (podle toho, je-li člověk student nebo zemědělec), pokud člověk třeba zrovna v té době lační po nějaké té externí motivaci k nějaké z měně, dá se to napojit zrovna sem, no, asi to zní líp než prosté: "od prvního" Twisted Evil, těžko říct, a zas zvykání na novej letopočet a chyby z něj plynoucí...), tudíž moc nemá smysl před půlnocí chodit spát, ale dá se třeba dělat na seminárkách, co se odevzdávají v lednu nebo čučet na televizi, na dvojce byl onehdá úžasnej silvestr, takovej nesilvestrovskej Smile, naložit se na hoďku či dvě s knížkou do vany nebo si rozdělat věci k nějaké výtvarné činnosti apod.
před čtyřmi lety na silvestra umřela babička a loni na silvestra (resp. na přelomu silvestra a nového roku) jsem se naposledy pořezala tak, aby to za to slovo vůbec stálo Cool

(ano, šťastný a veselý všem, chtělo by se dodat Twisted Evil, ale zbytečně, stejně těžko předpokládat, že by příspěvek této délky (o obsahu nemluvě (a o autoru už vůbec nee)) někdo čet Razz) Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Naposledy upravil coco dne st prosinec 26, 2007 6:24 pm, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mirka66
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 27.11. 2007

PříspěvekZaslal: po prosinec 24, 2007 12:15 pm    Předmět: Citovat

Pre mňa už vianoce nič neznamenajú.. dnes je štedrý deň, ale ja si to nejako ani vôbec neuvedomujem.. pre mňa je to úplne bežný deň, s hádkami rodičov, depresiou, chuťou porezať sa.. nikdy v živote som nezažila pekné vianoce a nenávidím keď ľudia o nich rozprávajú.. ja som nikdy nezažila čo je to rodinná pohoda, keď je rodina pokope a majú sa radi, netuším aké to je.. dúfam že tie vianoce budú skoro za nami.. nenávidím to keď zapnem rádio a tam počujem samé vianočné pesničky, všetci hovoria ako sa tešia na vianoce... a ja sa nemám na čo tešiť... pre mňa je fakt už jediné potešenie asi to rezanie... lenže je to potešenie na pár minút.. a potom prídu výčitky, keď sa pozriem na tie jazvy tak mi je zle a viem že už sa ich nikdy nezbavím, skúšam všelijaké mastičky ale nič nepomáha.. mám z toho strašné depresie.. ja nenávidím celý tento život.. keby sa tak dalo začať odznova.. ale bohužiaľ nedá sa...
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
morgan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 4.11. 2007

PříspěvekZaslal: út prosinec 25, 2007 9:49 pm    Předmět: Citovat

mirka66:vždycky se dá začít od znova.
coco:tvůj příspěvek jsem četla a jsem jedna z těch, co tvoje názory zajímají. Vánoce mám ale poměrně ráda, ale v mnoha věcech bych s tebou souhlasila. Třeba hádky s rodiči-lepší je, když se s nimi vidím večer hodinu denně, když přijedu ze školy-nebo návštěvy u příbuzných, kde se vždycky skončí u kritizování mé nevychovanosti a drzosti atd.Zítra mě čeká návštěva kolegů z máminy práce a to bude teprve něco...to si zas budou všichni vykládat, jak má moje máma divnou dceru.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: st prosinec 26, 2007 6:31 pm    Předmět: Citovat

nechtěla bych začínat znova (eh, znova procházet gymplem atd. atp., no fuj Je mi zle), možná spíš naopak Twisted Evil
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 2:23 pm    Předmět: Citovat

Svátky byly patetické Rolling Eyes
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 26.8. 2006

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 3:47 pm    Předmět: Citovat

Co to znamená? Velké emoce, ať už skutečné či předstírané, které ti byly nepříjemné?
Blizi
Site Admin
Site Admin

Registrace: 21.6. 2006

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 6:28 pm    Předmět: Citovat

derewi napsal:
Svátky byly patetické Rolling Eyes

U nás se naštěstí obešly bez patosu, bez otčíma, bez stromečku a téměř bez dárků. Kupodivu se nikdo neopil, nikdo neudělal hysterickou scénu ani se na nikoho netasil nůž. Relativně pohoda. 25. jsem odjela domů a zase na rok mám pokoj...
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 9:35 pm    Předmět: Citovat

Blizi
Jsem ráda, že to u Tebe vypadalo aspoň v této míře *uspokojivě*, zvlášť bez něj
sixfeetunder
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 5.1. 2009

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 1:30 am    Předmět: brrrr Citovat

Vánoce u nás jsou vždy úděs, ale tenhle rok se obvzlášť vydařily...ještě teď mám husinu...předvánoční schon běs..markety našlapané kouzelnými dědečky a babičkami které vám s košíkem po okraj naloženým jako by čekali válku přejedou nárty a ještě vám vynadaj co že tam vůbec pohledáváte...odjezd k našim do pohraničí a po příjezdu v 16 hod na šťědrý den zjištění že otec je na odpolední a matka se povaluje pod obraz zpitá levným vínem a nejen že není nic hotovo počínaje salátem, přez nazdobení stromku až po pololeklého kapra ve vaně ale zároveň můj malý trapič neustále prudí že chce aby už dorazil Ježuch...tik tak tik tak...začala jsem kmitat a v půl deváté bylo hotovo...mezitím moje matka stihla rozestavit všude fotografie mrtvých a samo i Vojtíška a začaly její obvyklé opilecké lkavé truchlení typu: Bože to dítě bylo tak hodný...to si nezasloužilo....Kryštof jako by ani nebyl náš....a po snědení večeře a rozdání dárků z teleschopingu(závislost mé matky) se konečně zpila do němoty a já měla klid...samo relativní...vyrazila jsem do mrazu a prochodila noc....druhý den jsem se sbalila a z5 do Prahy bez malého ten zůstal na prázdninách. V Praze pár vypjatých dních a jak dopadli jistě víte, na chíře ze mě měli opět radost....nesnáším vánoce...snažím se je držet kvůli malýmu ale rok od roku je to těžší a těžší...osobně bych je ZRUŠILA !!! Cool
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Odreagování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejít na: