Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 62 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nezdařilá sebevražda a její následky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Sebevražda
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tatana.larinova
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 29.6. 2006

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 9:18 pm    Předmět: Citovat

coco napsal:
Myslís, ze nemoci nám mají neco sdelit,jsou to prílezitosti necemu se naucit?

Aano, něco sdělit bude asi nejpřesnější... a sice, že něco je špatně, že někde není rovnováha... Neumím to dost dobře vysvětlit, sama tomu pořádně nerozumím, spíš si tak dávám dohromady co kde pochytím a dělám si z toho závěry.
Mmm, pro lepší pochopení určitě doporučuju přečíst si knížku Miluj svůj život od Louise L. Hay - hodně známá, hodně dobrá. A jako první její životní příběh (který je na konci knihy)
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 9:26 pm    Předmět: Citovat

Myslís, ze se dá ríci, ze astma = nemoc z hnusu, kartiovaskulární zálezitosti = dusledek osobnosti typu A (aktivita + hostilita + workoholismus), rakovina = potlacené emoce, "nervy" -> zaludecní vredy apod. anebo spís kazdý máme své bolavé místo (treba dané geneticky nebo i fyzickými vlivy), které se ozve "kdyz neco"... od obojího trochu ...anebo úplne neco jiného?

a jeste neco: existuje kauzalita jen smerem psychika -> telo - nebo i naopak (napr. úzkost -> tezkosti v hrudním kosi (problémy s dechem, tlak na srdci), stejne jako tezkosti v hrudním kosi (astma, srdce) -> úzkost; stres -> ztuhlá síje, ale i mozná tak trochu i naopak nebo... ? apod.) Question
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tatana.larinova
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: út červen 19, 2007 11:51 am    Předmět: Citovat

Ahoj, konečně mě napadlo se sem podívat a zjišťuju, že moje odpověď se neodeslala Sad to je tak, když spěchám a jsem zbrklá... omlouvám se za nepřítomnost.
Momentálně nejsem moc ve své kůži, takže odpověď nechám na jindy, snad jen - první odstavec - spíš bych řekla, že od obojího trochu...
Druhý - myslím, že by to mohlo fungovat i obráceně, u té úzkosti jsi to přesně vystihla... ještě jednou se omlouvám za prd odpověď, časem sesmolím lepší Rose

P.S. Jelikož věřím na zákon karmy, taky můžeme vzít v potaz tělesné potíže, které se nám táhnou z minulých životů - příklad: v minulém životě tě oběsili -> nyní můžeš mít problémy s krční páteří. Zní to až banálně, ale zase, řekla bych, že možné to je...
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
tatana.larinova
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: út červen 19, 2007 9:48 pm    Předmět: Citovat

derewi napsal:
(neděkovat)
Těžko říci.
Ona jakákoliv bolest je "psychická" - že si připustíme, že hlava bolí...(to zní trochu nereálně) - protože třeba nebolí Rolling Eyes Cool

Jo, promiň, zapomněla jsem :-/ (snad mi nezakážeš se i omlouvat Very Happy).
To mi připomnělo Matrix - "Lžíce tu není"... na mě už moc složité... echm asi jsem i líná přemýšlet Very Happy mohla bys to prosím trošku rozvést?
Jinak je mi líp Wink
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2007 10:16 am    Předmět: Citovat

derewi napsal:
na 99% to není vsugerované. Tudíž - kdo ví, zda ta bolest opravdu je jako taková? Může to být i původu psychogenního.

Jenomže psychogenní nerovná se vsugerované, ale třeba také vzniklé k naplnění psychických potřeb (ostatně analogicky, jako může tělo/psychika reagovat na zanedbání potřeb fyzických - bolest hlavy z nedostatku tekutin, nachlazení z nedostatku tepla, zlomenina z přílišného nárazu nebo otrava (nebo taky toxická psychóza) z přebytku toxické látky Wink) (z těch nejpřímočařejších příkladů např. nemoc/bolest nutící přepracovaného člověka konečně si odpočinout, popř. trochu "poopravit" žebříček hodnot, nemoc/bolest jako příležitost nechat o sebe pečovat, stáhnout na sebe pozornost, odložit řešení obtížné situace ve vztahu/v práci, protože "teď se musím léčit a všechno ostatní musí počkat" - obzvlášť u dětí, které se naučili, že lhostejná nebo příliš zaměstnaná maminka při nemoci najednou skáče kolem nich nebo že se např. při jejich nemoci rozhádaní rodiče najednou svorně spojí, nebo gynekologické problémy či bolesti po/při traumatizujících sexuálních zážitcích apod. (ostatně už Freud se zabýval takovými lahůdkami, jako např. ochrnutí z psychických příčin, dnes se, podle mého názoru, somatizuje více, neboť jaksi v naší kultuře nejsou příliš společensky přijatelné posedlosti duchy či hysterické záchvaty))
(Nehledě k tomu, že halucinace bolesti také existují (jen se obtížně odlišují od... no, řekněme zdravotních problémů Very Happy)
Dědičné zátěže by se psychosmaticky daly zčásti vysvětlit prostým oslabením některého orgánu (somatická záležitost), který se ozve "když něco" (psychický spouštěč), výchovou (jako např. "kuchyňská dědičnost" obezity, deprimovaná matka deprimovaně vychovávající deprimované dítě apod.), popř. karmickým předáním.
Blizi
Site Admin
Site Admin

Registrace: 21.6. 2006

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2007 2:24 pm    Předmět: Re: Nezdařilá sebevražda a její následky Citovat

derewi napsal:
Je zde někdo, kdo se již pokusil zabít a nepodařilo se to? Jaké byly následky? Reakce okolí? Váš pohled na svět "po"? Uvědomění si "chyby" nebo to "udělat znovu"? Jaké byly důvody? Počítali jste s nevydařením? Vrací se vám "den D"?

Následky po sebevraždě katastrofální. Výplach žaludku a uzavřené oddělení psychiatrické léčebny ve společnosti schizofreniků a jiných psychotických žen, žádné osobní věci, žádný program. Horor! Reakce okolí - povzdech "mysleli jsme, že máš rozum". Udělat znovu jsem to chtěla v následujících dvou měsících, poté se už tato situace nevrátila. Jak už tu bylo zmíněno, taky si vzpomenu na "výročí", ale za ty dva roky se nic extra k lepšímu neotočilo, už to ale nevidím jako důvod pro sebevraždu, kdo ví, co bude dál..
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2007 5:40 pm    Předmět: Citovat

Přesto...dalo Ti to něco? Vidíš to, co Tě k tomu dohnalo nyní jinak?
Každopádně je jasné, že okolí Tě moc nepodpořilo, spíše naopak Heh
Byla jsi na ně třeba naštvaná/cítila ses ponížená, žes musela čelit pohledům, ústrkům, kázání, jak jsi mohla ("ostuda") - Vlastně se téměř nikdo nezajímal, vše se vrátilo do stejných kolejí...poslušnost a hlavně býti ticho?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2007 5:41 pm    Předmět: Re: Nezdařilá sebevražda a její následky Citovat

Blizi napsal:
žádný program

Tzn. žádná terapie? Léky? Na jak dlouho?
Blizi
Site Admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: čt červen 21, 2007 11:55 am    Předmět: Re: Nezdařilá sebevražda a její následky Citovat

coco napsal:
Blizi napsal:
žádný program

Tzn. žádná terapie? Léky? Na jak dlouho?

Coco, vážně nic, léky mi dávali jen na spaní, které nepomáhaly a když jsem požádala o jiné, přestali mi dávat cokoliv, terapie se nepraktikovala, program byl určován pouze výdejem jídla, nesmělo se pohybovat po chodbách, chyběla společenská místnost, nechtěli mi dát ani tužku a papír na kreslení, nesměla jsem mít věci ze skla, včetně brýlí či parfému, přes chodbu na mě křičeli, jestli mi to stačí nebo chci ještě páchat sebevraždu? Musela jsem pobýt sedm dní, odcházela jsem pološílená.
Blizi
Site Admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: čt červen 21, 2007 12:01 pm    Předmět: Citovat

derewi napsal:
Přesto...dalo Ti to něco? Vidíš to, co Tě k tomu dohnalo nyní jinak?
Každopádně je jasné, že okolí Tě moc nepodpořilo, spíše naopak Heh
Byla jsi na ně třeba naštvaná/cítila ses ponížená, žes musela čelit pohledům, ústrkům, kázání, jak jsi mohla ("ostuda") - Vlastně se téměř nikdo nezajímal, vše se vrátilo do stejných kolejí...poslušnost a hlavně býti ticho?

To, co mě k tomu dohnalo bylo pro mě opravdu hrozné a stejná situace by nejspíš vyvolala stejný efekt, důvody se nikdy neřešily, psychologové je nebrali vážně, asi proto, že to nenastudovali v encyklopedii, no nechci jim křivdit Rolling Eyes Stejně tak okolí nepochopilo ten důvod spíš než samotnou hospitalizaci a vymýšleli si vlastní důvody, které jsem přijala za své. Teď tvrdím, že jsem byla vyčerpaná a že za to mohla tehdejší anorexie, je to pohodlnější...
Před dvěma měsíci mi na Jipce skončila máma, takže výčitkám jsem vystavena nebyla... Ugh
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: čt červen 21, 2007 12:19 pm    Předmět: Citovat

Blizi napsal:
To, co mě k tomu dohnalo bylo pro mě opravdu hrozné a stejná situace by nejspíš vyvolala stejný efekt, důvody se nikdy neřešily

Takže ty sama znáš a dokážeš formulovat své důvody, ale ostatní ti nevěřili/zlehčovali je?

Můžu se zeptat, v které PL jsi byla?
Blizi
Site Admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: čt červen 21, 2007 2:33 pm    Předmět: Citovat

coco napsal:
Blizi napsal:
To, co mě k tomu dohnalo bylo pro mě opravdu hrozné a stejná situace by nejspíš vyvolala stejný efekt, důvody se nikdy neřešily

Takže ty sama znáš a dokážeš formulovat své důvody, ale ostatní ti nevěřili/zlehčovali je?

Můžu se zeptat, v které PL jsi byla?

Ano, ty duvody znam a pokusila jsem se je i formulovat, ostatni je nebrali vazne a pidili se po tech "skutecnych", no,nektere veci nevysvetlis Smile Byla jsem na detoxu v brnenskych Cernovicich...
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: čt červen 21, 2007 7:37 pm    Předmět: Citovat

Blizi
Velmi šlechetné od pánů psychologů, zřejmě hráli roli i rodinní příslušníci se svým lhaním...
Ano, přijala jsi důvody, které Ti naservírovali, jen jsi potlačila tu bolest uvnitř - znovu nepochopená a nevyslyšená - zametli to (resp.zametli s Tebou)
Je pohodlnější říkat to o vyčerpanosti a anorexii, jenže v podvědomí víš, že to tak nebylo - stalo se "jen" to, že tě z toho vytáhli fyzicky (pouze to vypumpování).
Resp. Tvůj důvod brali jako něco nepochopitelného, co se neděje nikde - vyvíjeli tlak, abys mohla spolupracovat s jejich důvody a oni Ti mohli následně pomoci tím, co pro Tebe sami vytvořili - nikdy Tě neléčili...léčili svůj klam....
deadaangell
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 27.10. 2006

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 10:02 pm    Předmět: Citovat

K sebevrazde jsem mela hodnekrat blizko.. ale jen jedinkrat to bylo tak ze jsem to myslela opravdu opravdu vazne, nebo spis ze uz mi bylo vazne vsechno jedno. I jindy jsem to myslela vazne, ale porad ve me hlodalo to ze to nemuzu udelat tem par kidem a svymu psisku.. Ale tenkrat mi to bylo uz vsechno jedno, ale byla jsem v takovym stavu ze jsem ani nebyla schopna se o tom poradne pokusit, rozrezala jsem si celou ruku ale prosto se to nepovedlo. pak si uz pamatuju jen to jak jsem se vzbudila uplne v haji.. dikybohu z tohodle jsem venku, tedy na te fyzicke urovni.. Myslenku na sebevrazdu v sobe porad nosim, jen jsem ji zatlacila nekam hodne hluboko. Obecne se snazim moc o svem zivote nepremyslet, moc se nerozebirat, nedopadlo by to dobre..
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 9:24 am    Předmět: Citovat

Nedopadlo by to dobře v jakém smyslu?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Sebevražda Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přejít na: