Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 48 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vzdát se předem
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Naše problémy -> Sebenenávist
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 2:00 pm    Předmět: Vzdát se předem Citovat

Znáte obranný mechanismus vzdát se předem, aby se vás pak nemohl dotknout neúspěch? Nesnažit se o výhru, aby pak nebolela případná prohra? Už předem rozhlašovat: budu poslední a je mi to fuk? Neučit se, aby i éčko bylo celkem slušným úspěchem? Sabotovat jakékoliv soutěžení? Vědomě být ošklivá - rozuměj: nic proti tomu nedělat - aby nikdo nemohl říct jsi ošklivá a nebo aby v tom případě byla už předem neverbálně daná jediná správná/možná odpověď: já vím - no a - je mi to u... kradený - opravdu na tom středobod mého života nestojí - tos mi teda řekl ohromnou novinku?

Neusilovat o partnerské vztahy, výborný studijní prospěch, slušnou (a tedy zákonitě i odpovědnou nebo jiným způsobem náročnou) práci? Necestovat a neskládat zkoušky? Nepřiznat si jakoukoli ctižádost? (A co pak zbyde ze života?)
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 2:11 pm    Předmět: Citovat

Malinko. Spíše jde o takovou pohodlnost, třeba s prací. Jinak, to ostatní celkem řeším, nenaučila jsem se říci si "že jsem první od konce".

Obecně vzato by se dalo říci, že mechanismus, který jsi předložila je "viditelný" úspěch a radost i když ve skrytu je to "vzdání se"...ale ostatní to nevidí, považují to za flegmatičnost a snad i apatii.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 3:54 pm    Předmět: Citovat

Jo, s pohodlností / leností / až shnilostí Very Happy to taky alespoň částečně souvisí...
...teď bych třeba fakt ráda určitou věc, ale musela bych - ó hrůzo - telefonovat cizímu člověku a ještě k tomu na mobil, takže zase prdlajs, jenže... jasně, když si člověk o nic neřekne, nic nedostane (líná huba, holý neštěstí), jenže když mě je to tak nepříjemný (jsem naučená, že něco chtít je až neslušné a navíc zvyklá raději přestat chtít než pro to něco udělat / riskovat / rozhodovat se / s někým promluvit - nedejbože požádat... ach jo)
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 7:30 pm    Předmět: Citovat

To také. Všechno dělat sama ale žádat? Kdepak..."soběstačnost" vítězí.
deadaangell
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 27.10. 2006

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 2:43 pm    Předmět: Citovat

Tak tohle znám až moc dobre,.. bohuzel.. vsechno vzdam predem,driv nez se vubec pokusím o to to prekonat.. sice me to vzdycky nastve a nadavam si, ale priste to udelam zase... u vseho to není to opravdu ne.. když mi na nečem záleží opřu se do toho a nějak se pokusím to zvládnout..
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 2:58 pm    Předmět: Citovat

jj, je zvláštní, že člověk naprostou absenci vůle/nedostatek sebedisciplíny/lenost obvykle vykazuje jen ve vztahu k některým (pravda, neoblíbeným Very Happy) činnostem
deadaangell
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 3:32 pm    Předmět: Citovat

nebo nepříjemným činostem.. Smile (telefonování.. Smile )
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 5:56 pm    Předmět: Citovat

Nezkoušeli jste si říci, že je to "bojovka" s úkolem na jehož splnění závisí bytí lidsta(Vaší osoby)? Smile
deadaangell
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 7:22 pm    Předmět: Citovat

Hm.. ne, ale zkusím to.. Smile
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 8:19 pm    Předmět: Citovat

Výsledky nezaručuji Wink
deadaangell
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 8:31 pm    Předmět: Citovat

za pokus to stojí.. obávám se ale že se nedokážu přesvedcit, protoze se mi to vzdycky spoji s tim jak jsem neschopna a zamota se do toho ze se hned odsoudim a podobne,.
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 8:35 pm    Předmět: Citovat

Obavy pokud možno stranou... Idea atd...
deadaangell
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 8:37 pm    Předmět: Citovat

Pokusím se.. Smile
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 1:42 pm    Předmět: Citovat

hm, někdy mám období, kdy cokoli, co dělám, beru jako terapii... Neutral

...a vlastně mám pořád pocit, že si jen hraju (na školu, na práci, na život...) Nevim
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 26.8. 2006

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 2:30 pm    Předmět: Citovat

Na mne teda zas už se začíná lepit úzkost, která člověka uvede do takového stavu, že pak vlastně spoustu věcí dělat nemůže. Vlastně to jsou dvě stránky téže mince: úzkost vykresluje strašlivé, byť děsně mlhavé obrazy budoucích strázní spojených s pokusy cokoliv řešit, činit, o něco se pokoušet. Obranou proti ní a "řešením" je smířenost, nic nechtění, upadání do letargie, minimalismus
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Naše problémy -> Sebenenávist Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

Přejít na: