Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 56 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

SU & karma
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Psychózy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 6:54 pm    Předmět: Citovat

Jo, jak teď vidím toho ďábelskýho smajlíka, spatřuji v něm určitou podobnost s tou kočkou nebo co to mám jako ikonku (holt potkan v nabídce chyběl) Very Happy & říkám si, že jsem ji nezvolila špatně Twisted Evil
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 7:13 pm    Předmět: Citovat

maryanka
zřejmě to na otce tak působilo a přitom sis připadala zcela jinak. Podle svých kritérií je to povyšování/shazování. Naštěstí jsou to různé úhly pohledu od různýchj lidí i nás samotných, je s čím a proti komu "bojovat". Navíc, "pochybovat" je těžší než stagnace v jednotvárném názoru.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 7:15 pm    Předmět: Citovat

Jednou jsem se dočetla, že lidé mého typu mají za cíl mít cíl. Také, že hledání smyslu života je najít sebe a být sebou znamená sebou nebýt.
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 7:19 pm    Předmět: Citovat

To mi připomíná, že i cesta může být cíl & možná je životním smyslem smysl hledat Wink

Btw: lidé tvého typu Question
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 7:22 pm    Předmět: Citovat

Dle jedné "sondy" do typu osobností.
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 26.8. 2006

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 9:55 am    Předmět: Citovat

derewi napsal:
maryanka
Naštěstí jsou to různé úhly pohledu..

Nedávno mi jeden člověk řek - že jsem ztělesnění deprese, že jsem jak nějakej feťák ve finálním stádiu a že prej nechápe, jak je něco takovýho možný v 26. To potěší, to každej rád slyší Smile Jsou různé úhly pohledu, jenže právě mívám tendenci se v nich ztrácet a brát vážně třeba v tutéž chvíli dva naprosto protikladné zároveň... Ale aspoň se pořád něco děje, i když člověk sedí doma na zadnici a třeba za celej den nepotká živýho člověka Cool
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 10:33 am    Předmět: Citovat

coco napsal:
Připadám si strašně roztříštěná...

Taky si někdy říkám, že je škoda, že si neumím najít něco, čemu se prostě budu na plno věnovat, strávím s tím život a někam to dotáhnu. Třeba kdybych se rozhodla před pár lety, že se pustím s plnou vervou třeba do dějin německých evangelíků v Čechách a na Moravě, tak jsme mohla bejt dneska (mega)odbornice v oblasti, kterou se v ČR soustavně skoro nikdo nezabejvá a pod, schopnosti by na to snad byly, snad. Jenže právě, co brání, kromě lenosti: vnitřní zmatky, dlouhá údobí naprostý rozplizlosti, kdy člověk není schopen nic dělat, neustále překonávání úzkosti, pochybností, atd.
Ale to je spíš krmě pro sebelítost, která hryže a představuje si, co by mohlo bejt, kdyby - hlavně asi nebyly vnitřní zábrany. Ale jinak si z toho až tolik nedělám, že pořád ne a ne dodělat školu a že se akorát plácám a na otázku, co chci dělat pak, odpovídám, že mi to je jedno. A když by došlo na nějakou formulaci - asi už teď úplně neplatí, ale prostě svého času pro mě bylo "smyslem života" - přežít, vytrvat, nezabalit to svévolně a "předčasně".

A ono asi těch lidí až tolik není, co jsou schopní se chytit něčeho, co jim dává smysl, a pak za tím jít a téměř neklopýtat, a když už se klopýtá, tak dát klopýtání jeho význam a místo. Se mi zdá, že hraje i roli, kolik je dneska možností a jak se strašně rychle může něco, co vypadá smysluplně a důležitě - stát úplně bezvýznamným.

Huh, to máme zase téma Smile Příjemně nepříjemný. Myslím, jen tak mě to prostě napadá, že bys na sebe měla bejt míň náročná. Vždyť i to, že člověk v daný den vstane a udělá aspoň 40% toho, co je fakt udělat potřeba, je docela slušnej výkon a chvályhodnej. a bejt tím, čím zrovna jsem a nevyčítat si, že nejsem někdo jinej a někde jinde - to je skoro dokonalost Smile
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 11:55 am    Předmět: Citovat

maryanka napsal:
přežít, vytrvat, nezabalit to svévolně a "předčasně".
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 11:57 am    Předmět: Citovat

maryanka napsal:
sebelítost

mé druhé jméno? Very Happy
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 11:58 am    Předmět: Citovat

maryanka napsal:

A ono asi těch lidí až tolik není, co jsou schopní se chytit něčeho, co jim dává smysl, a pak za tím jít a téměř neklopýtat, a když už se klopýtá, tak dát klopýtání jeho význam a místo.

Ale jsou lidi, co dlouze nepřemýšlejí, neřeší & prostě tak nějak automaticky žijou & nedělají si všechno zbytečně složitý....
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 1:14 pm    Předmět: Citovat

maryanka
To, že jsou ty pohledy protikladné má důvod...(zde vynechám svou teorii o protikladech a přirovnáních). Vždyť nemusíš nad ničím uvažovat....(navíc, i sezení doma na zadku je činnost)
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2007 9:35 pm    Předmět: Citovat

coco napsal:

Ale jsou lidi, co dlouze nepřemýšlejí, neřeší & prostě tak nějak automaticky žijou & nedělají si všechno zbytečně složitý....

No jo, taky mám někdy i dlouhé minuty, kdy žiju téměř automaticky, nic neřeším, te'd přemýšlím, jestli takový stav přichází ve spánku Smile

Mám možná předsudečnou hrůzu z lidí, kteří si prostě žijou. Ale ono asi je těch lidí víc druhů. Děsej mě ti, kdož se nezabývaj tím, čím se jim zabývat nechce, uměj od sebe všechny podněty, co se nehodí do krámu, nějak odrazit, pro něž má svět i vnitřní svět jasné kontury a nikdy jinak. Děsí mě, když prostě žít znamená nepřemýšlet a akceptovat klidně někdy celkem zvěrstva, co se nabízí jako normální a toho automatického života hodné. Ale vlastně nevím, o čem mluvím Smile Člověk chtě nechtě stejně musí aspoň část svého myšlenkově-pocitového světa žít autmaticky, jinak zešílí.
No jo, věčná snaha dělat ze svýho věčnýho chorobnýho přemítání a ochoty nechat se čimkoliv oslovit/ohrozit - ctnost. Ale náhodou bývalo to se mnou mnohem horší Smile
Existuje nějaká rovnováha v různých typech lidí? Je různorodé vnitřní ustrojení lidstva čirý chaos nebo má nějakou vnitřní logiku a smysl? Jsou někteří kvůli vnitřnímu ustrojení odsouzeni k utrpení a je to ještě pro dobro "věci"? Hehe, jaké lidi doopravdy potřebuje tahle doba? Smile To sou zas votázky...
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2007 9:38 pm    Předmět: Citovat

derewi napsal:

To, že jsou ty pohledy protikladné má důvod...(zde vynechám svou teorii o protikladech a přirovnáních). Vždyť nemusíš nad ničím uvažovat....(navíc, i sezení doma na zadku je činnost)

Jo jo, sezení na zadku je moc dobrá činnost, pokud zrovna není člověk tak neklidnej, že každou chvíli hrozí že vybouchne a rozletí se na kousíčky. A teorie o protikaldech by mě docela zajímala, není-li už rozvedena někde jinde Smile
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2007 11:10 pm    Předmět: Citovat

Teorie o protikladech byla vedena jinde (myslím, že šlo o jablka a hrušky, nikam se s nimi nedovoláš, obojí je ovoce, nejsou ploché apod, je toho více)
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2007 10:53 am    Předmět: Citovat

maryanka napsal:
prostě žít znamená nepřemýšlet

no, ono je to jednodušší a možná i zdravější (v mnohých ohledech alespoň než přemýšlet příliš u lidí labilních, náchylných k různým nestandardním stavům vykolejujícím je ze života, pohody, alespoň průměrně dobré nálady apod.), a možná i příliš nečíst a nestudovat, ale žít (dělat něco smysluplného fyzicky - myslím třeba stavět barák, chovat kozy..., mít vztahy s lidmi apod., no, možná jsem ovlivněná tím, že jsem včera viděla Štěstí, ale ono je to téměř v každém filmu / televizní ne/fikci Very Happy, při které brečím zoufalstvím nad svým ne-životem, ale prostě nemám na to vyhodit svou knihovnu do popelnice a odstěhovat se na venkov, případně do pralesa)
ty automatismy - pokud to člověk nevnímá jako ubíjející šedivou rutinu, která ho činí 100% nahraditelným kolečkem ve stroji / cihlou ve zdi nesmyslného chodu společnosti, proč vlastně ne? Ale... to je to odosobnění dnešního světa, kam nás dovedla specializace práce... ano, vznik manufaktur, kde jeden (ten, co mu to jde líp, anebo prostě náhodně přidělený) šije knoflíky a ten druhej díry, čímž se výroba zefektivňuje, je sice fajn věc, ale když se výrobní proces rozloží na dílčí úkony podoby atomů a dělník pak 12 hodin ve fabrice, ze které ani nevidí, jestli je den, noc, sníh nebo slunečné poledne (ano, odtržen od přírody není jen řidič metra Very Happy), provádí jeden pohyb pořád dokola... no, asi to málokdo pojímá jako meditaci Confused
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Psychózy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

Přejít na: