Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 65 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vtíravé myšlenky/představy
Přejít na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Psychózy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 11:05 am    Předmět: Vtíravé myšlenky/představy Citovat

rozehnat - odehnat - zrušit: jak?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 26.8. 2006

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 2:31 pm    Předmět: Citovat

jo, to nevím.

realizuju myslím asi tři cesty, propojené, ne moc promyšlené
- vydržet, mít v sobě vědomí, že nakonec vždycky odejdou, bude jinak a že i když jsou v jistým smyslu "pravdivý", tak taky zároveň pěkně kecaj a sváděj akorát a jsou nekonstruktivní
- podrobit teoretické reflexi - hledět na ně jako na "objekt" a nebo si je "prožít" - tak jako hravě, v rovině myšlenkové hry
- zkrátka od nich získat určitý odstup - jenže takový odstup jsem si asi vypěstovala k životu jako celku i k sobě, čímž se stal něčím opravdu divným, cizím, nevlastním Smile
- odstup a nebo dokonce určitej přátelskej vztah, takovej ten shovívavej, prostě někoho znám, že je nějakej a jinej asi jen tak nebude - tak se nemusím zas a znova přece nechat vytočit a dostat

vědomé potlačování odmítám. zůstávat v kontaktu, komunikovat, když kontakt, komunikace prostě je, když se vynoří ale zase je nevyhledávat zbytečně, k čemuž někdy tak jako mám lehce sklon.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 4:47 pm    Předmět: Citovat

Jak kdy.

Obecně si z nich snažím něco brát, nějaké poznání (určeno podle toho, čeho se myšlenky týkají). Jsou tu, často jsem jimi pohlcena, ale najevo to dávám jak kdy. Důležitou roli hraje i opakování vtíravých myšlenek na stejné téma...nikdy to není úplně stejné.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 1:58 am    Předmět: Citovat

Nemůžu usnout a říkám si:
už mě ty neustávající autoagresivní (a nynčko i směrem ven agresivní, bohužel ípodobně brutální) představy a impulsy nebavěj, je to příšerně vyčerpávající. Na těle nemám místa nezmučenýho, nemrzačenýho - aspoň myslím, těžko říct Smile, zdi jsou zcákaný vod krve a pod., různý přízraky taky nejsou zrovna žádoucí, zvlášť když člověk bydlí sám. Je možná pravdivá tajemná pravda, že mě to nějak "baví", i když mě to fakt nebaví, tj. ničí. Ale každopádně je tahle pravda celkem na nic.
Prosím pěkně, zkuste mi poraditi, jaké strategie mám vyzkoušeti, abych z toho vybředla. Cokoliv napadne, klidně ven s tím. Otestuju Cool
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 9:24 am    Předmět: Citovat

Hm, nevím, jestli ti to k něčemu bude, ale napadá mě akorát toto:
*možná některé z těch krotších by se daly realizovat (třeba - nejde-li to přímo - i načmáráním na papír, vypsáním se z toho + potom papír očistně spálit apod.) (mě tehdy třeba moc pomohlo rozflákat ten talíř, od té doby mě ty střepy skoro nepronásledují) a tím tak nějak prostě "splnit, a tím pádem moci odložit, nemuset držet v hlavě" anebo taky zjistit, že představa je vždycky "dokonalejší", nevím přesně ten mechanismus fungování.
*taky by ses mohla zkusit vědomě zaměřit na něco jinýho (no, teorie snazší než praxe Very Happy), myslím, nepotlačovat, spíš to vědomě zkusit "nechat odplout" a pak nasměrovat mysl na něco pozitivnějšího
*dále paradoxní intence, znáš? Vymyslel ji Frankl & je to dost známá technika (& uznávaná celkem napříč psychoterapeutickými směry, protože lze použít izolovaně), člověku se snadno přihodí to (myslím neurotické příznaky), čeho se obává a urputně se tomu snaží vyhnout (záchvat paniky, mdloby, vtíravé myšlenky, o kterých "ví", že přijdou, smích na pohřbu...), ovšem kdyby to chtěl předvést záměrně a obávané sám vítal a vyvolával, tak se stane co? ...no, více třeba tady: http://mail.tigis.cz/PSYCHIAT/PSYCH399/09krabec.htm
*anebo, ale to už jsme ale zase u těch relaxací & spol.,zkus před spaním (nejlépe v relaxovaném stavu/hladině alfa) požádat nebo se naprogramovat nebo si vtisknout do mysli (nevím, jaké terminologii dáváš přednost Very Happy) nejlépe nějakou pozitivní formulací větičku, motto, formulku, prosbu... (s tímtéž principem pracují různé techniky: autosugesce, couéismus, Silvova metoda nebo též sankalpa: http://www.sweb.cz/jenia/sank.html & myslím i neurolingvistické programování či modlitba za něco (ale to možná kecám))
*(jinak, přízrakům se bráním tím, že všude svítím Mr. Green)
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 11:01 am    Předmět: Citovat

Dík - moc hezký vidět takhle napsaný možnosti, který tě napadly. Psala jsem "otestuju" a místo toho, abych si zaznamenala varianty na papírek a když přijde problém, pěkě to zkusila, hned si formuluju specifika svý situace a kde jsou úskalí dané metody Smile

Tak třeba "symbolické realizace" - kromě toho, že zaváněj "tvorbou" a tudíž ve mně vyvolávaj hrůzu - mám zkušenost, že jakékoliv vizualizace nebo silné podněty se okamžitě integrujou. Tak poslední takový silný zdroj obrazů bylo Kubrickovo Shining, což jsem viděla polodobrovolně - jsou to asi dva tejdny, ale obrazy některý a pocity jsou pořád živý - zas je zajímavý pozorovat, který se vracej a v jakejch kontextech. A nejsem si jistá - jestli třeba takovej roztomilej experiment jako vzít kudlu a jemně s ní naznačovat řezání do broučka - není takovej podnět, kterej se vrejvá, místo aby se něco odžilo - zrovna tak, kdybych třeba to uměla a zplodila nějakou hezkou fotomontáž sebe s vyhřezlými vnitřnostmi nebo tak. No, kdysi v krizovejch stavech sem tam vyšel nějakej verš (třeba: visí holka na vartě, má roztažený kolena, poutníče, až půjdeš okolo, pomni, že touhou je zelená Smile ) - na začáku, v těch osmnácti, když jsem ještě pořádně nevěděla, která bije, tak jsem si občas psala, co bych si nejradši udělala, aby se mi ulevilo - a mám trochu podezření, že přes doslovení toho, co roky zrálo - se nějak ustavil ten "návyk" na sebezraňující fantazie

Chvílema uvažuju už i o exorcismu jako možné "léčbě" Very Happy

Ještě jednou děkuji, vezmu si ten papírek Tleskam
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 12:02 pm    Předmět: Citovat

hm, napadlo mě, že ta první možnost může být dvojsečná, ale to už je riziko podnikání & ty se znáš Very Happy, jinak největší riziko leží asi v tom, že to nezabere & případném následném skepticismu k dalším pokusům Sad
exorcismus zní děsivě (kombinace hororového námětu a pikantní praktiky i když - nebo právě proto, že o něm vlastně nic nevím Very Happy)

ještě mě ovšem napadlo, jestli se vybíjíš i jinak (sport (nemyslím na výkon nebo nedejbože kolektiv, ale čistě něco fyzického, koneckonců i boxovací pytel je sportovní náčiní Twisted Evil)? intenzívní úklid/zahradničení/jiná fyzická práce? obligátní mlácení do polštáře? hm?) - nebo celou tu zátěž necháváš ležet na chudákovi fantazii Twisted Evil
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 12:30 pm    Předmět: Citovat

Jak jsem byla a přednášce o čarodějnicích, tak ta paní bude příště o exorcismu vypravovat. Taky o tom teda houby vím. Ale třeba v Markově evangeliu 5. kapitole je uzdravení posedlého v Geraře - kterej bydlel v hrobech, když ho spoutali, rozthal řetězy, stále v noci i ve dne křičel mezi hroby a na horách a bil do sebe kamením, jak je psáno. Identifikovat se s tím posedlým mi někdy vůbec nečíní potíže. Prostě exorcismus akorát vychází z toho, že existujou temný duchovní síly, které můžou člověka ovládnout, a že je mu možno pomoct, když prostřednictvím a ve jménu vyšších sil, dobrých, božských, se na démony zahartusí a poručí se jim, aby vypadli. Zas taková legrace to ale asi nebude Wink

pokusy úspěšné/neúspěšné - když něco znepříjemňuje život způsobem, že se na to dá zvyknout, ale stejně nedá - tak se prostě pořád něco pokouší, i když se nepokouší, když mi něco nezabírá, nehovoří to proti metodě... žvaním Smile

Na fyzický aktivity moc nejsem, neprovozuju, občas odvádím pozornost vařením nebo uklízením, ale poslední dobou nejspíš častějš od učení a pod. než od stavů Smile "On jako že na nic totiž není vůbec čas", víš? Teď musím rychle sesmolit kázání na nadcházející svatodušní neděli, nemám vůbec žádnej nápad a nevím, co si o Duchu svatým myslet Smile
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 1:25 pm    Předmět: Citovat

maryanka napsal:
"On jako že na nic totiž není vůbec čas", víš?

jj, to znám Very Happy
(já jen, že člověk, který to nezná a na to není, si většinou neumí představit, nakolik taková "tupě fyzická" Wink záležitost může držet psychicky (no, ona je to koneckonců přirozená potřeba, odplavení stresu & vyplavení endorfinů může dělat divy, že nervy můžou pěkně zabetonovat krční páteř, ví kdekdo & s tou agresivitou je to taky profláklý, ale dokonce na to byl nejeden výzkum s tak fantastickými výsledky, jako že pravidelně provozovaná sportovní aktivita 2 - 3 h týdně je v účinnosti proti depresím na úrovni antidepresiv či kognitivně-behaviorální terapie, což na jednoho udělá dojem Very Happy), nehledě k nezpochybnitelně s-psychikou-souvisejícím aktivitám typu meditaci v pohybu jako taiči, jóga nebo břišní tanec (i když u toho se zas člověk holt až tak nevymlátí Twisted Evil, no, každému, co jeho jest Smile))
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 2:24 pm    Předmět: Citovat

Sport je drahej - některej - a silně psychicky zatěžující - skoro všechen Smile

Ale proti výzkumům, zkušenostem miliónů a dobrým radám samozřejmě nic nemám. Smoke
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 3:55 pm    Předmět: Citovat

Jj, život je drahej & jak je teprv psychicky zatěžující, jejej! Twisted Evil

(hm, ale proti miliardám žijících lidí v podstatě... Smoke)
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2007 8:33 am    Předmět: Citovat

Však taky hodně často nevím, proč ho vlastně provozovat Really?

I když v posledních dnech jsem se spíš sebe ptala, zda bych mohla někdy zabít. Smile
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2007 12:55 pm    Předmět: Citovat

(Nemohla: 1. byl by to hřích; 2. já tě tu potřebuju Twisted Evil, ještě nějaké otázky? Hehe Hehe)
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2007 1:09 pm    Předmět: Citovat

maryanka napsal:
co si o Duchu svatým myslet Smile

hm, zajímalo by mě, jestli duch svatý je totéž, co ve východních učení prána / chi / či / ki - universální kosmická enegie, prostě všudypřítomná všeprostupující božská síla s vlastní inteligencí (hm, tím myslím, že to není "tupá fyzikální záležitost" typu elektřina), v určitém smyslu pralátka, anebo nějaký odlišný koncept, který se mimo křesťanství nevyskytuje... anebo... Question

(hm, a když už do toho šťourám Wink ... zda náhodou stvořitel nemá synonymum (hm, skorosynonymum Very Happy) v poněkud běžnějším výraze matka)
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2007 1:45 pm    Předmět: Citovat

(No, asi je ta pravděpodobnost, že zabiju, malá. Soudím taky dle toho, že ač jsem si v představách dělala pěkná zvěrstva, nikdy k řádné opravdu pořádné fyzické realizaci nedošlo - s předstvama vraždění to asi bude podobný Smile ale kaýdopádně dík za krásně zdůvodněnou odpověď )

coco napsal:
hm, zajímalo by mě, jestli duch svatý je totéž, co ve východních učení prána / chi / či / ki - universální kosmická enegie...

Nevím dostatečně, co je prána. Takže se nemůžu vyjádřit. Ale totéž to asi nebude. Resp. ztotožnění asi není možné jednoduše. Duch svatý je osobou božské Trojice, má mnoho funkcí, zpřítomňuje Krista, uvádí do intimního vztahu s Bohem, stojí u vzniku církve, obnovuje člověka i vztahy, umožňuje dorozumění, co já vím, vane, kam chce, a kde je Duch Páně, tam je svoboda. Ve vztahu ke kosmu - spíš už se dá nějak pracovat s Kristem - protože to je vtělený logos, ten byl vyvýšen jako vládce nad všemi mocnostmi vesmírnými, duchovními a pod.. Duch svatý spíš tak nějak lidem zpřítomňuje dílo Otce a Syna, komunikuje s lidským duchem Smile No nevím, jestli jsi z toho moudrá... Každopádně křesťanství trvá na zásadním rozdílu mezi stvořitelem a stvořením.

coco napsal:
(hm, a když už do toho šťourám Wink ... zda náhodou stvořitel nemá synonymum (hm, skorosynonymum Very Happy) v poněkud běžnějším výraze matka)

tak to už pro teology dávno není problém, že Bůh je víc než otec matka, muž žena, žeto v sobě obé zahrnuje, ale zároveň je nad tím rozdílem a mimo něj, že Boha můžeme legitimně nazývat i matkou a najdeš v Bibli i mateřský obrazy Boha, hlavně teda ve vztahu k Izraeli. A proč by Bůh nemohl rodit, že jo. Akorát to přináší problémy, stvoření z ničeho míň hrozí nejrůznějšíma herezema. Matně si vzpomíná, jak novoplatonici spekulovali o tom, jak všechno nějak z Boha vyvěrá, emanuje - tudíž všechno má v sobě jistý podíl božství, v různý míře se kontaminující "tělesností" - to zas ale je pro většinové křesťanství nepřijatelný.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Psychózy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejít na: