Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 62 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Rituální sebepoškozování

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Specifika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 11:23 pm    Předmět: Rituální sebepoškozování Citovat

Praktikujete? Pokud ano, proč? V čem se liší od "běžného SU"?
Nepraktikujete? Neznáte?
Neschvalujete? Nechápete? Proč?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Laura
Pravidelný uživatel
Pravidelný uživatel

Registrace: 30.3. 2010

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 5:47 am    Předmět: Re: Rituální sebepoškozování Citovat

derewi napsal:
Praktikujete? Pokud ano, proč? V čem se liší od "běžného SU"?
Nepraktikujete? Neznáte?
Neschvalujete? Nechápete? Proč?

Tohle (nebo něco tomuto podobného) jsem naposledy dělala na ZŠ, když jsem si se svou tehdy "nejlepší kamarádkou na život a na smrt" řízla do prstu a "spojila naši krev" na důkaz přátelství. Very Happy Embarassed

To byl jakýsi spojovací rituál s příslušným jednoduchým pokecem o tom, jak jsme od té doby nerozlučné...
Byly jsme malé holky (10 let, odhaduji), taková nevinná hra.

Skutečné rituální SU spojené s vírou, náboženstvím, magií...to jsem nepoznala, a poznat nechci.

Stačí, že se nemůžu zbavit "normálního" SU. Sad
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
LukyF
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 12.5. 2010

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 11:21 am    Předmět: Citovat

Rituální...jak se to vezme. Já si sem tam do sebe vyřežu nějaký ten nápis v němčině. Je to divná řeč, což ve mně evokuje neurčitý pocit magičnosti, ale hlavně to vyjadřuje vnitřní touhu po řešení, osvobození (první věta byla "Ich will leben", což byl výraz boje proti vnitřním hlasům nakazujícím mi vyřezat "ich will sterben", tedy chci žít namísto chci umřít...a svět se najednou prosvětlil). V každém případě se teď řežu nebo škrábu vždycky ve třech rovnoběžných linkách, případně k nim do kříže přidám další rovnoběžky...

Vím, že pokud nejsou moje SU iniciativy jen neuspořádanámi řezy, ale mají tvary větných sdělení, nebo rovnoběžných linek a obrazců, vydrží mi vědomí, že jsem si ublížil a že to nemusím opakovat, o něco déle...někdy o dost déle.

Jinak s tím, co mám za sebo uuž chápu spoustu věcí a lidí...jen sebe pořád ne Very Happy .
Ondrik4241
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 26.6. 2010

PříspěvekZaslal: so srpen 28, 2010 7:35 am    Předmět: Citovat

Ja dosebe riju kromne car porad slovo alone=osamnely protoze my pratele kdiz se to dozvjedeli tak se na mne vsichni vykaslali a ted sem sam a porat si to davam za vinu no a paradoxne se za to trestam dalsimi rezmi takze uzavreti kruh kromne toho si vipaluji ostri noze do kuze nazhavim ho skoro do ruda a prilozim a ani to neboli jen kdiz se toho spaleneho dotknes a skrabat napisi neumim ale co je zajimave proc si lide nerezou svou vlastni reci ale jen cizimy jazyky
Itami
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 22.8. 2010

PříspěvekZaslal: so srpen 28, 2010 11:26 pm    Předmět: Citovat

No rituál. Pokuď je to doma tak věčinou při "řežbě" něco poslouchám.Co se týče
napisů mám vyřezaný dva. I'm Alive( anglicky jsem naživu) protože od konce července až do tohoto týdne jsem až na občasné deprese nic necítilo a cítilo se jako chodící mrtvola.
Yuitsu japonsky znamená osamělý,samotářský a opuštěný což mi přišlo až ironicky přesný:osamělý-nemám žadné přátele ani mi nikdo není blízký
opuštěný-všichni se mě vys.... eště před SU,depresemi ...atd
samotářský-lidem se snažím vyhýbat a snikým osvých
problémech nemluvím protože vím že by mě nidky nepochpoli.
Ondrik4241 napsal:
ale co je zajimave proc si lide nerezou svou vlastni reci ale jen cizimy jazyky
Protože by to pak nebylo ono.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ondrik4241
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 26.6. 2010

PříspěvekZaslal: ne srpen 29, 2010 7:35 am    Předmět: Citovat

No vidis si dalsi kdo se reze cizi reci ja myslim ze je to simbolicke a kdiby nato nekdo prisel nemusi tomu rozumnet coz je dobre protoze visvetlit vzkazy je nemozne ja se to pokousel v nemocnici a nesloto ale scasti to pochopili ze mneto nebolelo kdiz sem to delal a ze sem chtel vedet jestli to neni dalsi halucinace
Haine_life
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 3.11. 2007

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 12:04 am    Předmět: Citovat

já měla rituál..a měla jsem to ráda...chtěla bych pokračovat..ale nějak nemůžu..riziko odhalení je moc velké...
měla jsem svou písen, věci..prostě všechno...
moje tělo je popsáno slovy...LIES...Hate..jména kamarádů..2 dětí...text jedné písničky...PAIN...srdíčka...slzy...20 sečných ran na stehně (symbol věku kamaráda který umřel...)...no aji byhc to vrátila..něco změnila..ale nejde to..a jizvy? skoro nic nejde vidět Sad
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Specifika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejít na: