Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 84 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Sebeubližování druhých lidí
Přejít na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> O sebeubližování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 12:57 pm    Předmět: Sebeubližování druhých lidí Citovat

Jak vnímáte sebeubližování ostatních lidí? Jinak než své vlastní nebo stejně/podobně? Porovnáváte důvody své a těch "ostatních"? Koukáte se na SU druhých z pohledu osoby, která si ubližuje, nebo se snažíte uvést tuto skutečnost do pozadí a snažit se na problém koukat očima, který na sebe nikdy "ruku nevztáhl"?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 1:00 pm    Předmět: Citovat

Můj názor a pohled...
Snažím se koukat z různých pohledů, snažím se vcítit, porovnávat, skládám různé skutečnosti a dojmy, z nichž si utvořím celek/názor.

Někdy z pohledu sebepoškozující se osoby, jindy naopak...
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 3.7. 2006

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 3:48 pm    Předmět: Citovat

dobre zamysleni.
samozrejme, ze se nesnazim projektovat - tj. prisuzovat svoje pocity at uz fiktivni nebo prozite druhemu cloveku. snazim se o vciteni a zaroven pohledy z ruznych uhlu, ktere clovek sam neumi nebo nechce videt. snazim se nabizet ruzne formy pomoci, prispet ke zlepseni situace, prozivani apod.
pak se do toho projevuji i nezavisle promenne - tj. moje nalady:)) a ty dokazi prubeh jakehokoli rozhovoru pekne necekane ovlivnit a zneproduktivnit:))
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 3:56 pm    Předmět: Citovat

Takže pokud máš doboru náladu, radí se Ti lépe? Toto má mnoho lidí, já bohužel/naštěstí ne. Odvedu své problémy do pozadí...jinak bych nemohla být objektivní.
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 4:01 pm    Předmět: Citovat

nikdy nemuzes byt objektivni, nejsi robot;) vzdycky se tam neco nevedomeho promita. jsem rada, ze jsem se to naucila zvedomit a jsem rada, ze jsem clovek:)) neco jineho je to v praci, a neco jineho s kamarady na chatu, webu, foru, kde opravdu nechci byt robot bez citu;)
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 4:02 pm    Předmět: Citovat

jani, ty tu jsi snad porad, casto kdyz sem pisu, ty mi hned odepises. to se mi libi - ze nemusim cekat na odpovedi:)))
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 6:55 pm    Předmět: Citovat

Dnes jsem tu pořád, tedy skoro Cool
Jinak, moje "rady" apod se většinou nikdy neodvíjí od mého rozpoložení. Když je mi ok, přijde mi vše jednodušší a přehlížím detaily a když špatně, začínám zveličovat. Proto nesmím dávat najevo, jak se "mám"...

Robota můžeš vypnout a navíc, bývá nespolehlivý, neumí dělat všechno, takže s Tebou přeci jen v něčem souhlasím.
deadaangell
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 27.10. 2006

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 2:29 pm    Předmět: Citovat

Vzdycky se snažím koukat se na to z různých uhlů, podívat se jaký k tomu má ten člověk důvody..

Jenže občas se stane, že začnu závidět.. jo, řekla bych, že přímo závidět.. začne mi to hrozně chybět a mám chuť vzít do ruky žiletku.. začnu nad tím moc přemýšlet.. Takže se od toho někdy potřebuju úplně distancovat, nic o tom nevedět.. přesto že bych chtěla pomoct.. ale nejde to, protože pak místo pomoci jen myslím na to že bych si sama chtěla ublížit..
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 2:55 pm    Předmět: Citovat

Pokud někomu radíš, jak přestat s SU, v té chvíli máš chuť to udělat?
deadaangell
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 27.10. 2006

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 4:39 pm    Předmět: Citovat

Nejde přímo o tu chvíli.. jde spiš o to, že když žiju "normální život", tak se snažím na to nemyslet a vytěsnit to.
Ale když se o tom s někým bavím, nebo tak, víc nad tím přemýšlím a víc mi to "chybí".
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2007 7:54 pm    Předmět: Citovat

Předevčírem jsem potkala slečnu v tričku bez rukávů a výraznými jizvami po celé délce paží.

Zvláštní pocit.

Člověk přemýšlí, od čeho mohou být (jaká asi nehoda by mohla takto? nebo?)...
...jaký k nim má nositelka vztah (lhostejnost? vyovnanost po dlouhém procesu?)...
...a sám o sobě (proč o tom přemýšlí? je to fér vůči tomu člověku? i když ne odsudek ani záměrné lezení do soukromí? a jak to vidí jiní lidé, prostí určitých konotací?)

No nic...
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2007 8:19 pm    Předmět: Citovat

coco
Takže Ty se nedíváš lidem na ruce záměrně? Viděla jsi někoho takového poprvé?
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2007 9:57 pm    Předmět: Citovat

asi

(prisly mi hodne siroký (po hlubokejch ránách?)
a na obou koncetinách (obema rukama?))
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2007 10:12 pm    Předmět: Citovat

Kolik let jí asi bylo? Uvažovala jsi, že pokud jde o SU - proč?
Neměla jsi tendence zírat?
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2007 10:22 pm    Předmět: Citovat

ani ne, ale ani neslo nevidet
mladá
nevím, spís jsem premýslela, od ceho jinýho by to mohlo bejt, ale Question
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> O sebeubližování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejít na: