Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 70 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Bodyart & sebepoškozování
Přejít na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Specifika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Máte?
Mám tetování
6%
 6%  [ 1 ]
Chci tetování
18%
 18%  [ 3 ]
Mám piercing
6%
 6%  [ 1 ]
Chci piercing
0%
 0%  [ 0 ]
Mám obojí
6%
 6%  [ 1 ]
Chci obojí
6%
 6%  [ 1 ]
Mám něco jiného
12%
 12%  [ 2 ]
Chci něco jiného
6%
 6%  [ 1 ]
Nemám, nechci, ale na druhých se mi to líbí
31%
 31%  [ 5 ]
Nemám, nechci, nelíbí se mi to nebo to odsuzuji
6%
 6%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 16

Autor Zpráva
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 4:44 pm    Předmět: Bodyart & sebepoškozování Citovat

Trvalé zdobení těla: tetování - piercing - skarifikace - implantace

Souvislosti? Paralely? Nebo jen vnější podobnost? Vaše názory? Návykovost bodyartu? Motivace?

Litujete mladické nerozvážnosti, vracíte se do tetovacího salonu nebo přemýšlíte, co si ještě nechat propíchnout?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 6:54 pm    Předmět: Citovat

Tetování ani piercing nemám...souvislost moc nepřisuzuji, ale u lidí s Su možná...nevím...
Tetování je přeci "barevná jizva"...
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 9:39 am    Předmět: Citovat

Já mám pocit, že bodyart & SU spojují spíš lidi zvenku, v jejichž očích je ta spojitost, že obojí je pro ně zhruba stejně nepochopitelné a možná tak trošku odsouzeníhodné (+ nějaké vnější podobnosti - zásah do těla, bolest, rituál, památka v podobě jizvy, určitá módní vlna, při které se do daných praktik mládež pouští z pochybných příčin...), ale možná to někdo vidí jinak (proto zakládám diskusi Very Happy), kromě toho mě toto téma zajímá.
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 9:46 am    Předmět: Citovat

Možná "SU" jako umění, i když zřejmě ne všichni umělci BA to tak berou.
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 9:53 am    Předmět: Citovat

I u BA jde o určitou zkušenost - zážitek bolesti, která je asi víc provázaná s těmi dávnými rituály poznání / zasvěcení, na které nedávno narazila maryanka v jiném fóru (a úplně stejný posun - dříve iniciace, vstup do dospělosti - snést bolest, přežít případnou infekci (selekce kvalitních členů kmene) a pak mít na těle označení dospělosti, dnes kolikrát "je to hezký a kámoška to má, tak chci taky, doufám, že to moc nebolí"...)
deadaangell
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 27.10. 2006

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 10:46 pm    Předmět: Citovat

Mám tetování.. Nijak to s SI nespojuju.. Je to pro me neco uplne jiného, ackoli bolest pri tetovani jsem si prozila do posledni chvile s takovym zvlastnim pocitem.. Tetovani.. znamena pro me hodne.. odlisnost.. muj zivot, to co je za mnou, co jsem vytrpela.. to, ze jsem schopna jeste se sebou neco udelat, ze nemusim byt poradv tom srabu, ze nemusim mit stadni uspechany zivot jako tisice jinych.. je to pro me.. proste hodne.. tezko se to vysvetluje a stejne nejsou vhodna slova.. jsou to me pocity ve me.. ten vyznam je pro me vazne velky..
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 10:27 am    Předmět: Citovat

Mnoho lidí si dá vytetovat znak (nápis apod), který má pro ně nesmírný význam a myslím, že tak je to správně, než kdybys tam šla s představou "chci nějakého draka".

Pokud se na své tetování podíváš, cítíš sílu toho, cos prožila (myslím to, co je v tom tetování skryto)
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 11:12 am    Předmět: Citovat

*vidím v tom i určitou manifestaci "dospělosti", "zodpovědnosti" za sebe a své tělo (a proto mnohdy třeba i tak trochu na truc rodičům u mladých lidí) ve smyslu "je to moje a můžu si s tím dělat co chci, nikdo jiný nemůže a nikdo mi v tom nemůže bránit" /tohle je asi motiv i mnoha jiných.../
*možná i prvek přijetí vlastního těla & jeho tuning, zkrášlení, zdokonalení, sladění s osobností/manifestaci světového názoru
*touhu po originalitě/odlišení /obzvlášť, pokud se jedná o osobně významný prvek - symbol nebo nápis s významnou individuální konotací/
*vs. naopak začlenění "do stáda", ocejchování /v případě podlehnutí módě, stejného tetování, které se mi líbí na někom jiném, znaku příslušnosti ke gangu nebo v kriminální oblasti tetování "na památku" konkrétních činů, tzn. dejme tomu "začlenění se mezi vrahy".../
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2007 2:18 pm    Předmět: Citovat

derewi napsal:
Možná "SU" jako umění

Jenni Tapanila?
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 4:53 pm    Předmět: Citovat

Třeba. Já se o toto ani nějak moc nezajímám, ale dalo by se říct, že lidé zabývající se BA event.mohou mít SU sklony, jen to podávají jinak (pro ostatní)...Jak to vidíš Ty?
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 5:11 pm    Předmět: Citovat

Nevím, víš co, někdy si říkám, nakolik je to (morálně) správný takto to p(r)odávat a šířit (přes všechnu principiálně správnou a snad až nutnou svobodnost umění + uznávání umění jako autoarteterapie, kterou se umělec může vyrovnávat s vlastními záseky, sublimovat do ní vlastní nebezpečné pudy atd. atp.) některý její fotky jsou tak krásný a lákavý (nu, ano, i řemeslně na úrovni, i když do toho nemám co kecat Very Happy), některý cítím jako Ugh, protože "už moc", možná pro normální lidi (no, zacházím s tímto pojmem dost volně & různě v různém kontextu) jsou jiný, možná děsivý, ale hlavně prostý návodnosti či svádivosti (existuje nějaký takový slovo?) a už v mých pochybách je chyba na mém přijímači (a samozřejmě pak i na straně např. rodičů dětí s problémem... podobně, jako se alkoholik bude rozčilovat, že ho společnost neochránila legalitou (a z toho vyplývající dostupností - až vnucovaností - zrovna této drogy) nebo striktně křesťanskohodnotový rodič nad zkažeností společnosti antikoncepcí a dalšími ďáblovými hračkami (prosím čtenáře, nechť má přirovnání berou s rezervou, nikoli jako snahu někoho urážet, holt existují i lidé s citlivější slovní zásobou a lepšími vyjadřovacími schopnostmi Wink))
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 5:27 pm    Předmět: Citovat

Jo, to jsem reagovala na fotky made by Jenni Tapanila, nikoli na tatéry, piercery apod. Wink
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 5:34 pm    Předmět: Citovat

Když už jsme u těch tatérů apod...

Myslíte si, že každý tatér apod. by měl mít na těle něco z "řemesla"? Vlastně jsem neviděla žádného piercera atd, kdo by neměl jasně viditelné, že tím "žije"
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 5:37 pm    Předmět: Citovat

asi člověk jde za tím, co ho fascinuje, k čemu má vztah, a tím je logicky "na obou stranách"
v opačném případě by byl jako hubený kuchař (nebo normální psychiatr Hehe, ne, omlouvám se, to myslím čistě jako vtip Wink)
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 5:42 pm    Předmět: Citovat

Částečně pravda...ono je to hodně "škatulkovatelné"...třeba ten kuchař, jak píšeš, je spojen s tím, že není hubený, tatér je "nositel" tetování, učitel fyziky rozcuchaný s pláštěm, doktor a brýle....

A pak třeba i "lidé a škatulkování", kapitola sama o sobě.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Specifika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejít na: