Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 88 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

SU a Vaše cesta v něm
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> O sebeubližování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tatana.larinova
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 29.6. 2006

PříspěvekZaslal: čt srpen 25, 2011 12:52 pm    Předmět: Citovat

Haine_life napsal:
tady mají všichni v sobě, na sobě, někde díry...čáry...prostě něco...90% lidí co tu jsou se nemají rádi...nebo nechápou porč by se měli mít rádi....
jenže o to jde...zjistit proč tu vlaastně jsme...hold nebude z každého z nás herec v hollywoodu, fotbalista v barceloně, modelka v Riu, zpěvačka v londýně...možná budeme celý život sami...nikdy nenajdeme lásku...nepoznáme pravé přátele atd....všechno co se nám děje se děje z nějakého důvodu...nebo si to děláme sami protože se prostě nudíme....každý si umí furt stěžovat ale dělat něco to už je těžké...

Dobře jsi to napsala... Wink
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
Deren
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 16.8. 2009

PříspěvekZaslal: pá srpen 26, 2011 10:05 pm    Předmět: Citovat

Upřímně, dospěl jsem k názoru, že nic měnit nechci, nějak to doklepu. Mějte se. Hello
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sonia
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 22.9. 2010

PříspěvekZaslal: út srpen 30, 2011 8:42 pm    Předmět: Citovat

tatana.larinova napsal:
Píšeš, že pořád slyšíš o svých chybách... Od koho? Jsou ty výtky oprávněné? Nebo je to jen neopodstatněná kritika?

Já se tak trochu vypíšu za Derena, vždyť se cítím stejně... Třeba mně je vcelku šumafuk, když slyším výtky od jiných, už jsem si docela zvykla. Myslím, že je to spíš to druhé, kritika. Ale asi jsem tím přeci jen ovlivňována, dlouhé léta totiž slyším výtky od sebe, pořád se kritizuju, vidím jenom své chyby a nejsem schopna vidět i klady. Přijmout se, ach jo. Ale jak na to, JAK?
A kromě toho... co když se začnu mít ráda a na své zápory sa vykašlu? Nebudu mít motivaci něco s nimi dělat a pak budu... no úplně příšerná Very Happy

Citace:
mám jen dotaz: proč ty narážky na tvé chyby posloucháš? proč se proti tomu prostě neuzavřeš? zalez někde hluboko do svého já a tam prostě čekej...

No vždyť právě. Nevím, jak je to u něj, ale já, když zalezu do sebe, uslyším ještě mnohem horší výtky než zvenku. Mnohem horší, no fakt Shocked
Sonia
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: út září 06, 2011 8:17 pm    Předmět: Citovat

Tak, změna. Veliká. Chytla jsem dnes absťák přímo na terapii, řekla jsem Stanovi přímo co a jak, že na mě jeho zákaz i po půl roce děsně doléhá a já se řezat CHCI, a on tedy ustoupil. Přiznal si, že to byla z jeho strany chyba, tak asi postupovat neměl... nepomohlo to. O týden smlouvu přepíšeme na to, že se během terapie nepokusím zabít, což mu můžu klidně slíbit, ano.
Možná kvůli tomu přijdu o přítele (ale já ho nemiluji natolik, že bych ho neobětovala, to jsem si už uvědomila Embarassed ), budu vést boje s matkou a sklamu i lékařku, ale mně to všechno za to stojí.
Bohužel.
Haine_life
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 3.11. 2007

PříspěvekZaslal: pá září 16, 2011 11:40 pm    Předmět: Citovat

nějak tě chápu...jsem na tom nějak podobně...
na to prostě zákaz neplatí...nebo ne u mě...pro mě je to jediná věc jak nevybouchnout jak papinák Sad
a je mi to líto to s přítelem...ale někdy je právě to uvědomění to nejlepší...
Sonia
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: út září 20, 2011 8:02 pm    Předmět: Citovat

Nemusí ti to být líto. Byl to hajzl, a teď to neříkám proto, že jsem ho hned znenáviděla, když mi přímo zakázal řezat se. Ale kromě toho mě buzeroval a taky týrá zvířata Zlost Do pr*ele s takovým...
Haine_life
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: st září 21, 2011 12:44 am    Předmět: Citovat

tak to je fakt, takový idiot..ještě, že ses ho zbavila !!!
Sonia
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: st září 21, 2011 1:18 pm    Předmět: Citovat

Možná, že mi je souzeno chodit se samými idiotmi Rolling Eyes A když už se zamiluji do nějakého non-idiota, tak mě buď nechce, nebo je zadaný, safra Very Happy
Haine_life
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: čt září 22, 2011 11:09 pm    Předmět: Citovat

přesně :DDD podobnou věc ted řeším :DDD vždycky mám nějaké divné oči že se do nich zakoukám Sad
a ti co za to stojí mě nechtějí, nebo neví že existuju, nebo si myslí že vše je hra...
plus k tomu eště velké procento mých kamarádů tvoří homosexuálové Very Happy
terenika
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 23.12. 2011

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 6:04 pm    Předmět: Citovat

U mě bylo nejhorší prvního tři čtvrtě roku, kdy jsem se řezala hodně často, pak se na to přišlo a nějaký čas jsem měla utrum. Od té doby, asi tři roky, se řežu tak jednou dvakrát do měsíce.
Samozřejmě ti, co to o mně vědí, chtějí abych s tím přestala, ale já nechci, protože se bojím, že zase spadnu tam, odkud jsem se tak pracně dostávala (terapií, léky, podporou rodiny)
LukyF
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 12.5. 2010

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 1:35 am    Předmět: Citovat

Ono hodně záleží na tobě, jak silná se cítíš a co tě potrápí natolik, že po SU 2x měsíčně sáhneš, a taky na okolí, jakou podporu by ti poskytlo, pokud by ti začalo být mizerně... Vcelku se ale SU dá přirovna jiným závislostem, kupříkladu cigaretám. Pokud hulíš dvacku denně, je docela težký s tím přestat a ze dne na den zapomenout, že ti kdy prsty žloutly nikotinem... Pokud se ale dostaneš na 2 denně, případně týdně, je už na pováženou, jestli vůbec cigarety z jakýhokoliv důvodu potřebuješ. V případě SU je to podobný... Opravdu to musí být? Není to spíš už třeba jen taková rutina? Nedalo by se místo jedné nebo dvou epizodek měsíčně zkusit třeba nějaký relaxační cvičení, jít se proběhnout, nebo se zaměřit na něco, při čem touha si něco udělat ztratí na významu? Možná pak zjistíš, že si na pravidelnou dávku bolesti 2x měsíčně nekolikrát úplně zapoměla...a co je lepší, že už ti dost možná ani nechybí Wink .
Alope
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 30.1. 2012

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2012 5:16 pm    Předmět: Re: SU a Vaše cesta v něm Citovat

derewi napsal:
Pokud byste měli určit, jak dlouho si ubližujete a jakou "silou" na začátku a teď, jak by srovnání dopadlo?
Ubližujete si více a častěji než na začátku nebo postupem času jizev apod ubývá?
Ubližujete si stále kvůli stejným problémům nebo jste již za nimi a teď si říkáte, že "jsem se nemusela kvůli tamtomu problému říznout..."?
Nebo vám tyto chvíle splývají (či nevidíte rozdíl)?
Co Vám SUí dalo a vzalo?
Chcete přestat momentálně/do budoucna či vůbec? Dokážete si představit sami sebe třeba v 50 letech s touto závislostí?

Dalo by se říct, že takový dva roky, co jsem začala s SU, to jsou určitě, vždycky tam ale byla několikaměsíční pauza, kdy jsem si myslela, že už dobrý... A pak se vyskytnul nějakej větší problém a bum, už jsem v tom zase. Ty jizvy nejsou nijak extra hluboký, na předloktí jsem samozřejmě opatrnější než třeba na břiše, ale více méně se to vždycky nějak zahojí. Problémy, které jsem řešila nožem nebo žiletkou (střídám to) třeba před těma dvěma lety bych teď asi řešila stejně - prostě bych se zase pořezala. SU mi vzalo důvěru mojí nejlepší kamarádky, sice mi to neřekla do očí, ale vím, že mě považuje za cvoka. Jinak mi dává (myslím SU Smile) asi to co všem - pocit úlevy na pár minut. Vím, že jsem moc slabá na to, abych s tím na místě skoncovala (i když kamarádce jsem slibovala něco úplně jiného Embarassed ), ale rozhodně si z toho nechci vypěstovat něco, co mě bude provázet celý život - jen to ne!
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
terenika
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 23.12. 2011

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2012 8:17 am    Předmět: Citovat

Ono to není tak, že bych přesně dvakrát měsíčně měla termín nebo tak. Většinou se pořežu, když jsem psychicky na dně, třeba po noční můře nebo když se dostanu do situace, kterou nedokážu ustát. Mám spoustu problémů a od toho se to odvíjí. Jsem hodně přecitlivělá, vlastně spíš labilní, takže jsou moje nálady jak na horské dráze a když se do toho přimíchá nějaká vyhraněná situace, potřebuju to nějak řešit. Snažím se hledat jiná řešení, třeba mlátím do pytle Very Happy , ale nefunguje to vždy. A nejdýl jsem se vydržela neřezat tak měsíc. Ale je pravda, že v posledních (asi) měsících už neřežu tak hluboko. Miluju to cukání v ráně (ale to sem asi nepatří)
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 3.7. 2006

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2012 8:26 pm    Předmět: Citovat

Holky, verim, ze bude lip. Nenechavejte si sva trapeni pro sebe. Je dulezite o nich mluvit a "nevyrezavat" je do tela. Chapu, ze ublizovani sobe same prinasi ulevu. Jak vsak pisete - ta uleva neni na dlouho. Mozna byste se chteli naucit takove formy reseni, ktere by byly na dyl a hlavne po kterych byste se citily skutecne stastne, spokojeneji.
Drzim Vam palce! A zase napiste:)
Kdybyste chtely zkusit nejake kontakty, urcite dejte vedet. Pekny vikend:)
Alope
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 30.1. 2012

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 3:53 pm    Předmět: Citovat

Jo, potřebovala bych se svěřit, ale nikomu ve svém okolí nevěřím tolik, abych mu vyklopila úplně všechno. I moje nejlepší kamarádka nezná celou pravdu... A naši... Nevím co ví a co neví, upřímě si myslím že krvavý nápis přes půl holeně se nedá přehlídnout (ne že bych ten nápis někde vystavovala, zapomněla jsem na něj a vzala jsem si kraťasy... Naštěstí jsem si toho všimla dřív než jsem vyšla ven), ale buď jsou fakt tak nevšímaví nebo to radši neřeší. Jestli bych se dokázala svěřit psychologovi... To je otázka. Jsem hrozně nedůvěřivá, takže o tom dost pochybuju Sad
Nahradit SU třeba sportem nebo tak jsem taky párkrát zkusila, stejně jsem ale na tu žiletku musela pořád myslet a stejně jsem se nakonec pořezala. Nemám moc silnou vůli. Hrozně bych si přála najít někoho, kdo by mi rozuměl a s kým bych se mohla vídat klidně i každý den, aspoň chvíli...
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> O sebeubližování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

Přejít na: