Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 71 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

SU a Vaše cesta v něm
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> O sebeubližování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 11:23 am    Předmět: SU a Vaše cesta v něm Citovat

Pokud byste měli určit, jak dlouho si ubližujete a jakou "silou" na začátku a teď, jak by srovnání dopadlo?
Ubližujete si více a častěji než na začátku nebo postupem času jizev apod ubývá?
Ubližujete si stále kvůli stejným problémům nebo jste již za nimi a teď si říkáte, že "jsem se nemusela kvůli tamtomu problému říznout..."?
Nebo vám tyto chvíle splývají (či nevidíte rozdíl)?
Co Vám SUí dalo a vzalo?
Chcete přestat momentálně/do budoucna či vůbec? Dokážete si představit sami sebe třeba v 50 letech s touto závislostí?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
deadaangell
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 27.10. 2006

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2007 10:07 pm    Předmět: Citovat

Na začátku, když jsem s tím začla, bylo to hlavně úplně jiný.. Byla jsem ještě malý dítě, ani jsem neveděla co dělám a i způsob byl úplně jiný.. Probodávala jsem si dásně, vykusovala tváře zevřitř, servávala kůži okolo nehtů.. k řezání jsem přešla až o hodně déle.. takže nějak nevím jak tohle srovnat.. ale když vezmu jen řezání.. tak ze začátku to bylo rozhodně horší a mnohem víc než teď.. teď už jsem se neřízla od Vánoc a jsem na to hrdá, ačkoli mi to hrozně chybí a musím na to pořád hodně myslet.. intenzita myšlenek je velmi podobná jako když si aktivně ubližuju, ale daří se mi teď odolávat mnohem lépe.. Smile
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jezevka
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 9.3. 2007

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 12:29 am    Předmět: Citovat

No u mě je to s věkem horší. Prostě nacházím nová místa. Jako děcko jsem si "jen" zapichovala špendlíky do dlaní, okusovala tu kůžičku kolem nechtů, rozškrábala všechny štípance a odřeniny.
Představit si sebe v 50 bohužel dokážu - spíš si nevěřím, že bych mohla přestat.
Co mi to vzalo - sebevědomí, vztahy, iluze že se to může zlepšit. (mám dneska nějaký blbý den...)
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 9:34 am    Předmět: Citovat

Zlepšit? Nebereš SU jako pomáhání si?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jezevka
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 9.3. 2007

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 4:18 pm    Předmět: Citovat

Nevím jak to myslíš "pomáhání si".
Když o tom přemýšlím, možná jo. Je to ventil.
Ale vadí mi, že to nemám pod kontrolou - vadí mi pak ty následky - blbě to vypadá, působím dívně, i když to dokážu okecat, stejně se stydím.
Proto chci přestat - stydím se za sebe. Ale nedaří se mi to, protože nedokážu ovlivnit ten začátek.
Vyhýbání se situacím, které to spouští to u mě nefunguje, protože to spouští skoro každý intenzivnější pocit - od stresu, strachu a jiných negativních, přes takové ty neutrální pocity nudy a povinosti až po nadšení, těšení se, zamilování apod.
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 4:22 pm    Předmět: Citovat

jezevka napsal:
Vyhýbání se situacím, které to spouští to u mě nefunguje

...hledání jiných řešení spouštěcích situací?
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 5:46 pm    Předmět: Citovat

Pomáhá ve smyslu uvolnění. následky (stud) je zase jen daň za chvilkovou úlevu.
HappinessIsDead
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 22.7. 2006

PříspěvekZaslal: čt září 20, 2007 6:18 pm    Předmět: Citovat

Seknu, díra, teču, šiju...
Anasaz
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 18.10. 2007

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 8:54 pm    Předmět: no subject Citovat

Ja som si zacal ublizovat na zaciatku 2 rocnika na strednej skole, spoluziaci videli rany, ale nic nepovedali. Po tyzdni sa ma jeden spoluziak opytal co sa mi stalo. Siel so mnou za tiednou profesorkou, ta ma poslala k vychodvej poradkyni. Vychovna poradkyna povedala na rodickovskom mojej mame, ze by som "chcel" ist k psychologovi, ale nepovedala preco. K psychologicke som vsak nesiel.

Po _roku_ co som prestal zo SU sa moja mama od nejakej inej profesorky dozvedela, ze som sa rezal, aby bola kludnejsia tak som k tej psychologicke siel. Zistil som vsak, ze to nie je psychologicka, ale psychiatricka. Predpisala mi antidepresiva, po ktorych som sa citil takmer rovnako, no napriek tomu som ich bral koli mame. Na konci 3 rocnika som sa dostal do nemocnice ( chudokrvnost ) a od tej doby som kontak s psychiatrickov prerusil a antidepresiva uz neberiem. Teraz som stvrtak, blizia sa maturity a ja sa bojim, ze si opat ublizim .
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 4:34 pm    Předmět: Citovat

Anasaz
Co děláš proti tomu, abys ten strach neměl, popř.abys to neudělal?
Anasaz
Nový uživatel
Nový uživatel

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 3:53 pm    Předmět: Citovat

Citace:

Co děláš proti tomu, abys ten strach neměl

Hmm, co sa da robit proti strachu ?

Citace:

popř.abys to neudělal

Myslim na to, ze to nie je spravne, a ze to nepotrebujem
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 6:28 pm    Předmět: Citovat

Proti strachu...
těžko říci, možná to, že ho necháš proudit a zvykneš si na něj, stejně jako třeba na ranní vstávání
Blizi
Site Admin
Site Admin

Registrace: 21.6. 2006

PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2007 12:47 pm    Předmět: Re: no subject Citovat

Anasaz napsal:
... Teraz som stvrtak, blizia sa maturity a ja sa bojim, ze si opat ublizim .

Ahoj a vítej, chtěla jsem se zeptat na souvislost mezi maturitou a SU, očekáváš, že budeš ve stresu a nezvládneš ho, bojíš se, že nezvládneš samotnou zkoušku nebo z čeho je tvůj strach konkrétně? Maturita je velký záběr na psychiku, ale člověk by jí zase neměl přikládat větší váhu za cenu svého zdraví. Připravovat se můžeš postupně, neplánuj dopředu, že případné nezdary budeš řešit ublížením, kontakt s odborníky můžeš opětovně navázat...zkrátka dělej vše pro prevenci... Slunicko
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anasaz
Nový uživatel
Nový uživatel

PříspěvekZaslal: so říjen 27, 2007 2:30 pm    Předmět: Re: no subject Citovat

Blizi napsal:

Ahoj a vítej, chtěla jsem se zeptat na souvislost mezi maturitou a SU, očekáváš, že budeš ve stresu a nezvládneš ho, bojíš se, že nezvládneš samotnou zkoušku nebo z čeho je tvůj strach konkrétně?

Ano mam pocit, ze nezvladnem maturitu Sad

Blizi napsal:

...kontakt s odborníky můžeš opětovně navázat...

K psychiatricke som chodil rok po tom co som prestal zo SU.
Iba mi predpisala antidepresiva po ktorych som sa citil rovnako a mal
som pocit, ze mi vobec nepomaha.
deadaangell
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 27.10. 2006

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2007 5:19 pm    Předmět: Citovat

[/quote]
Myslim na to, ze to nie je spravne, a ze to nepotrebujem[/quote]
Ahoj,
když nad sebepoškozováním uvažuješ takhle, řekla bych, že jsi na dobré cestě se k tomu nevrátit. Proč se obaváš, že by sis mohl zase ublížit, myslíš, že nezvládneš stres ve čtvťáku? Snaž se udělat něco, aby sis byl jistější, že maturitu zvládnš, připravuj se naní, nenechávej to až na poslední chvíli (taky jsem ve čtvrťáku, chápu, že se bojíš, mám podobné pocity). Rozlož si učení a snaž se ten plán dodržet. PAk se enbudeš zbytečně nervovat.
Možná by bylo lepší kdybys popřípadě zašel spíš k psycholožce, než k psychiatričce. Říkáš, že antidepresiva Ti nepomohla, tohle by Ti nejspíš prospělo víc.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> O sebeubližování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

Přejít na: