Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 73 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Sebeubližování coby módní záležitost?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Specifika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 1:21 pm    Předmět: Citovat

Ne, ne, toto se mě netýkalo, nanejvýš jsem si nechala "vypálit" nějakou kazetu nějaké skupiny.

Nevím, zda jde o to, to přímo vykřičet, spíš je to vnitřní záležitost té osoby...přece musí vědět, že ON o tom neví, ale zřejmě to dělá pro něj/pro sebe...

Je to SU tak i tak, avšak občas se mě zmocňuje neklid. Při představě, že ve třídě je 8 lidí, co si SU prakticky ze stejného důvodů...
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 1:25 pm    Předmět: Citovat

Neměla jsem na mysli jenom obdiv (fanouškovství) k veřejně známé osobnosti - hvězdě hudebního, filmového, sportovního světa apod., ale třeba i nešťastná první láska k nevšímavému spolužákovi, kamarádovi staršího bratra, pohlednému sousedovi či tajný obdiv k pediatrovi, sbormistrovi, oddílovému vedoucímu nebo učiteli dějepisu...
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 2:41 pm    Předmět: Citovat

Kromě toho módnost některých věcí je umožněna moderním? postmoderním? vyvázáním se z křesťanské (nebo obecněji náboženské) morálky (a možná z jakékoliv morálky vůbec Very Happy), protože SU je přeci hřích, stejně jako ostatní praktiky narušující integritu (nebo spíše původní = od Boha / od přírody danou podobu) lidského těla jakožto obrazu božího? (Omlouvám se, pokud mystifikuji, zase kecám do něčeho, čemu nerozumím Wink)
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 26.8. 2006

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 3:26 pm    Předmět: Citovat

SU určitě, kdyby se o něm v katolickým katechismu pojednávalo, bude určitě klasifikováno jako hřích.

Viz články ohledně sebevraždy - "2280 Každý je odpovědný za svůj život před Bohem, který mu jej dal. On také zůstává jeho svrchovaným pánem. Život máme přijímat s vděčností a ochraňovat jej k jeho cti a ke spáse svých duší. Jsme správci, a ne vlastníky života, který nám Bůh svěřil. Nedisponujeme jím. 2281 Sebevražda se příčí přirozenému lidskému sklonu zachovat si svůj život a udržet jej i nadále. Závažně odporuje správné lásce k sobě. Zároveň je to urážka lásky k bližnímu, protože nespravedlivě láme svazky solidarity s rodinným společenstvím, s národní i lidskou společností, vůči nimž máme závazky. Sebevražda je proti lásce k živému Bohu. 2282 Je-li sebevražda spáchána s úmyslem dát příklad, především mladým, pak je i těžkým pohoršením. Úmyslná spolupráce na sebevraždě se příčí mravnímu zákonu. Těžké psychické poruchy, úzkost nebo nadměrný strach ze zkoušky, z utrpení nebo z mučení mohou odpovědnost sebevraha zmenšit. 2283 Nad věčnou spásou osob, které se usmrtily, se nemá zoufat. Bůh jim může dát příležitost pro spasitelnou lítost cestami, které zná jen on sám. Za osoby, které si sáhly na život, se církev modlí. + 2325 Sebevražda těžce odporuje spravedlnosti, naději a lásce. Páté přikázání ji zakazuje."

Možná by byly příhodnější nějaké články ohledně závislosti. Leč je jasný, že kdyby se nějaká církev k SU vyslovila, pravděpodobně to bude jednoznačný odsudek SU o sobě & nabídnutá ruka trpícím, postiženým a pochopení pro ně, snad.

Ovšem křesťanství a SU v minulosti - to je asi trochu jiná kapitola. I proto, že v dlouhých údobích dějin církve panoval vliv novoplatonismus s jeho nepřátelstvím k tělu a tělesnosti a se sklonem k přísné askezi a trýzněním těla do naprostých krajností. Což ale se snadno najde i mimo křesťanství, nejvýraznějš asi některejch indickejch náboženstvích.

(Taky doufám, že nekážu bludy Smile
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 3:31 pm    Předmět: Citovat

Jo, ostatně: Markovo evangelium 9. kapitola: Tu nás k něčemu jako SU svádí sám Kristus Wink

"Svádí-li tě k hříchu tvá ruka, utni ji; lépe je pro tebe, vejdeš-li do života zmrzačen, než abys šel s oběma rukama do pekla, do ohně neuhasitelného. --- A svádí-li tě k hříchu noha, utni ji; je lépe pro tebe, vejdeš-li do života chromý, než abys byl s oběma nohama uvržen do pekla. --- A jestliže tě svádí oko, vyloupni je; je lépe pro tebe, vejdeš-li do Božího království jednooký, než abys byl s oběma očima uvržen do pekla, 'kde jejich červ neumírá a oheň nehasne."
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 3:33 pm    Předmět: Citovat

Dík, tušila jsem, že mě uvedeš na pravou míru Wink (měla jsem spíš na mysli takové to nepozměňování těla, kvůli kterému například může být odmítáno tetování, piercing apod.; (SU jako pokání mě taky napadlo, ale to je asi dost rozdílná kapitola, podobně jako dávnědobá mentální anorexie u dívek, které nepřijímáním potravy chtěly zvítězit nad svou tělesností, biologickým základem, a stát se více duchovní vs. dnešní motivy honby za vychrtlými ideálem krásy, odmítnutí dospělosti nebo naopak manipulaci s jídlem jako tím jediným, co má ve svém životě dítě možnost & schopnost kontrolovat atd. atp.))
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 3:35 pm    Předmět: Citovat

Au, děsivé... a co svádí-li mne k hříchu mozek Very Happy? No nic, asi mi není pomoci Hehe
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 3:40 pm    Předmět: Citovat

Teď mi ještě přišla na mysl módní vlna sebevražd, když vyšlo Goethovo Utrpení mladého Werthera Razz jakožto důkaz, že podivné módní vlny tu byly vždycky. Už vůbec nemluvím o módní vlně mučednictví, kdy se lidi pomalu dobrovolně a div ne s extatickým potěšením nechávali trhat v cirku lvama. (To hodně přeháním, ale myslím, že jsem i na takový názory narazila, že lidi dost ztráceli soudnost)

No jo, všechno se vším souvisí a přitom je extra těžký vést analogie Very Happy
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 3:47 pm    Předmět: Citovat

Jj, vždycky se něco objeví... někdo se upálí pro dobrou věc, stane se mučedníkem, a ejhle, jak je najednou smrt v plamenech oblíbená... ano, samozřejmě, na hodnotovém žebříčku některých stojí určité ideály výš než lidský život, ale...
...napodobitelé/epigoni se najdou vždy, otázka je, z jak dobrých/přijatelných/uznatelných příčin.

Osobní svoboda je jedna věc, psychopatologie druhá a etika či společenská (politická) prospěšnost zase úplně někde jinde... ať žije relativita pohledu.
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 4:13 pm    Předmět: Citovat

No jo, ona prostě základní forma jakéhokoliv učení se je chtě nechtě učení nápodobou.

(A když se SU vynoří samo od sebe, odkud si z hlubin, tak to napodobuje archetyp, archetypální vzorec řešení určitých vnitřních konfliktů, hi hi)
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 4:15 pm    Předmět: Citovat

hm, obtížné, být originální ve světě, kde již všechno bylo uděláno, řečeno, napsáno, vymyšleno... Very Happy
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 4:24 pm    Předmět: Citovat

Zbytečné, být chtít originální Razz (stejně je to chtění kulturně podmíněné a úhrnem možná působí spíš škodu než užitek).
Paradox toho, že čím víc se snažím být originální, tím méně originální jsem. Ačkoliv paradoxně nezadržitelně originál jsem sám o sobě. Protože i když budu mít úplně stejnej účes, úplně stejný hadry, úplně stejný názory, úplně stejný jizvy jako kamarádka - stejně jsem originál.
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 7:06 pm    Předmět: Citovat

coco
ne, já nemám ráda muže/ale ani nejsem lesba/...
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 7:07 pm    Předmět: Citovat

Vždycky bude každý originálem...nikdo není úplně stejný a když už, tak otisky prstů to jistí Laughing
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 7:09 pm    Předmět: Citovat

hm, tak v tom případě tento můj pokus o vysvětlení/přiblížení evidentně selhal Sad Razz Twisted Evil
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Specifika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přejít na: