Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 61 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Snazší je se nenarodit, než si pak život vzít

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Sebevražda
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Laura
Pravidelný uživatel
Pravidelný uživatel

Registrace: 30.3. 2010

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 8:41 pm    Předmět: Snazší je se nenarodit, než si pak život vzít Citovat

Tohle jsem napsala tady do jedné SZ.

Já si strašně přeji nežít, a přitom bych se nezabila. Nemám na to odvahu.
Život miluji, vážím si ho, ale mám pocit, že si ho nezasloužím, to jsou paradoxy...

Já nesmím umřít kvůli ostatním. Kvůli manželovi, sestře, mamince, ale hlavně dětem bych to neudělala. Pro ty by to bylo nejkrutější.
Kdybych byla sama, bylo by to snazší...i když taky nevím, překonat tu hranici, pud sebezáchovy, jestli bych to dokázala.

Ta touha je obrovská...nebýt.
Co se s tím dá dělat? Zaháním to prášky. To nějak není řešení.
Terapeutovi jsem to ještě neřekla, ale chystám se k tomu.

Jak řešíte tyhle chutě zabít se vy???
Jak jste dokázali, že jste ještě tady?
Já jsem se začala sebepoškozovat před pár měsíci, rozhodně ne ze suicidního úmyslu. Ale čím dál tím víc to chci.
Asi to neudělám.
Určitě to neudělám. Ale chtěla bych se zbavit té touhy.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Misaaak
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 8.5. 2010

PříspěvekZaslal: ne květen 09, 2010 11:48 am    Předmět: Citovat

no presne to tak mam ja. okrem toho, ze nemam rodinu. teda rodicov a sestru, ale v tejto veci na nich moc ohlad neberiem... viem, asi je to sebecke. No na smrt mam uz dost zvlastny pohlad. Jednak mi pomohli vychodne filozofie, druhak mi zmenili nazor okolnosti, ktore som prezil. Smrt je vsade okolo mna, uz ju neberiem ako tragediu. Je to velmi tazke.

Milujem lietanie, vzdy som chcel skocit do macochy. Alebo keby tu mame mrakodrapy, tak z neho by som skocil. Cim vyssie, tym lepsie. Ale je tam stale to ale... Nemali by sme. Nikdy....
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Laura
Pravidelný uživatel
Pravidelný uživatel

Registrace: 30.3. 2010

PříspěvekZaslal: ne květen 09, 2010 12:31 pm    Předmět: Citovat

Smrt není hrozná pro zemřelého, ale pro ty pozůstalé.
Smrti se nebojím.
Nenít tu nikoho, už bych něco podnikla.

I když taky vím, že tím ničemu neuniknu.
LukyF
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 12.5. 2010

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2010 2:52 pm    Předmět: Citovat

Taky mě tu drží víc lidi okolo, než já sám. Někdy zažívám hrozný stavy, když si představím, že by se jim mohlo něco stát (popravdě jsou to stavy už dost mimo normalitu) a nechci jim způsobit takovu bolest, kdydych se zabil. Zničilo by je to.
Pravdou ale je, že kdybych neměl nikoho, už bych to asi udělal, nebo to alespoň zkusil. Život je krásnej, já vím, ale ve stavech na dně mi to až tak důležitý nepřipadá. Už jsem si i vybral. Nechal bych se přejet vlakem. Je to rychlý, relativně bezbolestný a člověk si to nemůže v půlce rozmyslet. Původně jsem chtěl taky odněkud skočit (fascinuje mě litinový poklop na kanál 4 patra pod naším balkónem), ale říkám si, že by bylo ode mně dost trapný, kdybych si v půlce letu řekl, že to vlastně udělat nechci Very Happy . Úplně jiný je to s podřezáním žil...ta představa se mi líbí ani ne kvůli ukončení života, ale spíš kvůli SU a představě mé vlastní krve tekoucí z otevřených ran.

Na druhou stranu si ale myslím, že ty problémy, které jsem v tomhle životě nevyřešil, mě potkají v tom příštím. Takže ani sebevražda by je nevyřešila...i když jestli budu s SU pokračovat tímhle tempem, povede se mi dřív nebo později sebevražda omylem Rolling Eyes
psychoza
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 2.7. 2010

PříspěvekZaslal: pá září 10, 2010 11:52 pm    Předmět: hm Citovat

zvlastne,mas ludi okolo seba,koli ktorym chces zit...Pre mna je to krasna idilicka predstava,po ktorej som vo svojej mladosti potom tuzila,,,,mozete byt stastni,ze tento pocit mate,,,zit pre niekoho,,,,mozno,ze sa niekto taky aj objavil,ale ja to tak necitim,vlastne to ani citit neviem,,,,,to mi aj mlady vycita.........doslo mu,ze mi fakticky nanom nezalezi...asi to znie,ze som niaka mrcha....bezcharakterna,,,ale ja to fakt k ludom toto citit neviem...necitim to k akemukolvek kamaratovi,kamaratke,zivej bytosti...mne nevadi byt sama,ci sniekym,,je mi to jedno,,,viem,ze ale ako dieta som tieto tuzby mala,byt sniekym,aby mi na niekom zalezalo,pre niekoho zit a aby niekto zil pre mna...ked vsak nato prislo,zistila som,ze to neviem....teraz uz tie tuzby nemam,,,ale pride mi to pekne,ze vy ich mate,,,ani neviete,ake mate stastie.....
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Haine_life
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 3.11. 2007

PříspěvekZaslal: po září 13, 2010 11:41 pm    Předmět: Citovat

tak to já se asi budu lišit....ale:
1. hodně často myslím na to že bych se zabila..nebo na to jaké situace by mě mohly zabít atd...sebepoškozuju se už taky dlouho...ale je to jak na hoské dráze..většinou potřbuju impulz..takže naštěstí závislost hodně polevila..ale nikdy bych SU asi nepoužila jako způsob zabití...
2.taky bych se nezabila kvůli rodině...protože vím, že jsem jejch alfa omega...a to úplně...a před pár měsíci umřel můl kamarád, který byl alfou omegou jeho rodiny a nepřeju nikomu vidět, co se dělo napohřbu...
ale v čem se liším...
3.lidi v mém okolí pro mě asi nehrajou roli....mám je ráda, bavíms e s nima, mám spoustu známých a přátel...ale nebrala bych na ně ohledy...oni je na mě taky nikdy neberou...já bych se pro ně někdy rozkrájela..ale myslím si, že já v jejich životě taky velkou roli nemám...a lidí jako jsem já je podle mě hodně...
bude to znít arogentně, egocentricky a nevím jak dál..ale já chut zabít se řeším tak, že se učím, nebo sním svůj velký sen...tvrdě makám a chci být nejlepší...dokud budu mít pro co žít, což znamená, dokud ve mně bude plápolat ohínek naděje, tak se nikdy nezabiju...ale bude to čistě sobecké...jen kvůli mě...
a myslím si, že žít debilní a o ničem život jen proto abych někomu neublížil je hodně o ničem...tím nechci nikoho k ničemu nabádat..chran Bůh..ale tím chci ukázat na to že podle mě každý má pro co žít..i kdyby to bylo sebeméně reálné...jde o to to zkoušet..
psychoza
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 2.7. 2010

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 8:36 pm    Předmět: ......... Citovat

haine...si mlada holka,,,cely zivot mas pred sebou...ale stym snom ti jednu vec poradim,,,,ber od zivota veci aj nahodne a s prekvapenim...nie ze zit len pre jeden sen....davaj pozornato co snivas a toco si prajes,moze sa ti to splnit,,,,realita je bohuzial ina,ako su nase sny....tu su dve cesty-moze sa stat,ze sen sa ti nesplni a zrutis sa zneho,zit len pre skolu a ucenie to nemoze nikoho naplnat ked to nerozvijas v praxi,,,sama som v knihach sedela...dalsia vec,co ked sa ti sen splni?co potom?budes mat 40,otocis sa za sebou velku karieru,a zistis,ze si vlastne dnes bola stastnejsia....uvidis,zmenis pohlad,,,,,sny,,,mne sa naplnili,,,a bola som rada,ze uz tie svoje predtym sny nemusim zit......
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Sebevražda Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejít na: