Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 105 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Derealizace - život jako
Přejít na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Psychózy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 3.7. 2006

PříspěvekZaslal: čt srpen 24, 2006 5:46 pm    Předmět: Derealizace - život jako Citovat

také se vám stává, že je vnější svět pro vás nečitelným, že se k němu nemůžete přiblížit, jste jakoby v jiné dimanzi? vyvolává to ve mě hroznou úzkost a bezmoc z toho, že to nemůžu ovlivnit.
člověk si připadá jako mrtvý duch, cítí nejistotu, někdy strach. svět je nehmatatlený a neskutečný, nelze se mu přiblížit, natož ho uchopit nebo pochopit. nezbývá, než čekat, že se s tím náš mozek popere a my se opět navrátíme.

podělte se o vaše zkušenosti a prožitky Laughing
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Blizi
Site Admin
Site Admin

Registrace: 21.6. 2006

PříspěvekZaslal: pá srpen 25, 2006 12:58 pm    Předmět: Re: Derealizace - život jako Citovat

Ja jsem myslela, ze neco podobneho je jen muj problem, ale zrejme v tom sama nebudu. Velmi casto se oddavam dennimu sneni, svet kolem se mi jevi jako kniha, kterou prave pisu ci jako film podle meho scenare, ja sama vnitrne tyto deje komentuju. Bohuzel mam obcas na takove okamziky amnezii a nezridka se stava, ze nastupuju do jinych tramvaji ci prichazim na jina nez cilova mista. Mivam taky velmi desive nocni mury, ktere mi pak v hlave zneji cele dny a sklony k fabulovani do te miry, ze nakonec nevim, co je pravda, co vymysl, co sen..
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ell
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 23.7. 2006

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2006 2:28 pm    Předmět: Citovat

Blizi,tie tvoje posledne riadky uplne chapem ..mavam casto nocne mory,divne sny a niekedy mi trva aj tyzden kym rozpoznam sen od reality.Niektore sny beriem ako moju minulost..vlastne mam take neurcite pocity ked si na nieco take spominam,ze neviem ci sa mi to snivalo ci sa to stalo naozaj.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Blizi
Site Admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2006 5:12 pm    Předmět: Citovat

Ell, stava se Ti, ze se v zivote dostanes do situace, kdy mas pocit, ze to same se uz odehralo ve snu? A sníš i ve dne? Máš noční mury pravidelně? Deprese
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2006 5:16 pm    Předmět: Citovat

to Blizi:
zdá se ti, jako by svět byl jen nějaká hra? nestává se mi to, díkybohu, často, ale znám to. nejhorší na tom je, že nevím, jeslti je to pravda nebo fikce. mám sice tušení, že to nemůže být realita, ale jak ji rozpoznat? a jak se k ní navrátit. amnézii já snad nemívám, naopak, ty pocity si pamatuji docela přesně...
kam se na nás hrabou bohnice Really? Mr. Green
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2006 5:18 pm    Předmět: Citovat

to Elle:
také mívám často nevím jestli to byl jen výplod mé fantazie či skutečně realita, i když třeba zkreslená. máš nějaký zaručený způsob, jak to rozpoznat?
Ell
Nový uživatel
Nový uživatel

PříspěvekZaslal: po srpen 28, 2006 11:06 am    Předmět: Citovat

Blizi.Nočné mory mávam dá sa povedať často,prichádzajú nečakane,nie je to pravidelne..keď sa niekedy zobudím a myslím si, že sa mi nič nesnívalo,cez deň si pomaly spomínam na niečo,čo neskor zistím,že to bol sen...V nočných morách som vačšinou naháňaná,s niekym zápasím,režem sa,skáčem z okna,mučím sa-alebo mňa niekto a pod...No býva to aj horšie..Pocity,že sa mi to už raz stalo vo sne nie su presné,,mávam pocity ako keby prepojené s nejakym mojím minulým životom...najčastejšie to,že skáčem z okna vyvoláva pocity,že som to už raz zažila..a možno je to celé hlúposť..Stáva sa aj,že snívam cez deň..no to nie je časté..ako ste na tom vy? Neutral Really?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ell
Nový uživatel
Nový uživatel

PříspěvekZaslal: po srpen 28, 2006 11:16 am    Předmět: Citovat

Ahoj katyatyy,bohužiaľ nemám sposob ako to rozpoznať...Niekedy spomínať si na to s predstavou,že je to moja minulost si už pripadam ako v nejakom inom svete...to vyvoláva dalšie nereálne myšlienky...Nereálny svet a fantázia pokračuje až kym niekto nezobudí do reality...oboje je hrozné Deprese
Blizi
Site Admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: po srpen 28, 2006 2:02 pm    Předmět: Citovat

Ell napsal:
Blizi.Nočné mory mávam dá sa povedať často,prichádzajú nečakane,nie je to pravidelne..:

Ja mam uplne stejne sny jako ty, nekdo me muci, ublizuje mi, reze do me, skrti, az nakonec zemru a to pomalu a v bolesti. Myslis, ze je to odraz naseho podvedomi? Treba ze k sobe mame negativni vztah? Nekdo tvrdi, ze je to z hororovych filmu, ale nevim, sledujes takove?
Ell
Nový uživatel
Nový uživatel

PříspěvekZaslal: po srpen 28, 2006 2:48 pm    Předmět: Citovat

Je to možné,lebo hororové filmy ako mánia ma prepadli dosť skoro,,musím priznať,že prvý podnet na porezanie som mala v tom období-každy tyžden sledovat horor...Vieš kto ti v tvojich nočnych morách ubližuje?Lebo moje su casto samovrazedne..vies,ja byvam v panelaku na 13 posch, takze o tom,ze padam a zabijem sa, mavam sny uz nejaky ten piatok.. Deprese Boli dni,kedy som na samovrazdu myslela kazdy den,no nikdy som to nechcela nejak zrealizovat..Neviem presne preco mame tie nocne mory,,to nevie asi nikto,,no nase vnutro to nezvlada,ked sa vo sne nebranime-zomiera..
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: ne září 24, 2006 9:02 am    Předmět: Citovat

Zřejmě to není přesně to, o čem tady mluvíte. Já hraju "hry" ať již si říkám, že Matrix není úplná hloupost, či si představuji, co dělá někde v USA Sarah McCormick, jestli třeba není duševně chorá a není na cestě do Prahy a nějakou náhodou se se mnou setká Rolling Eyes
Jinak mívám pocity, že všechny pohledy míří na mě (osvětlenou bodovým osvětlením), kde jsem sama a kryji se, nato se hroutím...
Tyto "hry" kromě těch "bezpečnějších" mě zcela dovedou vytrhnout z reality, nevnímám okolí, jen jsem v "tom" a většinou se proberu, když jsme na konečné, či pokud se lidi nakupí a začnou so mě strat, ať se laskavě přesunu.
Dříve mi pomáhalo číst, ale teď si představuji ten děj a vzhledem k tomu, že nečtu knihy veselé, tak je to zase o zlu.
Blizi
Site Admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: po září 25, 2006 5:02 pm    Předmět: Citovat

derewi napsal:

Dále se chci zeptat: Nemáte postel umístěnou přímo proti zrcadlu, přesněji: když spíte, odrážíte se vy nebo postel v zrcadle?

Derewi, spim na ruznych mistech, ale k zrcadlu nemam postel umistenou nikdy, ma to nejakou souvislost? A jinak mam sny podobne v tom, ze se taky divam sama na sebe, ale zaroven i vnitrne citim strasnou bolest, pak treba uz si i uvedomim, ze jde o sen a strasne kricim, aby me nekdo vzbudil, ale ovsem zase jen ve snu...
Blizi
Site Admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: st září 27, 2006 1:56 pm    Předmět: Citovat

derewi napsal:

nezkoušela jsi se informovat o regresní terapii? Prý se zabývá poruchami spánků, úzkostí, fobiemi...mé znalosti jsou zatím pouze základní...

S těmi zdrcadly to je zajimave. O te terapii jsem se zatim neinformovala, muj pscholog rekl, ze s nocnimi murami se prilis mnoho veci delat neda, mluvil ale o imaginaci a pripadne hypnoze, zkusim si najit neco o te RT, dekuju. Beres nekdy leky na spani, popr. ma po nich taky desive sny nebo zadne?
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 26.8. 2006

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 5:09 pm    Předmět: Citovat

Karl Jaspers: Filozofická víra
(str. 17 dle vydání OIKOYMENH z roku 1994)

"Pobývání je nám tak samozřejmé, že nám většinou není přítomno tajemství, tkvící v prostém vědomí reality: jsem tu, věci jsou tu. Jsou nemocní, jimž toto vědomí reality na čas chybí. Mohou po zemi třeba dupat, aby se ujistili o realitě, ale marně. Vše je jako zdání. Cítí se jako mrtví, jako přeludy, jež nežijí, a v jistých těžkých stavech šílenství se domnívají, že v tomto nežití musejí žít věčně. Označují se za figuranty, nebo jinými názvy, které mají vyjádřit neskutečnost. Descartesovo cogito ergo sum je istě myšlenkový akt, skutečnost vědomí reality však vynutit nemůže."

Jen tak si vytvářím síť souvislostí bez souvislosti Smile souvislostí svejch životů.
Jaspers původně studoval medicínu a psychologii a napsal 1913 habilitační práci Allgemeine Psychopathologie
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: čt červen 28, 2007 9:50 am    Předmět: Citovat

[quote="maryanka"]
a v jistých těžkých stavech šílenství se domnívají, že v tomto nežití musejí žít věčně.

Nežít v životě (dejme tomu) - jen přežívat - je to jednodušší, ale i následkové - nejdřív musel člověk žít, aby hodnotil(i) on/jiní, že přežívá...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Psychózy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejít na: