Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 48 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Poruchy příjmu potravy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Poruchy příjmu potravy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Laura
Pravidelný uživatel
Pravidelný uživatel

Registrace: 30.3. 2010

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 2:17 am    Předmět: Citovat

Citace:
Takže v podstatě v mozku je jídlo, které nedostane.
Když se pohybuješ na té hranici začínající 4 a chceš pokračovat, je "jasné", že pokud váha ukáže 39/38 atd...a už jsi pohlcena svou poruchou, zvrtne se to...a nechceš přibrat, protože pak je "vše ztraceno"

Přesně tak.
Jakmile se objevila na dig. váze 39, začalo mě to fascinovat. Jako droga. Chci to, chci mít pod 40, jsem magor, vím.
Citace:
Je jasné, že po pár měsících se váha zastaví - kdežto infekce apod ne.

Jo, asi to tak nějak bude.
Citace:
Snadná dostupnost - jak se cítíš v obchodech? Co restaurace, pozvání atd - přijímáš jej?

Někdy jíst musím, ale vyčítám si každé sousto a někdy když to jde, tak to zvrátím.
Citace:
Dále nechci kritizovat nijak moc, ale pokud máš dítě /dceru?/ dávej si pozor, může od Tebe kopírovat stravovací návyky...
Mám syny, nevšimli si, že bych jedla jinak, všichni si myslí, že hubnu ze stresu, nikdo neví, že to dělám cíleně, schválně, a že u toho vlastně trpím. Protože to je taky docela nepoochopitelné. Proč by to normální člověk dělal...

Citace:
Bylo by dobré "vědět" příčiny...Z kolika kg jsi vlastně hubla? Měříš si i míry? Ty jsou směrodatnější.

Mám 160 cm, takže jsem docela malá.
Moje váha bývala různá. Dlouhodobě ale kolem 50 kg.
Úbytek 10 kg prostě už jde docela poznat a lidi se mě ptají, co se stalo...zrovna tohle ale nechci. Někomu cizímu povídat, že mám problémy.

A příčiny? Těch je mnoho. Mám za sebou návykové látky a řezání, to polevilo, a zhoršilo se PPP.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Laura
Pravidelný uživatel
Pravidelný uživatel

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 2:21 am    Předmět: Citovat

Jo, a míry?
Já nikdy prsa neměla, a teď už tam nemám vůbec nic. Samozřejmě, že cm ubyla všude. Tak pět šest cm určitě. Mám rovnou spíše chlapeckou postavu. Takže pas nemám moc výrazný.
Ale komplet jsem musela změnit šatník. Vše na mě viselo.
psychoza
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 2.7. 2010

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 11:48 pm    Předmět: toto nepochopim Citovat

ano presne to je to,,,,moda je moda,kazda era je ina a trendy nam udavaju nieco ineho.v minulosto bola krasna uplne zena vybledla,tak sa potierali vapnom.dnes sa chodi do solaria z coho je rakovina.v minulosto boli vmode zeny mensie a pri tele trosku,ale v ramci normy.dnes su to chude vysoke......ja kuknem na zensku postavua zhodnotila som,pacila sa mi niektora postava normalna ina stihla,ina pri sebe.zalezi,aka postava vam bola dana-tj pomer bokov a pasu,dalej prsia aky maju tvar,ako vyzerate v tvari,,,,ale nezalezi az tak natom,ci mate 5 kilo hore ci dole....ja som po polroku pribrala pomaly z 48 na 52,comu som stastna,viac sa mi ta postava paci.meriam 164.... neviem,co je krasne na kostiach-nic....
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Laura
Pravidelný uživatel
Pravidelný uživatel

PříspěvekZaslal: čt září 09, 2010 5:41 am    Předmět: Re: toto nepochopim Citovat

psychoza napsal:
ano presne to je to,,,,moda je moda,

... neviem,co je krasne na kostiach-nic....

PPP už není o módě a kráse.
To už je porucha, kdy nejde o zdraví, krásu, přitažlivost, protože žádná není. Ani sám postižený se necítí dobře v tom smyslu, že by mu jeho tělo připadalo vzrušující. Protože žádné vzrušení (sexuální) ani už cítit neumí, tělo jede na nouzový režim a v něm sex. apetit nemá místo. Jde o přežití.
psychoza
Nový uživatel
Nový uživatel

PříspěvekZaslal: čt září 09, 2010 9:51 pm    Předmět: pravda Citovat

ano,to mas pravdu,ale ako to zacina....bud zena chce byt ako modelka v casopise,ktora je namalovana,vyretusovana,alebo som zazila pripad,ze holku chalan podviedol s jej hubebou kamoskou,a stale jej vravel,ze ma schudnut tak holka dostala anorexiu.pritom mne zas jeden bivaly vravel,ze mam pribrat a podviedol ma zase s holkou,co je pri tele....jednoducho niektori chcu co nemaju tak ta podvedu,ale zena si to vezme k srdcu a mysli si ze chyba je vnej.dalej vsetky zeny idu do solaria,lebo je krasne byt hneda....v minulosti sa natierali vapnom,aby boli zase biele...keby boli v casopisoch zeny normalnej postavy,nikoho nenapadne chudnut---pretoze zo zaciatku je tu tuzba byt krasna a mnohe si myslia,ze kila dole im to umoznia...co nie je pravda...nato poukazujem,ako podliehame modnym trendom,,,,hlavne mladsi ludia v puberte,,,,,
Laura
Pravidelný uživatel
Pravidelný uživatel

PříspěvekZaslal: pá září 10, 2010 7:42 am    Předmět: Citovat

Psychozo, ano, často to začíná u mladých slečen, tak jak píšeš.

Ale stále častěji je PPP důsledkam dlouhodobé úzkosti a deprese i lidí středního věku. Jako jsem já.

V mém věku je vychrtlost ještě hnusnější, než v mládí...a přesto to dělám.
Je to způsob SU
psychoza
Nový uživatel
Nový uživatel

PříspěvekZaslal: pá září 10, 2010 10:57 pm    Předmět: PPP Citovat

hm,hej hej chapem,,u teba je to forma sebaposkodzovania,,,,suhlasis,co pisem,vies ze to tak je,,,,hm,problem bude iny,co ta tak nepriamo nuti konat....hm,ako dlho to u teba trva,vies,kde je proble?preco vlastne?
Laura
Pravidelný uživatel
Pravidelný uživatel

PříspěvekZaslal: so září 11, 2010 5:34 am    Předmět: Re: PPP Citovat

psychoza napsal:
...hm,ako dlho to u teba trva,vies,kde je proble?preco vlastne?

Ten můj problém se pěkně schovává, protože se neustále transformuje do jiných a jiných poruch. Nyní je to PPP.
Doufám, že nic horšího, než jen suicida, mě už nečeká.
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: so září 11, 2010 4:18 pm    Předmět: Citovat

Laura
Myslím, že tvá PPP je další "komunikace" sama se sebou. Možná, aby sis (Ty sama i okolí) uvědomilo, že JSI, tím, že MIZÍŠ.

Pokud jsi nebyla s to žít se sebou v nějaké nedestruktivní symbióze, není divu, že obměňuješ ventily, jak se trýznit /jinak to zatím neumíš).
Takže přecházení od návykových látek k SU, PPP a další věci...

Není v tom i zvědavost "Kam až to můžeš zajít", co v sobě najdeš a jak ta cesta ovlivní Tebe samu?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Laura
Pravidelný uživatel
Pravidelný uživatel

PříspěvekZaslal: so září 11, 2010 10:00 pm    Předmět: Citovat

derewi napsal:

Není v tom i zvědavost "Kam až to můžeš zajít", co v sobě najdeš a jak ta cesta ovlivní Tebe samu?

Jo, netuším, kam až to nechám zajít.
Zatím se držím i váhově, neklesám, ale nedovolím si přibrat. Udržuji to v takové té hranici, kdy je to ještě k fungování, ale už je to dost vidět.

Zkouším co vydržím, a nevím, jestli to ještě půjde dál. Je to už příliš nepříjemné, dále hubnout.
Čas od času mě přepadne prostě velký hlad a já se najím, a pak si to vyčítám. Klasika.

Jinak máš samozřejmě pravdu s těmi způsoby svého sebemučení.
Jen fakt nevím, jak z toho ven. Sad
psychoza
Nový uživatel
Nový uživatel

PříspěvekZaslal: so září 11, 2010 10:43 pm    Předmět: .......... Citovat

ano take veci poznam,,,,,,tak to mas co ja,,,,ja som to tiez mala,take sebedestruktivne sklony,ale v inom.tu je podstatne vyrovnat sa stym problemom,,,hm,ako to mi je zahada....tiez mam depky,ci uplne apaticke stavy,ci euforie,,,,,naj si ale nic nerobit,podla mna sa tym ten stav len zhorsuje,,,,,
Haine_life
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 3.11. 2007

PříspěvekZaslal: po září 13, 2010 11:25 pm    Předmět: Citovat

jejda holky neblbněte...já jsem teda nikdy s PPP problémy neměla...takže opravdu tomu nerozumím...ale tělo potřebuje nějak fungovat...a ta hranice je sice nějak daná...ale postupným úbytkem váhy se děje spousta věcí ve vašem těle a vy o tom prd víte...a pak to může skončit opravdu blbě...
psychoza
Nový uživatel
Nový uživatel

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 8:18 pm    Předmět: Citovat

jj jasne viem otom prd,,,ako ty vies co ja viem?HM??
psychoza
Nový uživatel
Nový uživatel

PříspěvekZaslal: st září 15, 2010 8:41 pm    Předmět: jj Citovat

iste som asocial,co nikdy neprecital nic o neuroanatomii,neurofyziologii,ci psychiatrii,aa uz vobec som nemala biologiu....dodnes si citam len komixy a viem to znich......nemam ponatie o dusevnych chorobach,ani ake vninamie pri PPP nastava....a uz skutocne netusim,aky to ma vplyv na telo-nedostatok vitaminov a uz prinajmensom neviem,ze co to porobi s kostami.........tak spusti nech sa poucime.........
Haine_life
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 3.11. 2007

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 1:37 am    Předmět: Citovat

já jsem ten svůj koment nemyslela nijak špatně..
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Poruchy příjmu potravy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

Přejít na: