Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 49 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Poruchy příjmu potravy
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Poruchy příjmu potravy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Blizi
Site Admin
Site Admin

Registrace: 21.6. 2006

PříspěvekZaslal: čt srpen 24, 2006 5:45 pm    Předmět: Poruchy příjmu potravy Citovat

V této sekci se budeme věnovat PPP obecně a jejich souvislosti se sebeubližováním. Co myslíte, souvisí tedy spolu? Nebo je to snad jedno a totéž?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
silence
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 21.7. 2006

PříspěvekZaslal: čt srpen 24, 2006 8:10 pm    Předmět: Citovat

PPP se velmi často snoubí se sebepoškozováním-v principu je to asi skoro stejné...odpírat si, mučit se hlady nebo naopak přejídat,zvracet...člověk ví, že mu to škodí, poškozuje tělo, ubližuje..........
myslím, že je to provázené i s tou depresí.......může být prvotní a na ní nasedat ten zbytek nebo druhotná působením toho zbytku(teda PPP a sebepoškozování)
jak jsem již psala byla jsem a zase jsem A...není to touha po dokonalosti, po vyrovnání se modelkám.......spíš to, ublížit si....zničit tu hmotnou stránku....k tomu deprese a touha umřít.........vyhladovět se...zmizet ze světa......ale zase to přejde:o)))pracuju na tom Wink
Blizi
Site Admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: pá srpen 25, 2006 12:52 pm    Předmět: Citovat

silence napsal:
PPP se velmi často snoubí se sebepoškozováním-v principu je to asi skoro stejné...

Mas pravdu, i u mne to spolu asi souvisi, kdyz jsem prestala zvladat A, prislo prejidani, ve kterem porad pokracuju, prejist se, az je cloveku spatne, pak vycitky svedomi a to je alespon "duvod" proc se porezat a porad dokola. Bojujes s PPP psychicky nebo se snazis i pribirat na vaze?
silence
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 21.7. 2006

PříspěvekZaslal: pá srpen 25, 2006 1:31 pm    Předmět: Citovat

Blizi-oboje-terapie+samostatná snaha něco do sebe narvat, i když cosi ve mně se tomu prostě vzpírá....tak baštím,nerada,ale baštím, vím, že pod 45kg bych fakt jít neměla.
u mě se to spíš střídá-buď je to ,,řežba-palba" Very Happy nebo A,málokdy oboje naráz-jeden způsob sebepoškozování stačí
Blizi
Site Admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2006 2:55 am    Předmět: Citovat

Vidis, ted mi doslo, ze v dobe A jsem si taky neublizovala, vlastne jsem na sebe byla strasne pysna, libil se mi nizky tlak a modriny, vystouple kosti, ted, co opetovne pribiram, trestam se za kazde kilo..(a ze jich je vic nez bych chtela), kez byses z toho dostala uplne... Smile
Blizi
Site Admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: út září 05, 2006 11:10 am    Předmět: Re: PPP? Citovat

derewi napsal:
Matka vede válku s váhou a mě žertovně pojmenovává "korpulentní ženo" či jinými výrazy.
...

Od mámy docela drsná reakce, prosím Tě, co na to odpovídáš? Ugh
Blizi
Site Admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: so září 09, 2006 2:09 pm    Předmět: Re: PPP? Citovat

Derewi,strasne se omlouvam,smazla jsem prispevek,ale dobre jsem ho celta a chtela jsem se zeptat na toto: "Derewi, jak casto se Ti zachvaty žravosti opakuji? Zkouselas nekdy cokoliv, co by mohlo ten zachvat zabrzdit?"
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: so září 09, 2006 9:11 pm    Předmět: Re: PPP? Citovat

Blizi napsal:
Derewi,strasne se omlouvam,smazla jsem prispevek,ale dobre jsem ho celta a chtela jsem se zeptat na toto: "Derewi, jak casto se Ti zachvaty žravosti opakuji? Zkouselas nekdy cokoliv, co by mohlo ten zachvat zabrzdit?"

Jak kdy...někdy třeba každou hodinu, jindy 1x-2x za den ve večerních hodinách. Zkoušela jsem se fackovat (hm, asi tušíš, že to nepomohlo), nebo si říct "děti v Africe..." jako vždy, ale stejně nic...
Vlastně se jídla bojím...jakmile se k němu dostanu, tak netuším, co udělám. Nejhorší je to na všelijakých oslavách apod, popř.přímo v obchodě...tolik jídla a já bych to "prostě všecko chtěla sníst"
Záchvat žravosti mi moc zastavit nejde. Pokud už to nezvládám, uchyluji se k nejezení. Když mám opravdovou depresi, tak nejím a i z vůně jídla je mi zle. takto si poletuji, většinou v rámci týdnů, možná znáš "od pondělí hubnu"...to pak nejím, resp.jím málo a většinou jen večeři, jediné jídlo, které může matka kontrolovat (tím pádem to snad není až tak hrozné, i když je jasné, že anorektičky jedí)
Promiň, že jsem se zase rozepsala, snad ti to nevadí, resp. to v tobě nevyvolává "zlo"
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Blizi
Site Admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: ne září 10, 2006 8:06 pm    Předmět: Re: PPP? Citovat

Ve mne to urcite nic negativniho nevyvolava, naopak, ja mam problemy stejne, ale na stranky venujici se PPP uz nelezu, tam me to stahovalo porad na dno..znas to.."holky,jsem tlusta kdyz mam 180/50 ? atd." Akorat nechapu, jak zvladnes skutecne nejist, chce to obrovskou vuli a tu vcelku obdivuju, asi tim, ze jsem prosla MA a ted se k ni nedokazu vratit a beru to za slabost a selhani. Prave ze pokud jde o zachvat, taky ho nedokazu zastavit, samozrejme s tim, ze od zitrka zacnu drzet vsemozne diety..Sad Jak se naucit to jidlo tak nevnimat, to asi bude jeste chvili trvat, nez se naucime... Mrtvola
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: ne září 10, 2006 8:16 pm    Předmět: Re: PPP? Citovat

Blizi napsal:
Ve mne to urcite nic negativniho nevyvolava, naopak, ja mam problemy stejne, ale na stranky venujici se PPP uz nelezu, tam me to stahovalo porad na dno..znas to.."holky,jsem tlusta kdyz mam 180/50 ? atd." Akorat nechapu, jak zvladnes skutecne nejist, chce to obrovskou vuli a tu vcelku obdivuju, asi tim, ze jsem prosla MA a ted se k ni nedokazu vratit a beru to za slabost a selhani. Prave ze pokud jde o zachvat, taky ho nedokazu zastavit, samozrejme s tim, ze od zitrka zacnu drzet vsemozne diety..Sad Jak se naucit to jidlo tak nevnimat, to asi bude jeste chvili trvat, nez se naucime... Mrtvola

Není to moc k obdivování. Spíš já obdivuji tebe, že jsi natolik silná, že s anorexií znovu nezačínáš. Já bych chtěla jíst "normálně"...jo a taky jsem zkoušela se v "akci" na sebe koukat cizíma očima, ale to mi ještě dodalo "to je ale prase, podívej" (odvracíc zrak) Really?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lubosse
Site Admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: ne září 10, 2006 10:33 pm    Předmět: Zrcadlo... Citovat

Děvčata, děvčata... asi Vám neřeknu nic nového, ale zkusím to..

Problém rozhodně není ve vašem těle, ani v tom zrcadle, ale v tom, jak se na něj díváte. To co tam vidíte, je jen vrchní obal pro něco, co je uvnitř.
Nechci vás přesvědčovat o tom, že jste krásné, užásné, hubené, nebo snad naopak. Chtěl bych vás jen přesvědčit o tom, že na tom, jak člověk vypadá, vůbec nezáleží...
Možná prvních pět minut, možná hodinu, den, měsíc? Ale co pak? Všechno se jednou okouká a člověka nakonec stejně zajímá jen to, co je uvnitř...

Napadlo mě takové přirovnání, možná je hloupé....
Když si koupíte novou lednici, možná vás zajímá vzhled, jak se vám bude hodit do interiéru. Čili jdete k první, která se vám "líbí". Pak ale začnete zkoumat, jestli se také "chová", tak jak si představujete. Pokud nemá takové parametry, které vám vyhovují, jdete klidně k té vedle, která je splňovat bude.. a nakonec zjistíte, že se vám vlastně taky moc líbí. Navíc, že vám vyhovuje, tak ji koupíte a odnesete domů... A celou dobu, co vám bude doma skvěle chladit, budete říkat, ještě že jste si nevybrali tu první...

Nevím, co vlastně holky (nebo i kluky) vede k tomu, že chtějí své tělo změnit? Chtějí působit na lidi? Na které? Ty v tramvaji? Nebo na ty, s kterými se každý den baví? Chtějí na sebe upozornit svou vychrtlostí? Chtějí mít extrémně inteligentní fotbalisty? Chtějí se dostat až na přehlídková mola? Nevím.... poradí mi někdo?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: ne září 10, 2006 10:52 pm    Předmět: Re: Zrcadlo... Citovat

Lubosse napsal:
Děvčata, děvčata... asi Vám neřeknu nic nového, ale zkusím to..

Problém rozhodně není ve vašem těle, ani v tom zrcadle, ale v tom, jak se na něj díváte. To co tam vidíte, je jen vrchní obal pro něco, co je uvnitř...

Já kupovat lednici, tak posoudím, zda by se hodila ke kuchyni, jestli je dostatečně velká...
Ráda bych nepodléhala příkazům a reklamám "zhubni" ... ale je to ve mě, musím se pořád ovládat...pořád ta slova mých rodičů: co si pomyslí lidi..
S tím vzhledem...musím aspoň vypadat reprezentativně a dělat, že jsem happy...a uvnitř tedy asi jsem pěkná zrůda... Rolling Eyes
Lubosse
Site Admin
Site Admin

PříspěvekZaslal: po září 11, 2006 12:00 am    Předmět: Re: Zrcadlo... Citovat

derewi napsal:
Ráda bych nepodléhala příkazům a reklamám "zhubni" ... ale je to ve mě, musím se pořád ovládat...pořád ta slova mých rodičů: co si pomyslí lidi..
S tím vzhledem...musím aspoň vypadat reprezentativně a dělat, že jsem happy...a uvnitř tedy asi jsem pěkná zrůda... Rolling Eyes

Co si pomyslí lidi? A není Ti jedno, co si myslí?
A nebudou si myslet ještě "něco horšího", až budeš průsvitná lítat ve větru nebo v horším případě připoutaná v nemocnici na lůžku s nitrožilní výživou?

Proč musíš vypadat reprezentativně?? Budeš z toho mít v životě nějaké výhody? Dají Ti kvůli tomu větší plat? Budeš mít úspěšnější děti? Dostaneš slevu v hypersupermega marketu?
.....
Za sebe můžu říct, že nejsem ze svého vzhledu odvázaný, vím kupu věcí, které bych chtěl změnit, ale pak si říkám, vždyť je to jedno...
Ti, na kterých mi záleží, mě mají rádi snad takového jaký jsem.
A ti ostatní?
1) Vůbec nevím, co si myslí, když se na mě dívají. A vlastně, jestli se vůbec dívají na mě... Mrk
2) Je mi to srdečně jedno. Jazyk
3) Nežiju totiž pro ně, ale svůj život žiju hlavně pro sebe, sám se sebou...
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: po září 11, 2006 9:21 am    Předmět: Re: Zrcadlo... Citovat

Lubosse napsal:

Co si pomyslí lidi? A není Ti jedno, co si myslí?
A nebudou si myslet ještě "něco horšího", až budeš průsvitná lítat ve větru nebo v horším případě připoutaná v nemocnici na lůžku s nitrožilní výživou?

Proč musíš vypadat reprezentativně?? Budeš z toho mít v životě nějaké výhody? Dají Ti kvůli tomu větší plat? Budeš mít úspěšnější děti? Dostaneš slevu v hypersupermega marketu?
.....

Reprezentativně...myslím si, že pěknou holku vezmou spíše než tu ošklivou. "Dá se na ni dívat".
Neříkám, že pěkné dívky to mají jednoduché. Musí čelit poplácávání po zadečku od šéfa, ptají se samy sebe, jestli s nimi nechodí kluk jen pro krásu. Ony samy se mohou také nenávidět a udržovat se. Mohou si říkat, teď jsem mladá, ale až mi bude 30, tak kdo mě bude chtít? Mohou mít pověst namyšlené barbie, která nezná nic jiného než rtěnku. Přitom se může zajímat o spoustu věcí, ale první, co na ni člověk řekne "hm, to je ale kost"...
Postav vedle sebe dvě slečny, ošklivou a krásnou. Mají stejné vědomosti, která tě napadne jako první, že si vybereš?
Ze svého oboru (prg, anž) vím,že reklama je klamné štěstí. Vím o retušování modelek....ale bohužel z reklamy se pomalu stává skutečnost. Spousta žen se chytne a začnou na sobě pracovat. Vzniká tak "rozesílací" hubnutí...
Někdy si říkám "vždyť modelky jsou taky jen ženy. Dokázaly to, tak proč ne já?" pak si řeknu "Proč se tímzaobírat, na světě jsou mnohem podstatnější věci" a takto si povídám a ještě jsem nenalezla východisko.
Neřeším jen sebe a ostatní s mou maličkostí spojené. Pokud to jde, radím ostatním, jsem tu vždycky pro ně....
Není to jen můj dojem, že nejsem pěkná. Říkají mi to i ostatní, leckdy i neznámí lidé na ulici.
Zřejmě jsem i sobecká, když pořád řeším to a ono na sobě samé. Když to třeba nechci řešit, tak mi to okolí rádo připomene...
Také většinou říkám, že a anorexií nemám co do činění...jíst jen večer je taky jíst, ne?
Rachelinka
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 6.8. 2006

PříspěvekZaslal: pá září 15, 2006 7:44 pm    Předmět: Citovat

Myslim si-podle sve zkusenosti,ale i podle velkeho mnouzstvi lidi co jsem potkala,ze PPP jde ruku v ruce se sebeposkozovanim-rezanim se atd.!
Jak tady nekdo spravne napsal-nejim-pak se prejim-vycitky-deprese-porezani se-deprese-nejim-prejezeni atd...Stale dokola

Jen mam otazku:co resit prednostneji?Co je "dulezitejsi"?
Zabranit v sebeposkozovani aby to clovek jednou neprehnal a nebo se naucit nejdrive jist a zvladat zit ve svem tele?
Diky za odpovedi...

Preji vsem pekny vikend!
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Poruchy příjmu potravy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 1 z 7

Přejít na: