Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 49 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vy a jídlo
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Poruchy příjmu potravy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sonia
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 22.9. 2010

PříspěvekZaslal: út leden 04, 2011 8:02 pm    Předmět: Citovat

Moje telo by ma malo parádne nakopať do zadku, ale na druhú stranu mi ide len o odstránenie nepotrebných tukových zásob, za to by sa na mňa hnevať nemuselo (a že sa hnevá za spôsob, akým to robím, no, to už je iné).
Laura
Pravidelný uživatel
Pravidelný uživatel

Registrace: 30.3. 2010

PříspěvekZaslal: út leden 04, 2011 8:59 pm    Předmět: Citovat

Nemáš nepotřebné tukové zásoby. Jsou potřebné. Jsi ženská, musíš mít podkožní tuk. Kvůli termoregulaci, kvůli plodnosti, apod.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sonia
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 7:36 pm    Předmět: Citovat

Dnes na obed som sa prežrala cestovinového šalátu, ach Rolling Eyes A dokonca som sa znížila k takej veci, akou je desiata; kosť a koža zo mňa nebude. A nepomôže mi (teda kosť a koža nie je mojím cieľom) ani hladovanie od obeda, tak by som to nevidela tak tragicky.
Možno je horšie, že sa fakt teším do školy, že povynechávam obedy, ale ktovie, či ma spolužiaci nejak nespacifikujú Shocked A možno i profesori. Celá škola ma preberá, no paráda!

A čo Ty, Laura, ako narábaš s jedlom?
Laura
Pravidelný uživatel
Pravidelný uživatel

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 8:19 pm    Předmět: Citovat

Já především obdivuji, jak to tvůj organismus zvládá.
Já už hladovět neumím.
Tak se koukám přejíst do dvou tří hodin, a pak už jen piju.
když píšu přejíst, tak myslím přežrat. Sladkého v kvantech. To co jsem nikdy nejedla. tatranky a tak.
Odpoledne pak obvykle vydržím nejíst. Bo jsem najezená.

Ovšem dnes jsem to porušila a mám i důvod a vůbec si to nevyčítám.
Měla jsem hrozně hezký zážitek v terapii a prostě jsem si dnes dovolila za to odměnit a nadlábnout bez kompenzace (zvracení, cvičení, projímadla), prostě se mám dnes ráda.
To se mi nestalo už tooolik let. Hodlám si to užít a jdu si to napsat do diáře.
Sonia
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 9:19 pm    Předmět: Citovat

Laura napsal:
Jsem si dnes dovolila za to odměnit a nadlábnout bez kompenzace (zvracení, cvičení, projímadla), prostě se mám dnes ráda.

To je fantastické, tak nech ti to vydrží!
Laura
Pravidelný uživatel
Pravidelný uživatel

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2011 10:31 pm    Předmět: Citovat

Nevydrží. Ale dnes jsem si to prostě dovolila. Protože jsem měla krásný zážitek.
Manžel mi sice doma zase ihned zkazil náladu, je permanentně nasraný, taky by potřeboval psychologa, asi. Smile
Ale což, moji zkušenost už mi nikdo nevezme, ani on.
Sonia
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 8:22 pm    Předmět: Citovat

Ako sa teraz darí, Laura? S jedlom a tak podobne?
Laura
Pravidelný uživatel
Pravidelný uživatel

PříspěvekZaslal: čt únor 17, 2011 5:04 am    Předmět: Citovat

Sonia napsal:
Ako sa teraz darí, Laura? S jedlom a tak podobne?

No, mně se teď daří příliš nepřejídat, což je super. Spravuje se mi tím i moje nálada. protože přejezení u mě vždy vedlo k depresi.
Sice občas mě chytnou chutě na sladké, ale já si raději vyhovím, než bych si to odpírala, a pak se přejídala. je fakt, že když řeknu, že mám chuť na sladké, tak to jeden koláček nespraví, ale musí být hned dva a dva zákusky k tomu...prostě si to dám. Ale pak jsem schopna přestat a zas jíst normálně.

No, normálně nejím. Klasický oběd jen 1x týdně s rodinou. Jinak se stravuji všelijak, ale krom sladkostí docela zdravě. takže mi celkem nic ve stravě nechybí a jsem plná síly. I když mám tendenci jíst méně a hubnout (hubnu), ale prostě se u toho cítím psychicky lépe, tak raději budu hubená a spokojená, ne?

jak to máš Ty?
Co škola, co psycholog, co máma, co jídlo a inzulín?

Jak řešíš hypoglykémii? Musí se přece zákonitě dostavit, jestli vynecháváš jídlo... Sad
Sonia
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: so únor 19, 2011 9:25 pm    Předmět: Citovat

Tak toto ma moc teší Yo!

Škola ma unavuje, aspoňže sú teraz týždeň prázdniny. Potom plánujem skočiť k lekárovi, nech mi napíše žiadosť o individuálny prístup, tzn. keď aj budem viac chýbať, nebude to prekážať. Však sa musím konečne poriadne učiť Shocked
Psychológa teraz vídam raz za dva, tri týždne, čo ma pekne štve, ale terapia prináša výsledky, takže som spokojná.
Vzťah s mamou je okej, juch! (Našťastie si nevšimla, že som si dorezala krk, lebo by ma asi prerazila. Už to kašlem, nie som dosť silná, aby som so SP sekla, som rada, že sa zvládam nezabiť Rolling Eyes ) Momentálne ale nemám náladu ani silu na vylomeniny, lebo som dostala chrípku - prvý deň prázdnin, to mám teda šťastie! - a je mi sakra blbo. Takže teraz ani moc nejem, dúfam, že to prinesie nejaký výsledok Smile
Živím sa teraz banánmi, tie majú sacharidov kopu, takže hypoglykémia sa nehlási. Ináč som skrátka nemala na výber, musela som niečo zjesť, aj keď som hladovala. Ale kocka cukru to spravila.
Laura
Pravidelný uživatel
Pravidelný uživatel

PříspěvekZaslal: ne únor 20, 2011 6:30 pm    Předmět: Citovat

Sonia, a Ty máš jinak normální váhu, nebo si myslíš, že máš nadváhu a proto hubneš? Nebo si chceš prostě jen ubližovat?

Já te´d po pár dnech, kdy jsem se držela jakž takž, jsem poslední dva dny propadla přejídání. To je zákonité. jak si dlouho něco odpíráš, tak tělo se nakonec nedá a donutí tě přejíst se.
Dnes jsme navíc měli oslavu, já musela vařit slavnostní oběd, a jíst u stolu s rodinou, a to se nedalo ošulit.
Takže jsem se normálně zase najedla.
k tomu kus dortu. nevysvětlila bych nikomu, proč to nejím, a každý by mě přemlouval, ať jím. tak jsem tomu chtěla předejít.
Ráda bych se tedy zase od zítřka držela.
Totiž když jím hodně, moje psychika jde rapidně dolů.
když hubnu, cítím se naopak psy\chicky výtečně.

Raději tedy chci být hubená a v pohodě, než tlustá a nešťastná...
Sonia
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: ne únor 20, 2011 7:40 pm    Předmět: Citovat

Na 160 cm výšky mám váhu 50 kg, BMI 19,5, čo je vraj normálne rozmedzie. Nie som ale so sebou spokojná; nemyslím síce, že mám nejakú nadváhu, ale zhodiť pár kíl by sa zišlo. Presne ako vravíš - kvôli psychickej pohode. Radšej byť štíhla a v pohode, než tučná a nešťastná! Aké výstižné!
Opäť sa začínam kvôli jedinej veci kapku tešiť do školy, že budem môcť povynechávať tie nešťastné obedy.

Pokiaľ ide o ubližovanie, glykémie zase raz lietajú ako divé, aj vďaka tomu mi kolíšu nálady a práve som sa dorezala (tomu sa nedalo odolať Sad ), tak prečo si ešte pridávať...
Laura
Pravidelný uživatel
Pravidelný uživatel

PříspěvekZaslal: po únor 21, 2011 12:16 pm    Předmět: Citovat

Ty to máš komplikované ještě tou cukrovkou. Riskuješ mnohem víc, než bys riskovala jako zdravá.
Já Ti rozumím, ale fakt mě děsí sledovat, jak si ubližuješ.
Krásná mladá holka.
Ale co už, tak to prostě cítíš.

kéž by ti aspoň ta terapie pomohla.
Co Stano, už ví, co se Ti dělo, když jsi byla malá? Co na to řekl?
Sonia
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: po únor 21, 2011 7:55 pm    Předmět: Citovat

Viem, čo riskujem, a keby toto všetko aj mňa desilo, tak to nerobím, ale mňa desí akurát to, že mi je to srdečne šumafuk a s tým si neviem rady...

Stano vie a.... och, ja si nespomínam. Riešili sme potom desnú hanbu, ktorá ma zaliala, keď som mu to vyrozprávala (ešte mi bolo trapné, že som naňho celý čas ani raz nepozrela, ale to je snáď jedno, bože). A že za to rozhodne nemám cítiť vinu, že to nebola moja chyba a nemala som sa ako brániť; veď ja to všetko viem, ale aj tak som mu povedala, že by som sa nemala sťažovať, keď si za to môžem sama Embarassed
A tiež že musí byť vyčerpávajúce, byť stále v strehu pred bratom, nikdy sa mu neotáčať chrbtom, báť sa v noci krokov a desiť sa každého fyzického kontaktu Sad

Napokon som sa narvala do kúta a cítila sa tak lepšie, toto na terapii zbožňujem, že si môžem dovoliť menšie blbosti Smile Tak si ku mne prisadol a riešili sme zas ďalšie veci, skáčeme z témy na tému, ale toto tak po troche otváram a zisťujem, že sa hádam už nebude treba báť...
I keď som na otázku, čoho sa bojím, vyhŕkla "Že ma niekto znásilní, kurva!", a toho sa bojím a báť už navždy budem, lebo v oblasti sexu som nikdy nič iné nepoznala... (Ako sa mi na tomto mieste zlomil hlas, tak teraz už nemám silu písať ďalej. Pardon za offtopic.)
Laura
Pravidelný uživatel
Pravidelný uživatel

PříspěvekZaslal: po únor 21, 2011 9:27 pm    Předmět: Citovat

Sonia napsal:

Napokon som sa narvala do kúta a cítila sa tak lepšie, toto na terapii zbožňujem, že si môžem dovoliť menšie blbosti Smile Tak si ku mne prisadol a riešili sme zas ďalšie veci, skáčeme z témy na tému, ale toto tak po troche otváram a zisťujem, že sa hádam už nebude treba báť...
I keď som na otázku, čoho sa bojím, vyhŕkla "Že ma niekto znásilní, kurva!", a toho sa bojím a báť už navždy budem, lebo v oblasti sexu som nikdy nič iné nepoznala... (Ako sa mi na tomto mieste zlomil hlas, tak teraz už nemám silu písať ďalej. Pardon za offtopic.)

Sakra, sakra, to je fakt síla.
Co k tomu dodat?
Že máš skutečný problém, a řezání je nic proti znásilnění.
A proti neustálému strachu.
Jak se zbavit strachu?
Znovu si to prožít opakovaně, v terapii. Vybrečet se, vyřvat pořád a pořád a až do úplného vysílení a rozkladu...až se dostaví katarze...
Ale ta bolest během toho...to ne každý zvládne. Sakra sakra sakra, to je v prdeli, toto.
Sonia
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: út únor 22, 2011 1:22 pm    Předmět: Citovat

Presne tak. Nezvládam tú bolesť, znovu to celé prežívať. Aj keď sú to len spomienky... Stano sa tam na mňa nevrhne a neznásilní ma... Ale rýpať sa v tom bolí viac než všetky tie rany, ktoré si potom spôsobím, pretože ubližovať si za ublíženie je už vo mne príliš hlboko zakorenené.
A život jde dál, aspoň sa tak zdá, ale nenávidím svoje telo, lebo bolo cieľom tých... tých skutkov, z mysle to už v živote nevytlačím a síce dúfam, že napokon pre mňa nebude domov centrom strachu, že sa tomu naučím čeliť, z duše ľutujem to malé dievča, ktoré to muselo podstupovať.
Ach jo.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Poruchy příjmu potravy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 8 z 9

Přejít na: