Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 104 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zmatenost existence
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Psychózy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: so leden 27, 2007 4:22 pm    Předmět: Citovat

nemyslím si, že bych ji vinila z toho, že částečně může za to, že si ubližuju...
...ale za jiný věci jo, například za to, že je splachovací, a když mě seřve za nějakou blbost, kterou já vůbec nevnímám jako nějakou svou vinu, tak někdy třeba za chvilku vyžaduje, abych s ní normálně a mile Smile komunikovala, když já se třeba ještě dvě hodiny klepu... nebo za to, že je protektivní rodič (a pak třeba pro dítě není lehký mít "psychicky zdravej" vývoj), že na rozdíl od všech ostatních v domácnosti nemám na právo na nic z toho, na co oni mají, ať už to znamená nemluvit, mluvit, být vyslyšen, poslouchat na slovo, mít nebo nemít na něco náladu, někam jít nebo nejít, něco tajit nebo netajit, rozhodnout si co budu jíst a nebýt pérován za to, že to nejím/jím něco jinýho, vměšování do života, narušování svobody i soukromí, předhazování, že mu tady nic nepatří apod.
Uch, to je zase slovní průjem Mr. Green, holt zneužívám toho, že se mnou někdo mluví Confused
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: so leden 27, 2007 4:30 pm    Předmět: Citovat

Každý jsme nějaký a Tvá matka si ani nemůže uvědomovat, co cítíš po hádce...pokusila ses jí někdy naznačit, že splachovací nejsi? Ji zase mohou štvát věci, o kterých nemáš ani potuchy...
Měly byste se nějak pokusit bránit zbytečným výbuchům a jedna o druhé se něco dozvědět...
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: so leden 27, 2007 4:42 pm    Předmět: Citovat

nevím, jestli mám zájem se něco takovýmto způsobem snažit vylepšovat na svých vztazích s rodiči (i když bych někomu druhýmu asi radila podobně jako ty), protože už v téhle chvíli o mě ví mnohonásobně víc, než je mi příjemné (a to v podstatě nic důležitého neví, ale prostě je tu plno věcí, co by nevzali, a taky plno věcí, u kterejch nevidím jediný důvod, proč bych je jakožto svéprávná dospělá osoba (když někdy tvrdím, že jsem nesvéprávná, tak tím myslím, že žiju s rodiči, kteří mě patrně považují za nesvéprávného debila) měla sdělovat jiným cizím osobám, jen proto, že jsou shodou okolností v nějakém biologickém vztahu), nechci s nimi soužít, řešení by bylo se odstěhovat, nicméně nemám kam (= nemám ke komu, a do místnosti k cizímu člověku, to bych taky mohla jít z bláta do louže), o Vánocích jsem ztropila strašný dusno, že se stěhuju (rozbrečela jsem matku na Štědrý den, a ani jsem necítila vinu, jen úlevu, že konečně chápe, co už se jí několik týdnů nebo měsíců pokouším sdělit), no, byla jsem pryč 3 dny, pak si to spolubydlící osoba rozmyslela (opravdu to bylo spíše rozmyšlení z její strany než "něco patologického před ní" z mé, i když v tom určitě sehrál roli i můj vztah k ostrým předmětům, resp. její strach z něj), navíc nejsem dítě (pouze podle zákona nezaopatřené dítě), což moji existenci jen činí ještě o něco nedůstojnější

jo, a taky chci říct, že kromě toho, že je nesnáším, nenávidím a mám plnou hubu jejich kritiky, jsem jim taky zároveň vděčná a za některý věci je obdivuju a že mi v podstatě nic špatnýho nedělají (- když to srovnám s rodiči týrajícími, zneužívajícími či odkládajícími své děti, drogově závislými apod.) Wink
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: so leden 27, 2007 4:53 pm    Předmět: Citovat

coco, myslím, že vím, jak to myslíš...
také bych se ráda odstěhovala, ale u mě je problém v tom, že chci bydlet sama a musím najít něco, kde bych to sama utáhla, přičemž bych si musela najít práci apod.
Máš doma nějaké soukromí?
Nemyslím, že by ti mělo být líto, žes mámu rozbrečela..všechny chvíle jsou nevhodné a navíc ona ví, že z hnízda stejně jednou odlétneš...nebo počítala s tím, žer se o ni budeš ve stáří starat?
Také záleží na tom,jestli se v rodičích nevidíš přesto, že se snažíš nebýt jako oni...
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: so leden 27, 2007 5:03 pm    Předmět: Citovat

jo, jasně...
...je mi jasný, že v otci do značné míry nenávidím svou vlastní karikaturu a matka je právě v některejch věcech dost jiná (někdy mi přijde méně inteligentní (i když vejšku má, ale přece jen...), trochu se za ten odsudek stydím ale prostě už jsem taková elitářská svině Laughing, ale poněkud více inteligentní emočně & inerpersonálně, myslím ve vztahu k cizím lidem & oproti mě a otci), takže těžko žádat, aby mě chápala
mám svůj pokoj, který si zařizuju jako vlastní svět, a v poslední době mi tam matka ani nechodí, protoře měla (takřka zdravotní Hehe) problémy z toho, jakej tam mám bordel (je fakt, že to opravdu nezvládám a navíc ještě máme jinej názor na "uklizeno")
do práce sice chodím, ale na samostatný uživení to není a to bydlení se holt bude muset najít levný, navíc nic 100 % stálýho, (a teď mě třeba rozčilujou lidi takovým způsobem, že už jsem 3 dny v práci nebyla, protože mi bylo úplně špatně z představy, že na mě zas bude mluvit můj velmi extraverntí šéf, ach jo), zvlášť, když si k tomu dělám 2 obory na VŠ, naši nám s bráchou slíbili, že nám s bydlením pomůžou (u bráchy už se stalo), tak se teď upínám k téhle naději, i když je mi jasný, že to bude dlouho trvat, takže mě štve, že je to jen další odklad...
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: so leden 27, 2007 5:12 pm    Předmět: Citovat

jj, nevědět jak co bude atd...
mít aspon nějakou jistotu, že ten byt bude...máma je puntičkářský typ, byla by nejraději, kdyby chod domáctnosti šel podle toho, jak ona chce? Myslíš, že Ti s bydlením nepomohou? Vedou Tě k dostatečné "soběstačnosti"?
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: so leden 27, 2007 5:21 pm    Předmět: Citovat

né, věřím jim, jen je mi jasný, že taková věc je na dlouhý lokte, nějaký peníze mám našetřený, ale v horizontech cen bytů (+ vybavení, protože co budu dělat v prázdným bytě, že? & pračku a ledničku v pokojíčku nevlastním Hehe) je to spíš směšný

vidím to tak, že jsem mrtvá a studená a slova samostatnost a aktivita jsou slovy sprostými Mr. Green

no, třeba teď přijdu domů, a je jasný, že bude mít hemzy, kde jsem tak dlouho, už když se mě ptá, kam jdu, kde jsem byla atd. můžu vyletět z kůže, protože mi přijde, že jediná správná odpověď by měla znít: "co je ti do toho?", což se dost dobře matce nedá říct, tak jí řeknu něco jinýho & stejně bude nasraná, že jí "nic neříkám" (a já taky, že "se vyptává", jenže jen uvnitř v sobě, protože to je holt jedna z těch věcí, na kterou mají právo všichni, jen já ne), většinou to řeším tak, že radši nikam nechodím, nebo se tvářím, že jsem furt ve škole Wink

no nic, každopádně díky Rose
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: so leden 27, 2007 5:25 pm    Předmět: Citovat

Kolik Ti je, smím-li se ptát? Zřejmě to berou tak, že s nimi bydlíš a proto se starají, ptají se a projevují zájem...mohou si říkat, nebo to předhazovat Tobě, že jiní rodiče se o děti nestarají apod.
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: so leden 27, 2007 5:31 pm    Předmět: Citovat

Jo, to je ten problém, taková ta povinná vděčnost, že mě živí, tudíž poslouchej, chovej se slušně a nechej se ovládat...
...je mi jasný, že třeba jiný dítě by se s tím mohlo vyrovnávat líp (třeba jako brácha, že se včas odstěhoval a tudíž si urval svou šanci na normálnější život, jiné řešení asi není), na druhou stranu ovšem plno jinejch rodičů... no, je to dvojsečný.
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: so leden 27, 2007 5:40 pm    Předmět: Citovat

i když...jiní rodiče tě nemusejí zajímat, protože máš ty svoje, kteří s Tebou jednají takto...
Nicméně, věčně s nimi bydlet nebudeš, budeš si zvykat na jinou "společnost" třeba jen svou vlastní...
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:33 pm    Předmět: Citovat

Vydržet se sebou je někdy o nervy, se svýma potkanama vycházím líp Hehe
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:58 pm    Předmět: Citovat

coco
Jenže potkani Tě nesprdnou, když přijdeš domů pozdě Smile)
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:59 pm    Předmět: Citovat

právě: potkani vůbec zbytečně nežvaní a nevyžadují totéž ode mě Smile
to se mi na nich líbí
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 1:02 pm    Předmět: Citovat

jinak: pozdě domů nechodím, protože když ti pak matka předvádí citové vydírání od "málem volání policie" po "málem srdeční příhodu", tak holt... Mrtvola
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 7:41 pm    Předmět: Citovat

Jasně, ale přitom by nikdy policii nezavolala, ale prostě Ti to musí říct...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Psychózy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Přejít na: