Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 48 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Záchvatové přejídání
Přejít na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Poruchy příjmu potravy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: čt září 20, 2007 8:30 am    Předmět: Záchvatové přejídání Citovat

Kolotoč, na kterém se točí jídlo. Podléháte svým chutím, dokážete sníst velké množství potravy a neustále pokračovat? Jaké k tomu máte důvody?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 9:21 pm    Předmět: Citovat

Fajn. Přejídám se. Často.Momentálně tak půl měsíce v kuse. Narozdíl od dob minulých to dělám vědomě a naschvál (plánovitě) - abych ještě víc ztloustla a měla co víc shazovat, z čeho se vinit...
Sebehnus zůstává, myšlení též, tělo se kulatí...nemám ráda svou postavu a problémy s nafouklým břichem/trávením po bábě a tetce...a samozřejmě se přejídám nezdravě apod, jsem plná, ale jím a jím, žeru, tloustnu, lituji se, hrotím to, štvu tím okolí, poslouhám řeči...sleduji trend, všude jen zhubni...a pak nehubn imoc, měla bys se sebou něco dělat...Very Happy
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 9:22 pm    Předmět: Citovat

Abych nezapomněla, od zítra začínám jíst opět zdravě.
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 26.8. 2006

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 12:41 pm    Předmět: Citovat

Já teda podle momentální touhy "přežrat se do němoty" Shocked (nebo rovnou se přežrat k smrti - což ale jde nejspíš obtížně) bych mohla téměř rozlišovat, jak na tom v tu kterou chvíli jsem. Obzvlášť přítomnost některých osob a některý situace příšrně povzbuzujou chuť jít se přežrat. Naštěstí není čím. Už docela dlouho dokážu nenakupovat nic sladkýho ani pokroutky všelijaký (nemám peníze a navíc jsem sladký nesmysly dávno prokoukla), teď třeba kdybych se chtěla jít potrestestat/potěšit nějakým jídlem, mohla bych maximálně mrkví, nic jinýho tu není vcelku. Nebo si dělám jako takovou náhražku občas mlíko s jahodouvou šťávou a podobný blbosti.
Ale samozřejmě tuším, derewi, děvče milý, že tvé ctěné problémy s jídlem jsou poněkud drsnější než ty moje. Navíc je mi mých 77 kg na 158 cm celkem fuk. Smile
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 4:10 pm    Předmět: Citovat

jo
mám pocit, že mezi nejíst (pocitovej stav: hlad) a jíst je předěl, kdežto mezi jíst normálně a jíst příliš je to těžký odlišit (& když už člověk jednou je přejezenej, tak to prostě nezruší, takže je (alespoň podle jeho momentálí logiky) celkem fuk, jestli přestane nebo nepřestane jíst, případně se řídí názory chuťových buněk a ignoruje protesty žaludku), nevím, mívám tendence (nebo spíš nemívám zábrany?) spatlat pátý přes devátý, jakmile jednou začnu kombinovat sladký a slaný/pikantní, je mi jasný, že nebude problém sníst jakkoli nesmyslnou kombinaci (třeba perníčky, kyselý okurky a pomeranče jsou celkem typická kolemvánoční záležitost Very Happy),
& souvislosti:
* "sebezáchovné" přejídání ve smyslu: celej den/půl dne "nebyl čas"/"nebyl klid" na jídlo a pak...
*nebo jako "podlehnutí příležitosti" (před nákupem doma jak u snědeného krámu, po nákupu čerstvý pečivo a lednička plná všeho možnýho; opravdu obdivuju lidi, co jsou schopni mít rozdělanou bonboniéru/čokoládu a ujídat z ní průběžně rychlostí např. 1 bonbón/čtvereček denně)
*"objektivně stresová situace" - člověk pak organismu dopřeje, o co si řekne, a ta mrcha to ví Twisted Evil
*PMS (bez komentáře Evil or Very Mad)
*dřív jsem typicky mívala "žravou" po alkoholu (kámoška z toho měla srandu, protože věděla, že kdykoli půjdem "na dvojku" nebo "na koktejl", tak ji pak potáhnu k nádraží k číňanům, protože budu chtít hranolky s hořčicí nebo něco takovýho), párkrát jsem si takhle večer sežrala "svačinu na zítřek" nebo si uprostřed noci smažila bramboráky k popůlnoční večeři Twisted Evil, ale v poslední době už to až tak nepozoruju

ale: "nic patologickýho" Twisted Evil
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 8:17 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že jsem buď opravdu debilní nebo nesvéprávná.
Vydržela jsem měsíc bez přejídání, pohoda.
Jenže teď je to sedmý den, co sjem opět velice rozežraná, naschvál...
jsem cca na 550 g sacharidů a 110 g tuků denně...což je cca 5tinásobek toho, co jím "v dietě".

Mám dost sebe, naschválů, prořvanosti, stání u zrcadla a vůbec obírání se o čas...
Dokážu prořvat 3/4 hodiny v kuse (párkrát denně), oteklá, unavená, přežraná, nedopnutá, nafouklá, červená, zmlácená.
Navíc mě to chytá i na veřejnosti. Čím víc "kol" diety/přejídání je, tím víc je mi to jedno, takže mačkání špeků na zastávce a následné trhání vlasů začíná být zcela běžnou záležitostí (aaaano, propagace SU, inspirujme se...lidi většinou zírají, ale ne nějak moc-možná si myslí, že jsem EMO Very Happy)

To je zase výlev, takže splachuji a od zítra zase na dietku...
Laura
Pravidelný uživatel
Pravidelný uživatel

Registrace: 30.3. 2010

PříspěvekZaslal: so březen 26, 2011 10:19 am    Předmět: Citovat

Pročítám tohle staré téma...a je mi blízké.
Ze stavu anorexie jsem se dostala do bulimie, a teď mi ani zvracet nejde. takže jen žeru a jsem si dost hnusná sama sobě.
Nevím, proč to tak mám, ale nechci prostě tloustnout, a stejně se přejídám.
většinou je to jako záchvat.
Nesnáším se za to, že se nedokážu ovládat. A psychika padá dolů...
Ani AD mi nejsou k ničemu. Jen se zasypu Rivotrilem, abych se tak netrápila, aby mi to bylo všechno jedno...
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sonia
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 22.9. 2010

PříspěvekZaslal: so březen 26, 2011 1:08 pm    Předmět: Citovat

No joo, tak zvažujem, že by som sa mohla pridať do partie, v poslednej dobe nehorázne ulietavam na sladkosti, ale žiadne diavýrobky, non, proste normálnu čokoládu, sušienky, pokojne aj naraz...
Našťastie už nemám peniaze, takže teoreticky by som nemala mať príležitosť, ale tá sa nájde vždy. S váhou a diabetom mi to zaiste robí katastrofálne veci, tak som sa nad sebou zamyslela a začala som behávať, už asi miliónty začiatok. A okrem toho mi zistili, že trpím hypotenziou a som málokrvná, tak by som sa mala preorientovať na solené stejky Very Happy
Celkovo musím zmeniť životný štýl, tento utorok sa mi podarilo piaty raz odpadnúť (a opäť na terapii, Stano už musí mať zo mňa slušné nervy, tentoraz aj zavolal sanitku) - a tak si vravím: "Cica, nežer" Very Happy
Asleth
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 26.3. 2011

PříspěvekZaslal: ne červen 05, 2011 12:17 pm    Předmět: Citovat

No, zhruba před třemi měsíci se to odehrálo. Začala jsem to jídlo do sebe doslovně tlačit. I když jsem byla naprosto plná, cpala jsem se celý den. Jakoby bych se tím chtěla udusit. Léčila jsem si tím nervy. Za dva měsíce jsem přibrala 10 kilo a začala nenávidět své tělo. Neoblékla jsem žádné kalhoty a zkrátka měla nadváhu. Oblečení jsem musela/musím nosit po mamce.
A pak to došlo až tam, že jsem přestala jíst. Ze dne na den. Nebylo to příjemné, ale já chtěla být jako dřív. Vlastně jsem jedla jen oběd. A váha stejně nešla dolů. Pak mi cvaklo a já se na to vykašlala. Jím normálně, sem tam se přejím, ale už to není tak jako dřív. Ačkoli váha je pořád stejná ať už jím nebo ne.
Sonia
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: ne červen 05, 2011 9:22 pm    Předmět: Citovat

Jez. Je fakt pravda, že jinak to nepůjde, samozřejmě ještě pohybem - co jsou věci, které jistě víš, ale taky jsem to musela vyzkoušet na vlastní kůži.
Co konkrétně bylo příčinou tvého přejídaní? Tedy příčinou pocuchaných nervů?
Asleth
Nový uživatel
Nový uživatel

PříspěvekZaslal: po červen 06, 2011 4:17 pm    Předmět: Citovat

Sonia napsal:
Jez. Je fakt pravda, že jinak to nepůjde, samozřejmě ještě pohybem - co jsou věci, které jistě víš, ale taky jsem to musela vyzkoušet na vlastní kůži.
Co konkrétně bylo příčinou tvého přejídaní? Tedy příčinou pocuchaných nervů?

Začala jsem i cvičit.
Zrovna v tu dobu jsem začala se sebepoškozováním. Zanedbávala jsem školu, což se podepsalo na známkách a psychické problémy byly čím dál horší. Pořád jsem předstírala, že je všechno fajn, samý úsměv a to mě vyčerpalo. Zjistila jsem, že se tím jídlem jakoby "zabavím". Jenže se mi to vymklo. Zbytek znáš.
Je fakt, že lepší je mít zdravou nadváhu a chuť k jídlu, než celý den trpět hlady. A co ty? Daří se ti tvůj zdravý životní styl a pohoda?
Sonia
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: po červen 06, 2011 9:03 pm    Předmět: Citovat

Občas myslím, že nejlepší je jídlo vůbec, ale vůbec neřešit, co neznamená jíst všechno a kdykoli, ale myslet na něj jenom tehdy, kdy je to nezbytné. Zní to hezky, ale vím, že realita je úplně jinde.

Jaký zdravý životní styl a pohoda? Promiň, to mi znělo málem jak ironie. Asi vím proč - i když co, snažím se, jsem motivovaná.
Ale to máš tak: když jsem v depresi, nejsem schopna vést snad žádnej život; když přijde mánie, tak si říkám: "Jsem geniální, úžasná a nesmrtelná (a nejsem snad? Hehe ) a všechno je oukej, proč si něčím zatěžovat hlavu?!" A pak jsem více-méně v pohodě, kdy se to smíchá, jednou se přežírám, pak hladuji, pak jím normálně a říkám si: "Můžu to srát, hlavně, že jsme zdraví" Laughing
Asleth
Nový uživatel
Nový uživatel

PříspěvekZaslal: út červen 07, 2011 7:10 pm    Předmět: Citovat

Promiň, často řeknu nebo napíšu věci, kterým lidé nerozumí nebo to pochopí špatně (proto mi všichni říkají, že jsem naprostý blázen). Já se jen chtěla zeptat.
Já bych nejradši zůstala v té euforii navždy. Sice je pro mě trochu divné, cítit se šťastná, ale rozhodně mnohem lepší než se utápět v sobě.
Zdraví je hodně důležité. Někdy ani nevím, proč se takovými věcmi zabývat, když by mohlo být mnohem hůř, než je. Confused
Sonia
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: út červen 07, 2011 9:10 pm    Předmět: Citovat

Spíš mi to jako ironie znělo proto, že to vcelku ironie taky je.

Proč se zabývat zdravím? No přeci aby opravdu nebylo mnohem hůř, než je Very Happy A pokud jsem to pochopila špatně, tak to je už tím, že jsem asi debil Laughing
Asleth
Nový uživatel
Nový uživatel

PříspěvekZaslal: st červen 08, 2011 6:03 pm    Předmět: Citovat

Jestli jsem to pochopila dobře, tak se nezdařilo? Stalo se něco? (Jestli chceš nemusíš odpovídat.)
Neboj, chápeš správně. Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Poruchy příjmu potravy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejít na: