Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 62 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Po smrti...

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Sebevražda
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Výstava těl
Ano, je to úžasná věc
16%
 16%  [ 3 ]
Ano pro odůvodněné účely (vzdělávání lékařů), ne pro veřejnost (senzace, byznys)
38%
 38%  [ 7 ]
Ne, není to důstojné zacházení s lidskými ostatky
44%
 44%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 18

Autor Zpráva
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2007 6:21 pm    Předmět: Po smrti... Citovat

...co s tělem?
(Otázka inspirovaná výstavou Bodies (viděli jste ji?): http://www.tyden.cz/fotogalerie/provokativni-bodies-the-exhibition/ )
Je to jedno, když už ho člověk nepotřebuje?
Nechali byste se použít na součástky (transplantace), bylo-li by to možné, k vědeckým či vzdělávacím účelům (výzkum, cvičné pitvy mediků) & byli rádi, že ještě můžete být užiteční?
Nechali byste se plastinovat či naložit do lihu (anatomické muzeum), cítíte v tom něco neetického, nepietního?
Chcete do země (i když vás budou žrát červi), spálit (hygienické) a rozprášit nebo stát potomkům na krbové římse? Je důležité navěky odpočívat ve své vlasti, na místě, ke kterému máte vztah?

(& je to morbidní otázka?)

Hm, a ještě něco: nějaký názor na kostnice, sušené mnichy, kulty ostatků, balzamování, mumifikování, výbavičku pro mrtvého na druhý břeh... a vůbec různé zacházení se zesnulými napříč kulturami, národy, náboženstvími a společenskými vrstvami?

Naposledy upravil coco dne út květen 29, 2007 11:29 am, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2007 6:32 pm    Předmět: Citovat

Mé tělo spálit a rozprášit. Jinak to, co popisuješ výše mi přijde...zajímavé a není to morbidní (ani ta otázka).
Jednou jsem četla o transplataci obličeje - z mrtvoly - ale při představě, že bych potkala "obličej" - resp. "ducha" někoho, kdo už nežije a znala jsem ho... Twisted Evil
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2007 6:38 pm    Předmět: Citovat

Já bych dala přednost zužitkování (samozřejmě, pokud to půjde & někdo mě bude chtít Mr. Green, třeba ty transplantace... to asi musí být dost specifická shoda náhod).
Zmíněnou výstavu jsem neviděla (zatím), ale uvažuji, 2× jsem byla v anatomickém muzeu & vnitřek člověka mě prostě fascinuje (doslova i přeneseně Jazyk) (jako etický problém tam cítím spíš tu otázku, nakolik byli dárci těl dobrovolní... ale to už je posun k jinému tématu)
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2007 6:47 pm    Předmět: Citovat

V září jsem chtěla být asistentkou nebo zapisovatelkou na pitevně, ale k té asistentce chtěli plno očkování, zdravotních dispozic atd - prostě mi tak nějak řekli, že to není moc dobrý nápad.
Zapisovatelka byla obsazená Rolling Eyes
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 3.7. 2006

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2007 5:28 pm    Předmět: Citovat

me se ta vystava libi. pokud lide dali soulas, aby s jejich teli bylo tak nakladano, proc ne?

to derewi:
ty jo, jak se tam dostat:)??
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2007 10:14 pm    Předmět: Citovat

Tenkrát to bylo vesměs náhoda - byl inzerát - už nevím, jakých nemocnic se to týkalo...každopádně na zapisovatelku chtěli myslím maturitu a na asistentku ZŠ - ale jistě to nevím.
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: po květen 28, 2007 10:52 am    Předmět: Citovat

hm, to bych splňovala Sad
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: po květen 28, 2007 1:47 pm    Předmět: Citovat

derewi napsal:
Jednou jsem četla o transplataci obličeje - z mrtvoly - ale při představě, že bych potkala "obličej" - resp. "ducha" někoho, kdo už nežije a znala jsem ho... Twisted Evil

hm, je to divoká představa, obličej je docela spojený s identitou, ale já jsem ohledně toho zase slyšela, že až taková podoba reálná není, protože přece jen se ten obličej natahuje na stávající hlavu - která může být větší/menší + do značné míry individuálně tvarované kosti, chrupavky, svaly (obzvlášť takové čelisti Twisted Evil), i oči a účes udělají hodně... (& musí být docela záhul, nedobrovolně dostat nový obraz v zrcadle Twisted Evil)
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: po květen 28, 2007 8:02 pm    Předmět: Citovat

Sice to není úplně k tématu ale
http://www.sms.cz/film/dvojrole
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 11:32 am    Předmět: Citovat

hm, bohužel jsem ještě neviděla Embarassed, i když jsem slyšela chválu, ono cestování časem nikoli historickými obdobími vpřed i vzad, ale v kontextu jediného lidského života... neotřelé téma Shocked
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2007 11:33 am    Předmět: Citovat

(občas přihazuju další a další otázky k založeným tématům Embarassed, protože holt myslím pomaleji, než píšu Hehe)
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: ne červenec 01, 2007 6:18 pm    Předmět: Citovat

(stává se mi to taky, třeba dnes, řekla bych)
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2007 11:52 am    Předmět: Citovat

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=465622

(& http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/foto.phtml?gid=2488&id=85138 - miluj své cévy, člověče Pusinka)
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 11:32 am    Předmět: Citovat

Vůbec je to absurdní proměna člověk <-> mrtvola
třeba ten cirkus okolo převozu "mrtvoly" na Slovensko ve filmu Výlet, když jde všehovšudy o trochu popela v urně (který koneckonců může pocházet z kdečeho, že)
nebo člověk <-> upír (Od soumraku do úsvitu, třeba) Twisted Evil
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: st duben 25, 2012 4:13 pm    Předmět: Citovat

Btw jsem teď viděla úžasný film Little Miss Sunshine, kde se s ostatky taky manipuluje, byť je to v komediální rovině, tak... ...jen asociace. http://www.csfd.cz/film/198116-mala-miss-sunshine/
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Sebevražda Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejít na: