Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 70 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nezdařilá sebevražda a její následky
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Sebevražda
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2007 11:00 am    Předmět: Nezdařilá sebevražda a její následky Citovat

Je zde někdo, kdo se již pokusil zabít a nepodařilo se to? Jaké byly následky? Reakce okolí? Váš pohled na svět "po"? Uvědomění si "chyby" nebo to "udělat znovu"? Jaké byly důvody? Počítali jste s nevydařením? Vrací se vám "den D"?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tatana.larinova
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 29.6. 2006

PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2007 11:14 pm    Předmět: Re: Nezdařilá sebevražda a její následky Citovat

derewi napsal:
Je zde někdo, kdo se již pokusil zabít a nepodařilo se to? Jaké byly následky? Reakce okolí? Váš pohled na svět "po"? Uvědomění si "chyby" nebo to "udělat znovu"? Jaké byly důvody? Počítali jste s nevydařením? Vrací se vám "den D"?

Tak jo, začnu já Mr. Green

Období "před" bylo poznamenáno depresivní epizodou (jak to později nazvali lékaři) - způsobilo ji víc faktorů; o tom se mi tu teď rozepisovat moc nechce, snad stačí říct, že se toho prostě nabalilo v jednu dobu "nezvladatelně" moc. Myšlenky na sebevraždu byly stále častější a intenzivnější, brala jsem ji už jako spásu a tajně jsem o ní snila. No a pak se i rozhodla.
Následky... asi nic překvapivého. Šok pro rodinu, kamarády... odklon několika "přátel", rodinných příslušníků ("zklamala jsem je"). Zjištění, komu můžu opravdu věřit.
A moje vidění světa "po"? Bezprostřední reakcí byla euforie, šílená a nádherná euforie z toho, že jsem naživu. To ráno v nemocnici mi bylo dobře jako už dlouho před tím ne. Něco ze mě spadlo, uvědomila jsem si, že tudy cesta nevede. Musím prostě žít, ne přežívat, jakkoliv se to zdá nesnadné. Měla jsem jasno a hrozně se mi ulevilo. A řekla jsem si, že už nikdy - na tom si zatím (po roce "od") stále trvám - a myslím, že by musela přijít opravdu velká rána, aby způsobila přehodnocení tohoto stanoviska.

Jestli jsem to správně pochopila, tak "dnem D" máš na mysli den pokusu a tedy zda se vracejí vzpomínky? No, zpočátku se vracely intenzivněji ve chvíli, kdy jsem o tom měla s někým mluvit. Po čase to sláblo; ovšem je to ošidné - nedávno jsem měla "výročí" a to mi bylo hodně špatně - ne v tom smyslu, že bych to chtěla znovu provést, ale nějak to na mě zkrátka dolehlo a ač teď zažívám nádherné a šťastné období, přeci jen budu asi pořád trošku citově labilnější Crazy, takže se ve vzpomínkách zase tolik nehrabu a snažím se v sobě nevyvolávat ty pocity, které jsem dřív mívala, protože jsem schopná si tím zpustit supr depku Very Happy

Uf, to jsem nečekala, že se tak rozepíšu Shocked ani to nebylo tak těžký...

Naposledy upravil tatana.larinova dne pá září 14, 2007 6:02 pm, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2007 11:30 pm    Předmět: Re: Nezdařilá sebevražda a její následky Citovat

tatana.larinova napsal:
A moje vidění světa "po"? Bezprostřední reakcí byla euforie, šílená a nádherná euforie z toho, že jsem naživu. To ráno v nemocnici mi bylo dobře jako už dlouho před tím ne. Něco ze mě spadlo, uvědomila jsem si, že tudy cesta nevede. Musím prostě žít, ne přežívat, jakkoliv se to zdá nesnadné. Měla jsem jasno a hrozně se mi ulevilo. A řekla jsem si, že už nikdy - na tom si zatím (po roce "od") stále trvám - a myslím, že by musela přijít opravdu velká rána, aby způsobila přehodnocení tohoto stanoviska.

Dá se ríci, ze je zázitek blízkosti smrti terapeutický (ll Veronika se rozhodla zemrít)? Jedná se o obohacující zkusenost, neco specifického dává (a mozná bere)? Je urcitá hranicní situace nutná/prílezitostí k znovuzrození/pochopení ceny zivota/nejakého nadhledu/pokory nebo neceho jiného? Myslís, ze sebevrazda je spíse nez výrazem touhy nezít (treba podvedomým) vyjádrením snahy po zmene v zivote, po jeho smysluplnosti (tedy svým zpusobem opakem toho, cím se zdá být)?
(Mozná jen zasypávám hloupými otázkami, ale... Embarassed)
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 9:44 am    Předmět: Citovat

tatana
S tím výročím to celkem chápu, protože by "jiní slavili" Tvůj skon + uvědomění si, co se za rok může stát.
tatana.larinova
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 10:39 am    Předmět: Re: Nezdařilá sebevražda a její následky Citovat

coco napsal:
tatana.larinova napsal:

Dá se ríci, ze je zázitek blízkosti smrti terapeutický (ll Veronika se rozhodla zemrít)? Jedná se o obohacující zkusenost, neco specifického dává (a mozná bere)? Je urcitá hranicní situace nutná/prílezitostí k znovuzrození/pochopení ceny zivota/nejakého nadhledu/pokory nebo neceho jiného? Myslís, ze sebevrazda je spíse nez výrazem touhy nezít (treba podvedomým) vyjádrením snahy po zmene v zivote, po jeho smysluplnosti (tedy svým zpusobem opakem toho, cím se zdá být)?
(Mozná jen zasypávám hloupými otázkami, ale... Embarassed)

Je fakt, že u mě to asi nemělo průběh jako u "klasických" sebevrahů (pocity "po" - vztek, pocit zmaru, prázdnota apod.), trochu se ale bojím, že to, jak jsem to tu popsala, by mohlo někoho lehce svést - snad si nikdo neřekne: "No to je paráda, vždyť na tom vlastně nic není...". Možná to dnes vyznívá opravdu jako nic, taky už to líčím jinak, než třeba před tím rokem, člověk trochu zasune do pozadí to špatné a vybavuje se mu spíš to dobré... nerozepisovala jsem tu úmyslně, jak blbě mi bývalo, jak už jsem vážně chtěla pryč, ty pocity "zbytečného člověka", příšernou únavu, sebenenávist; později i hodně perné chvilky na psychiatrii atd. atd. a taky to, jak moc jsem ublížila (používám tohle slovo naschvál, protože to vážně bylo ublížení) rodině a blízkým - protože myslím, že každý, kdo zažil něco podobného, si tohle dokáže domyslet.

A tedy k tvým otázkám - všechny jsou perfektní a musím říct, že jsem jich "poté" měla plnou hlavu (když sama přesně nevíš co se to stalo, proč se to stalo a jak vlastně Laughing), taky ono na psychiatrii bylo dost času k přemýšleníSmile).
A ano, došla jsem ke stejnému závěru - u mě to asi nakonec bylo něco jako obrovský kopanec, takové to: "Vzpamatuj se už konečně! Takhle přeci nemůžeš žít, jako troska kterou drží při životě myšlenka na sebevraždu, už se sebou musíš něco udělat!!!". Prostě to, co si říkáš, ale nemá to takový efekt... krom toho, já už v té době moc nevěděla, co se sebou ještě dělat, vyzkoušela jsem celkem dost možností - i když samozřejmě nebyly vyčerpány úplně všechny, ale já už jsem jiné prostě neviděla (a možná ani vidět nechtěla).
Říkala jsem si, jak bude můj život úplně jiný, protože budu jiná, lepší, vrhnu se na proměnu sebe samé, budu na sobě pracovat atd. protože mám úžasnou příležitost k novým začátkům.
Mno, to byly takové ty idealistické euforické představy Mr. Green ve skutečnosti se toho nakonec k lepšímu moc nezměnilo... ale zase kdyby mě začaly napadat blbosti, tak už si to "nakopnutí" umim lépe dát sama, když si vzpomenu, jak to skončilo Smile
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
tatana.larinova
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 10:42 am    Předmět: Citovat

derewi napsal:
tatana
S tím výročím to celkem chápu, protože by "jiní slavili" Tvůj skon + uvědomění si, co se za rok může stát.

Přesně tak, ty asi tušíš, že jsem přemýšlela i směrem ke Kozliikovi, kterého bych nikdy nepotkala a připravila se o to všechno... Embarassed
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 10:48 am    Předmět: Citovat

Nejen to,jde o to, že za tu dobu se staly věci zlé/dobré, které na Tebe měly vliv (euforie, jizvy, přemlouvání se).

Přičemž jsi stále na cestě.

Ano, připravila by ses o vše-jen by si to nemohla zjistit a neměla by si pocity, jaké máš. Něco Ti to vzalo a dalo a to "pouze" tím, že dál žiješ a "přežilas" své výročí, koukala na lidi okolo, na sebe atd-žila Razz
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 10:52 am    Předmět: Re: Nezdařilá sebevražda a její následky Citovat

tatana.larinova napsal:
nerozepisovala jsem tu úmyslně, jak blbě mi bývalo, jak už jsem vážně chtěla pryč, ty pocity "zbytečného člověka", příšernou únavu, sebenenávist; později i hodně perné chvilky na psychiatrii atd. atd. a taky to, jak moc jsem ublížila (používám tohle slovo naschvál, protože to vážně bylo ublížení) rodině a blízkým - protože myslím, že každý, kdo zažil něco podobného, si tohle dokáže domyslet

Muzes ríct, zda vnímás ten cin samotný jako svoje rozhodnutí, akt své svobodné vule (mozná pak i s urcitou vinou za ublízení druhým), anebo spís symptom, soucást nemoci, vyústení deprese (který do znacné míry patril k ní (a nikoli k tobe (jako, já nevím, horecka a urcitá rozmrzelost patrí k chripce - a ne k osobnosti pacienta)) - a s ní i odesel) (nebo se to nedá takto oddelit)?
tatana.larinova
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 4:52 pm    Předmět: Citovat

derewi napsal:
Nejen to,jde o to, že za tu dobu se staly věci zlé/dobré, které na Tebe měly vliv (euforie, jizvy, přemlouvání se).

Přičemž jsi stále na cestě.

Ano, připravila by ses o vše-jen by si to nemohla zjistit a neměla by si pocity, jaké máš. Něco Ti to vzalo a dalo a to "pouze" tím, že dál žiješ a "přežilas" své výročí, koukala na lidi okolo, na sebe atd-žila Razz

Aano, a teď jsem za to i ráda Razz
tatana.larinova
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 5:01 pm    Předmět: Re: Nezdařilá sebevražda a její následky Citovat

coco napsal:
tatana.larinova napsal:
nerozepisovala jsem tu úmyslně, jak blbě mi bývalo, jak už jsem vážně chtěla pryč, ty pocity "zbytečného člověka", příšernou únavu, sebenenávist; později i hodně perné chvilky na psychiatrii atd. atd. a taky to, jak moc jsem ublížila (používám tohle slovo naschvál, protože to vážně bylo ublížení) rodině a blízkým - protože myslím, že každý, kdo zažil něco podobného, si tohle dokáže domyslet

Muzes ríct, zda vnímás ten cin samotný jako svoje rozhodnutí, akt své svobodné vule (mozná pak i s urcitou vinou za ublízení druhým), anebo spís symptom, soucást nemoci, vyústení deprese (který do znacné míry patril k ní (a nikoli k tobe (jako, já nevím, horecka a urcitá rozmrzelost patrí k chripce - a ne k osobnosti pacienta)) - a s ní i odesel) (nebo se to nedá takto oddelit)?

Mmm... to je hodně dobrá a těžká otázka. Myslím, že nejde oddělit mě a cokoliv, co se mě týká, jako by se mě to netýkalo Very Happy tak, tohle zkusím vysvětlit. Myslím, že je vazba mezi nemocí (ať už duševní či tou "normální", jako je chřipka apod.) a člověkem, resp. jeho psychikou. Každá nemoc je odrazem nás samotných, vše spolu souvisí a kdybychom se pídili a správně ptali (na správných místech), můžeme na tyhle vazby přijít.
Proto nedokážu úplně jasně oddělit rozhodnutí spáchat sebevraždu ani od své osoby ani od nemoci, jelikož jsou obě jakoby důsledkem něčeho ve mně, něčeho, co je mojí součástí...

Mno, tedy vůbec nevím, jestli je to srozumitelné, samotné mi dalo zabrat to jakž takž zformulovat Embarassed
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: ne květen 20, 2007 11:42 pm    Předmět: Re: Nezdařilá sebevražda a její následky Citovat

tatana.larinova napsal:
od nemoci, jelikož jsou obě jakoby důsledkem něčeho ve mně, něčeho, co je mojí součástí...

Uznávás psychogenní prícinu psychických i somatických nemocí?
tatana.larinova
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 8:12 pm    Předmět: Re: Nezdařilá sebevražda a její následky Citovat

coco napsal:
tatana.larinova napsal:
od nemoci, jelikož jsou obě jakoby důsledkem něčeho ve mně, něčeho, co je mojí součástí...

Uznávás psychogenní prícinu psychických i somatických nemocí?

Určitě... jsem o tom přesvědčena:-)
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 8:46 pm    Předmět: Citovat

hm, a u vsech nemocí (vcetne zlomené nohy & neduhu zdedeného po babicce)? Wink
tatana.larinova
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 8:53 pm    Předmět: Citovat

coco napsal:
hm, a u vsech nemocí (vcetne zlomené nohy & neduhu zdedeného po babicce)? Wink

Mmm... myslím, že asi jo. Neduhy po babičce - dědičný dispozice máš, ale zdědit to na 100 % nemusíš, to už je čistě tvoje, tedy individuální záležitost. A třeba zlomená noha - někdo by si ji ve stejné situaci nezlomil, zareagoval by trošinku jinak... myslím, že všechno to souvisí a jde jen o to, co to má nějak vyjadřovat... řekla bych
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 8:54 pm    Předmět: Citovat

Myslís, ze nemoci nám mají neco sdelit,jsou to prílezitosti necemu se naucit?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Sebevražda Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejít na: