Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 70 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Co je dulezite / dobre udelat pred ukoncením?
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Sebevražda
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

?
rozloucit se osobne
20%
 20%  [ 3 ]
napsat dopis na rozloucenou
33%
 33%  [ 5 ]
nenechat po sobe neporádek
13%
 13%  [ 2 ]
napsat závet
20%
 20%  [ 3 ]
naplánovat to "jako nehodu"
6%
 6%  [ 1 ]
neco jiného
0%
 0%  [ 0 ]
nic
6%
 6%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 15

Autor Zpráva
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2007 10:53 am    Předmět: Co je dulezite / dobre udelat pred ukoncením? Citovat

Co je dulezite / dobre udelat pred ukoncením? Na co nezapomenout?

(Jo, jeste neco, kdyz vás terapeut dotlací ke slibu, ze se za ním jeste pred tím stavíte, dodrzet to?)
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2007 10:56 am    Předmět: Citovat

Nic. Hlavně naplánovat.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 3.7. 2006

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2007 1:30 pm    Předmět: Citovat

tohel je hrozne smutny prispevek - je z tvoji zkusensti?

co je dulezite udelat predtim, nez se nekdo naplanuje zabit? rozhodne by mel vyzkouset vsechny mozne zpusoby reseni a verim tomu, ze se nejake reseni, nejaka pomoc, najde. nerikam, ze to bude snadne, ze to pujde jako po masle, ze nam nekdo skoci kolem ramen a sejme vesekrou tihu zivota. to rozhodne ne, nikdy to tak nebude. ale je mozne, ze se najde nekdo, kdo pomuze onu tihu nest.
takze moje odpoved zni: hledat pomoc a nikdy to nevzdat. konec koncu zabit se muzeme takrka vzdy, ale nazpet to nevezme uz nikdo

a co se tyce toho slibu - rozhodne dodrzet uz i proto, ze paklize to tvuj terapeut navrhnul, znamena to, ze mu na tobe zalezi a chce ti pomoct. tohle jen tak nikdo nerekne.
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2007 3:50 pm    Předmět: Citovat

katyatyy napsal:
a co se tyce toho slibu - rozhodne dodrzet

Jenze co kdyz bude premlouvat / provede nejaký "ochranný krok"? A na druhou stranu, pokud ne, tak proc vlastne...?
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2007 5:19 pm    Předmět: Citovat

premlouvat svou formou urcite bude - ale neni to sobecke premlouvani, spis se s tebou bude snazit hledat cestu, bude se ti snazit pomoc, ulevit, aby se ti vedlo snesitelneji zit a nakonec snad konecne stastne zit.
ochranne kroky? podle me by te nikam nezavrel, to chce hodne povoleni, je to slozite, a navic proc by to delal... ale kazdopadne se ho na to muzes predem zeptat, az zase pujdes na sezeni
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 1:00 am    Předmět: Citovat

katyatyy napsal:
premlouvat svou formou urcite bude

Z principu mi to nemuze zakazovat a v podstate (pri dusledne aplikaci pravidel/teoretických východisek) by nemela ani nesouhlasit, vzhledem k tomu, ze mi veci nezakazuje/nepovoluje/neodsouhlasuje, protoze to by bylo prebírání odpovednosti (- kterouzto prehazovat na ni nemám právo lidsky & ona ji ani nemuze prevzít - lidsky a vzhledem k orientaci (myslím psychoterapeutický smer + celkový dojem Wink)), takze by teoreticky nemela ani premlouvat (mela by to nechat na me), az na to, ze mi s tím presto nesouhlasí a já to vím (& uz z toho, ze chtela, abych za ní pred tím prisla, by se dalo neco odhadnout, i kdyz by mi taky teoreticky mohla jen chtít osobne poprát, at si to pekne uziju Very Happy nebo podat nejaké praktické (technické) rady, no, taky jsem k tomu slibu v podstate byla dotlacena (a to není racionalizace Twisted Evil) (v tu chvíli mi nezbývalo nic jiného, cekalo se, az to reknu, nepovolilo se mi utéct od tématu, teoreticky bych tedy sice mohla do konce sezení mlcet a pockat, jestli me potom propustí bez toho, ale na to bych asi nemela nervy a navíc tezko ríct, co by skutecne delala, (no, stejne jí muselo být jasný, ze to ríkám tím tónem jo, jo, jo, jen aby uz byl pokoj, a tudíz sama nejsem presvedcená, nakolik to myslím vázne (je to mozná hnusný, ale je to tak)).
S tím papírem to bylo prakticky totéz, z víceméne vlastní vule (i kdyz samotnou by mne to nenapadlo) jsem to podepisovala kvuli tamté druhé veci, toto se k tomu pripojilo, protoze ona si to prála a ja jsem jí to lehkovázne splnila, protoze jsem zrovna v té chvíli mela pocit, ze to nehorí.
I kdyz je fakt, ze by asi bylo slusné zrusit plánované sezení, ale to by se ostatne dalo vzkázat. Anebo domluvit predem, "ze si zavolám", coz by ovsem bylo podezrelé. Na druhou stranu je mrtvej clovek asi z hodne vecí dostatecne omluvenej.

katyatyy napsal:
ochranne kroky? podle me by te nikam nezavrel, to chce hodne povoleni, je to slozite, a navic proc by to delal... ale kazdopadne se ho na to muzes predem zeptat, az zase pujdes na sezeni

zavrení nekam se nebojím vzhledem ke své normálnosti & svéprávnosti a navíc její nechuti? proste nepouzívání pojmu normality (myslím, ze zbytecná psychiatrizace by se jí velmi prícila)
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 11:51 am    Předmět: Citovat

to coco:
no ja ti nevim, mluvime tu v obecne rovine a vzdycky zalezi na osobnosti terapeuta.
ano, terapeut by nemel prebirat za klienta zodpovednost, zaroven to ale v nekterych pripadech neni neeticke - nekdy je klient tak na dne, ze mu s nejakym rozhodnutim pomuze nebo nejake navrhne a ja to povazuju za spravne - myslim si, ze je jen ku prospechu, kdyz je terapeut zaroven sam sebou, svou osobnosti, ne jen nejakym pasivnim prijemcem a dokonalym znalcem teorie. proste fandim rogersovskemu stylu.
mam pocit, ze jste rovnocenni partneri, tvoje terapeutka nevystupuje jako nekdo nadrazeny, direktivni, ale zaroven umi citlive odhadnout, kdy potrebujes vetsi podporu a vetsi pomoc.
me se to libi, nevim jak tobe
MuseMalade
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 6.9. 2006

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 12:54 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, že kdo to opravdu chce udělat, tak o tom nebude nikomu říkat a jenom si to pořádně naplánuje, aby to opravdu vyšlo.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 1:06 pm    Předmět: Citovat

ky
asi jsem to myslela trochu jinak nebo tím chtela ríct neco jiného, ale to je koneckoncu jedno
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 1:54 pm    Předmět: Citovat

to coco:
je, tak to se moc omlouvam, uz jsem z toho uceni asi totalne vypatlana Laughing Nevim Really? Hello
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 2:09 pm    Předmět: Citovat

ne, je od tebe hezký ze na me mluvís Very Happy (no, nekdo ríká "mou malickost", já bych mohla "mou nesrozumitelnost" Mr. Green)
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 2:32 pm    Předmět: Citovat

s tou nesrozumitelnosti jsme na tom tedy stejne, jak tak vidim:) no co, legrace musi byt Wink Very Happy
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 5:40 pm    Předmět: Citovat

(sranda musí být, i kdyby tohle a tamto)
Někdy mě štvou vyložení optimisté, i když se snažím na problém koukat z různých úhlů.
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: ne květen 20, 2007 7:50 pm    Předmět: Citovat

derewi napsal:
(sranda musí být, i kdyby tohle a tamto)

hm, to mě spíš Zlost velmi veselí a vtipní lidé, kteří svůj hypertrofovaný smysl pro humor s oblibou staví na odiv, aplikují na druhých & vyžadují po nich ("sranda, né?" "máš přece smysl pro humor!"), ovšem běda, obrátí-li se role Twisted Evil
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: ne květen 20, 2007 8:09 pm    Předmět: Citovat

Na tyhle situace reaguji ve smyslu "He? Ha ha" Smile ale je pravdou, že se snažím mít "denní" úsměv na tváři nebo když mi někdo nadává, usměji se více-což někdy dokáže naštvat
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Sebevražda Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejít na: