Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 56 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Agresivita & co s ní?
Přejít na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Psychózy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2007 11:02 am    Předmět: Agresivita & co s ní? Citovat

Kdekdo vám řekne, že agresivita je přirozená součást života, určitá je nutná k přežití (ano, například kousnout do rajčete, aby se předešlo smrti hlady nebo se alespoň pokusit ubránit se predátorovi), že se má přijmout / nemá potlačovat (to je těžký), ve společnosti musí kultivovat (jistě, sport, určitá ritualizace oblastí námluv, sexuálního chování, soupeření v práci apod., někdy je ovšem diskutabilní, zda daný způsob agresivitu kultivuje / neškodně vybíjí nebo naopak rozněcuje - např. počítačové hry s akční tematikou), má se s ní pracovat... ...ale málokdo vám řekne, jak. Takže JAK?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2007 2:14 pm    Předmět: Citovat

Řekla bych, že nijak. Agresivita se může potlačovat, vybíjet se na ostatních (což mě třeba někdy otravuje, když na poště někdo řve, bouchá do stolu a říká že "von" /kolega/ říkal, že to a tamto a zároveň trochu závidím, že dokáže řvát apod)
Každý to ventiluje jinak, ale vždy v tom vidí něco špatného, že by mohl být pasivnější/aktivnější...
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
A301P
Hrdina

Registrace: 22.7. 2006

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2007 6:41 am    Předmět: Citovat

Nesnáším, když na mě někdo řve. Když je to spolužák nebo tak někdo, prostě mu řeknu, ať si vztek vybíjí na někom jiném a ne na mě, že já jsem mu nic neudělala. Ale vím, že já když mám blbou náladu, pohádám se s matkou nebo tak něco, pokud se předem z toho nějak nevymlátím, bývám na okolí nepříjemná, ale spíš tím stylem, že na ně nereaguji.
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 26.8. 2006

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2007 3:56 pm    Předmět: Citovat

Dneska jsem musela překládat na slavnostních bohoslužbách do němčiny, nevím přesně proč, ale měla jsem děsnej vztek, představovala jsem si, jak tam destruuju vázu s kytkama, jak házím různejma předmětama po faráři, ostřeluju lidi a pod. (Teda před tím překládáním, ne při něm Smile )

Mne přijde blbý, že v normálním životě se prostě o takovýchhle destruktivních impulsech nedá moc mluvit. Aspoň v prostředích, kde se pohybuju. Je to svýho druhu tabu. Jako říkám si, že prostě to co se léta měnilo jen v tendence autodestruktivní a teď teprve se prokazuje i jako potenciálně vně destruktivní, musí bejt nějak odžito, musí najít nějakej ventil, nedá se z toho vylhat, jsou to prostě megatuny potlačených emocí. Ale mám z toho trochu strach. Kam až mě to zavede a jestli nečíhaj nějaký nebezpečný slepý uličky. Ach jo Crying or Very sad
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2007 7:46 pm    Předmět: Citovat

V "osobnějším" hledisku to mám tak, že se snažím krotit, ale někdy se neudržím a začnu do všeho bouchat, házet....taky u toho řvu, což nechci, tak na sebe zařvu "neječ"/"neřvi"/"vyřvávej si držku jinde" Razz
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 26.8. 2006

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 12:30 pm    Předmět: Citovat

A máš vesměs pocit, že jsi naštvaná "právem"? Že tvé pocity jsou celkem oprávněné? (Ať už je vnější reakce pocitům odpovídající nebo je ještě převyšující adekvátní nebo ne).

A kde by sis měla jinde "vyřvávat držku"? Někde beze svědků? A děláš to? Smile
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 3:09 pm    Předmět: Citovat

Právem...netuším, většinou jsem naštvaná jen na sebe, takže asi ano....(v 99% je to bez svědků, jen nemám ráda, když se přestávám ovládat) Very Happy
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2007 2:37 pm    Předmět: Citovat

derewi napsal:
je to bez svědků

...hm, bez svědků, ale před sebou...

...takže se vlastně ovládáš - odsuneš výbuch až na čas (a místo, situaci...), kdy si ho můžeš dovolit... ?
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2007 4:28 pm    Předmět: Citovat

...jo, myslím, že rozumím...
...člověka štve, že on je za toho blbečka, co se vždycky nechá seřvat/předběhnout atp. (ale ví, že příště to tak bude znovu Nevim)
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 11:23 am    Předmět: Citovat

Tak nějak. Někdy se snažím si říkat, že on je za trapného, prohrál, neudržel se...jenže pak nastoupí obvyklé "na druhou stranu..." Razz
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2007 7:15 pm    Předmět: Citovat

Opravdu bych si někdy v životě chtěla zkusit střílet na takový ty figuríny plněný červenou barvou...
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2007 11:31 am    Předmět: Citovat

Bez té barvy by to nebylo efektivní?
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2007 1:01 pm    Předmět: Citovat

Ne, figurína je prostě figurína, ale rozprsknuvší se obsah... ...hmmm...
...ono se tedy říká, že i tvrdí borci s tím kolikrát mají problém, takže bych si možná jen vyrobila trauma, ale stejně...

(nechtěla bych ublížit ničemu živýmu, toho jsem daleka, ale tohle mě láká ani pořádně nedokážu říct, proč & ráda střílím, i když naposledy kdysi pradávno na táboře ze vzduchovky Confused)
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2007 5:14 pm    Předmět: Citovat

Kdybys měla možnost se "vybít" na střelnici, šla bys? Hned, bez rozmýšlení "nebude to abc/xy"?
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2007 6:12 pm    Předmět: Citovat

Uáá! Šla bych... někdy si to představuju... jako uvolnění napětí... mi to přijde Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Psychózy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejít na: