Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 27 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Oční kontakt
Přejít na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Psychózy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 1:50 pm    Předmět: Oční kontakt Citovat

Navazujete? Vadí vám? Je vám příjemný? Cítíte jej jako přirozený? Nebo jste se jej "naučili uměle" kvůli druhým lidem? Je neslušné s někým mluvit a dívat se všude okolo, jen ne do očí? Nebo je neslušné na někoho v jednom kuse civět? Je to agrese (čumění cizích lidí venku, v MHD - co je mu po tom, jak vypadám, co mám na sobě a s sebou?)? Je to projev zájmu, přátelství, naslouchání? Snesete jej? Potřebujete jej?

Máte pocit, že když se na vás někdo dívá, tak vás hodnotí podle vzhledu, vnější úpravy apod.? A je vám to nepříjemné? Nemyslíte na to? Nebo si uvědomujete, že to děláte taky, a trochu se za to stydíte?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: po březen 19, 2007 2:04 pm    Předmět: Citovat

Oční kontakt...jak kdy, podle situace, ale nedívám se do očí vždy, obzvlášť v případě, kdy si myslím, že by se z nich dalo něco vyčíst.

Civění nemám ráda, myslím, že se tomu dotyčnému něco nelíbí atd. Já sama však nenápadně zpoza knihy pozoruji lidi v MHD a hraju hry (kde pracuje, kolik má dětí, kam jede, proč, věk, stav apod).
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
A301P
Hrdina

Registrace: 22.7. 2006

PříspěvekZaslal: ne duben 29, 2007 6:37 am    Předmět: Citovat

Když s někým mluvím, ne vždy se mu dívám do očí. Dříve jsem stále uhýbala pohledu. Proto raději chodím s lidmi jako ven se projít, abych se mu nemusela dívat do očí a nebylo to "trapné". Když jsem ale s někým, koho znám, mám určitým způsobem ráda nnebo se s ním vysloveně cítím dobře, dívám se mu do očí stále.
V MHD se dívám do země, z okýnka nebo se snažím číst. Snažím se nekoukat se po lidech. I proto, aby se oni nedívali na mě. Takhle mi to přijde jako dětská hra, kdy si dítě myslí, že když ono nevidí je, že oni nevidí jeho. Snažím se ztratit mezi ostatním, i když vím, že se tak nestává.
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 11:29 am    Předmět: Citovat

A301P
Dalo by se říct, že nemáš ráda návaly lidí, komunikaci s prodavači, úředníky atd?
A301P
Hrdina

Registrace: 22.7. 2006

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 2:13 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak, mám problém s komunikací celkově, jen s lidmi kterým do určité míry věřím nějak je znám... jen s nimi mohu nějak více mluvit...
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 7:45 pm    Předmět: Citovat

Mám to naopak-vím, že je možné, že je znovu uvidím. Kdežto lidi na ulici/z brigády zřejmě ne. Pokud se ztrapním před cizími, není to tak drásavé, než kdyby to bylo před přáteli.
Sanguis
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 18.6. 2008

PříspěvekZaslal: so srpen 02, 2008 11:00 pm    Předmět: Citovat

Pokud to jde, tomuto kontaktu se hodně vyhýbám. Myslím, že se z očí dá poznat opravdu hodně, tak asi proto... (Oko - okno do duše...) V MHD jsem jako malé dítě lidi hodně pozorovala, ale teď pozoruji výhradně okolí, tedy to, co se děje venku. A ikdyž takto lidi v autobuse ignoruji, cítím neustále jejich pohledy...
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 3:38 pm    Předmět: Citovat

Vadí ti, že přicházíš do kontaktu s lidmi?
Sanguis
Nový uživatel
Nový uživatel

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 5:10 pm    Předmět: Citovat

(Ptáš se mě?...)
Poslední dobou nikoho nesnesu.
derewi
Hrdina

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 7:29 pm    Předmět: Citovat

(ptám se Tebe)
Ještě k těm pohledům-¨jak to řešíš doma, ve škole? Nebo jde čistě jen o cizí lidi?
Sanguis
Nový uživatel
Nový uživatel

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 8:02 pm    Předmět: Citovat

Jde hlavně o lidi, který neznám. Nevím, co od nich mohu očekávat... U známých/ přátel/ rodiny/ učitelů se minimálnímu kontaktu člověk nevyhne, ale dá se to omezit...
Neffriss
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 14.12. 2008

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 7:27 pm    Předmět: Citovat

vždy som mala probém dívať sa cudzím ludom do oči..
mám pocit ako keby zmojich očí uvideli presno všetko čo skrývam..
všetky moje tajomstvá
proste všetko..
je mi to dosť nepríjemné ..
dani
Uživatel
Uživatel

Registrace: 27.1. 2007

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 1:28 am    Předmět: Citovat

Oční kontakt je můj tradiční problém. U lidí co hodně dobře znám, se mi ho podařilo částečně odbourat, ale u lidí málo známých nebo neznámých pořád trvá. Pokud někoho poslouchám tak budiž, ale pokud mám mluvit já, tak se prostě musím dívat jinam, jenom ne na toho s kým mluvím Embarassed .
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arthamielka
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 3:02 pm    Předmět: Citovat

To je hustý, to sem tu snad jedinej člověk co si zrovna vsugeroval že je střed světa Very Happy nevim, ale já se v poslední době dívám lidem do očí dost, ale ne že bych se nějak bála o sebe že o mě někdo něco zjistí, to já spíš zjištuju z očí těch druhejch Smile

Víte že Ríssad má fialový oči ..? Sem na to přišla včera Very Happy Sem si toho nikdy dřív nevšimla Very Happy
Pihunka
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 16.6. 2008

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 12:03 pm    Předmět: Citovat

pro mě je oční kontakt nepřekonatelný problém...do očí se dokážu koukat jenou lidem, které doopravdy dobře znám a kterým důvěřuji, ale když si to teď uvědomuji, tak jich je minimum....kamarádům nebo cizím lidem se do očí bojím podívat, nedokážu s nima skoro ani mluvit....nebo když cítím k někomu autoritu, nebo jsou kolem mě sebevědomí lidé tak koukám všude kolem jenom ne na ně....připadám si hrozně zranitelná, když se mi někdo dívá do očí...vím že spousta lidí kolem mě si to bere osobně a přijde jim to jako nevhodné chování a jelikož pro ně je oční kontakt úplnou samozřejmostí, je pro ně nepochopitelný proč to tak dělám (teda spíše nedělám)...bojím se lidí moc...vadí mi, když se na mě ostatní dívají, mám pořád pocit že všechno dělám špatně nebo že všichni okolo dělají věci lépe, mám pocit že na mě vidí a hledají chyby...nejradši bych byla pořád schovaná někde v koutě aby na mě nebylo vidět...
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Psychózy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejít na: