Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 21 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jak jste si uvědomili, že trpíte sebepoškozováním?

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Naše problémy -> O sebeubližování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sinka
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 11.2. 2008

PříspěvekZaslal: pá únor 22, 2008 10:43 pm    Předmět: Jak jste si uvědomili, že trpíte sebepoškozováním? Citovat

Zajímá mě, jak vy jste na to přišli, že něco s vámi není v pořádku. Vy kteří jste nevěděli, že to, že si nějakým způsobem ubližujete je psychická porucha. Jak jste si to se sebou spojili?

Já jsem si to o sobě vůbec nemyslela, přišla jsem na to až zpětně po návštěvě psycholožky, kam jsem šla kvůli něčemu jinému. To ona mě "donutila" se nad sebou zamyslet. Zdůrazňuju, že se to vůbec netýkalo sebepoškozování. Ale řekla mi 3 věci, ve kterých viděla problém: že všechnu vinu vztahuju na sebe, že jsem se potrestala (nemyslím fyzicky, ale jinak), a že neumím vyjadřovat svoje pocity. Moc jsem pak nad tím přemýšlela a na internetu zjistila, že mám problém, o kterém jsem ani nevěděla, že existuje.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Haine_life
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 3.11. 2007

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 12:33 am    Předmět: Citovat

já jsem byla vždycky hodně společensky zaměřená a najednou, je to si rok zpátky, jsem se začala stranit lidem. Odmítala jsem kamarády a nechtěla jsem být v kolektivu. Došlo to až tak daleko, že jsem se začala sebepoškozovat. Dnes jsem už relativně v pořádku. Ale chut je tu vždy. Snažím se navazovat nové vztahy a být co nejvíc ve společnosti.
racheluska
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 15.3. 2008

PříspěvekZaslal: so březen 15, 2008 12:43 pm    Předmět: Citovat

No já to tušila , že není normální se řezat.Pak sme skončilana psychiatrii kvůli pokusu o sebevraždu.A doktorka mi řekla , že sme blázen a že se sebepoškozuju at si to přiznám.No a taky mi to říkali kamarádi a můj kluk.Proč se řežu , že je to nemoc atd... Evil or Very Mad
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bastinka
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 29.3. 2008

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 10:41 am    Předmět: Sebeubližování? Citovat

Sama nevím zda trpím sebeubližováním, ale něco u mě není v pořádku Sad
Trpím depresema a pokaždé když přijde tak bych měla myslet na ty hezké věci-ale já dělám opak. Myslím na všechny špatný co se mi kdy stalo a ubíjím se tím pořád dokola.
Už se léčím s depresema 4roky-ale mám pocit že je všechno zbytečný.
Dřív sem si ubližovala-dělala sem si škrábavce po tělě(teď mám asi 30jizev), ve 13letech sem si namíchala drink z prášků a odlakovače-bohužel nic se nestalo. Už sem se 4x pokusila o sebevraždu a psychiatrička v Kroměříži mi řekla že mě tam příště zavře až z černám.
Takže vím že až budu chtít zase umřít tak musím natvrdo-ale na druhou stranu si říkám že sou i horší věci....ale když mám depku tak je nevidím!!
No radši končím jinak budu mít zase depku....
Fňuk
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 3.7. 2006

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 5:45 pm    Předmět: Citovat

to Bastinka:
to co jsi napsala, zni hodne smutne. musis uz z toho vseho byt unavena a zklamana. chodis k nejakemu terapeutovi a lecis se se svou depresi? bojim se, ze bez tehle dvou veci nebudes dlouho stastna a mohlo by to i spatne dopadnout.
mej se rada a nebud sama, hodne sil
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
morgan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 4.11. 2007

PříspěvekZaslal: so březen 29, 2008 9:54 pm    Předmět: Citovat

Bastinka:
To, co píšeš zní teda opravdu hrozivě a přístup té psychitraičky, hrozit ti, že tě tam zavře až zčernáš, mi přijde docela dost špatný. Naprosto ti rozumím, pokud jde o to, že ti přijde všechno zbytečné. I já se léčím s depresemi, docházím k psychologovi už dva roky, beru už taky dlouho léky, ale se začátkem jara se začalo opakovat loňské jaro plné hrozných depresí, nespavosti a podobných věcí... Občas panikařím a říkám, že se tohohle snad nikdy nezbavím, ale vím, že bez mého psychologa by všechno bylo mnohem horší, on mi také řekl, že je to možná výzva postavit se všem problémů a nedovolit jim tě porazit. Zkrátka naučit se s nimi aspon trošku bojovat. Vím, že se tohle snadno řekne jemu a nám dvěma hůř udělá, ale občas to pomůže, mít nějaký cíl a přijde mi to, co mi řekl, docela logické a snad i pravdivé. Držím palečky.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ziletka
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 28.4. 2012

PříspěvekZaslal: po květen 07, 2012 12:11 am    Předmět: Citovat

"já na tom závislá nejsem, můžu přestat kdy se mi zachce"
to jsem si ještě před 6 ti tejdnů myslela... než mi táta řekl že pojedemedo egypta...MOJE REAKCE: " nééé!!!!"

no a tak jsem s tim musela přestat, ale najednou.. ono to neni tak jednoduchý
no tak že po 2 tejdnech pokusů se to provalilo a já už se nemohla snažit
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Swiftie4
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 24.9. 2012

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2012 8:51 pm    Předmět: Citovat

No já ani nevím, jak jsem si to uvědomila... Jeden den jsem prostě přišla ze školy smutná a naštvaná na ty blby, co mě ikanovali a na stole ležel špendlík, tak jsem si začala píchat do ruky.. Myslím, že jsme ještě netušila, že se sebepožkozuju, ale další den už jsme se řezala holítkem a to už jsem to věděla a uvědomila si to.. Ani nevím, jak jsem o sebepožkozování věděla.. Jen si pamatuju, že dkyž mi bylo tak 6, byla jsme venku se dvěma kamarádkami, jedna byla stejně stará jako já a druhá o něco víc starší.: A s tou stejněstarou jsme si ze zábavy píchaly do kůže na dlani spínací špendlíky a nechaly je tam, jakože máme piercing, byla to pro nás zábava, ale ta starší ať toho necháme, že by si někdo myslel, že se sebepožkozujeme a tak jsme toho nechaly, i když jsme nevěděly, co to SP je.. A tak to asi bylo.
Fotbalisstka
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 4.1. 2013

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2017 6:47 pm    Předmět: Citovat

No já jsem si to dokázal a přiznat až asi po dvou Letech prvního psychiatra co jsem navštívila mi Rekl ze si VŠECHNO vymyslím ale nedělala jsem si v té době dost hodně Velkou iluzi. Pak se to časem začalo hodně stupňovat bylo mi 17 pryč co jsem se pokusila i o sebevraždu v te době mi pomohla psycholožka až o rok později jsem našla důvěru a šla jsem se objednat k jinému psychiatrovi ted jsem hledala v tomto smyslu ženu.
Podobu její léčby jsem to dělala asi tři roky v kuse s Menšimi pauzy SPR ted mám asi UŽ přes dva roky od sebepoškozování klid ale znova mě k tomu něco vede ale nechci VŠECHNO skazit
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Naše problémy -> O sebeubližování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejít na: