Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 49 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Naše problémy -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BrokenAnnie
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 26.7. 2016

PříspěvekZaslal: út srpen 09, 2016 12:04 am    Předmět: Citovat

Ahoj. Už se nějakou tu dobu poškozuji. Jednou jsem zavolala na linku bezpečí. Slíbila jsem té paní, že jakmile začne škola, svěřím se s tím nějakému učiteli.

Byla jsem docela odhodlaná to někomu říct, jenže jak se škola blíží, přepadá mě strach. A v hlavě mám strašně otázek.

Kterému učiteli to mám říct? Třídnímu? Nebo tomu, kterému věřím nejvíc? Nebo mám jít za výchovnou poradkyní? A jak jim to mám říct? Po vyučování osobně, nebo třeba k testu přiložit dopis? A co bude následovat? Bude to muset učitel poslat dál? Řekne to rodičům, ředitelce? Jak budou rodiče reagovat, když jim to poví? Pošlou mě k psychologovi, psychiatrovi? Co se stane, když se to dostane mezi spolužáky? Jak budou reagovat oni? Začnou mě šikanovat, stranit se mě, nebo mě podporovat?

Máte s tímhle někdo zkušenosti? Pořádné se rozepište. Potřebuju dostat odpovědi, jinak se neodhodlám a budu na sebe naštvaná, protože nesplním slib. A všichni víme co by následovalo - SI.

Pokud mi budete ochotni pomoct, ale budete potřebovat vědět např. školu na kterou chodím, můžeme si napsat přes soukromé zprávy. Moc děkuji za všechny odpovědi.
Blizi
Site Admin
Site Admin

Registrace: 21.6. 2006

PříspěvekZaslal: pá září 16, 2016 5:22 pm    Předmět: Citovat

Já bych se svěřila buď učiteli, ke kterému máš největší důvěru nebo výchovnému poradci. Pokud jsi nezletilá, je možnost, že budou muset situaci rodičům hlásit - já jsem jako speciální pedagog situaci u klientky hlásila, ale až po opakovaném demonstrativním SU, nikoliv hned poprvé, to jsme spolu o tom jen diskutovaly.

K psychologovi Tě nikdo nepošle "násilím", ale osobně bych Ti ho doporučovala, rovněž bych doporučovala se "nechlubit" spolužákům, učitel jim to pochopitelně neřekne.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BrokenAnnie
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 26.7. 2016

PříspěvekZaslal: pá září 16, 2016 6:23 pm    Předmět: Citovat

Řekla jsem to třídnímu, ten to řekl výchovné poradkyni a teď se nic neděje... Přijde mi, že se s tím ještě nikdy v životě nesetkali a že se to snaží nějak zamést pod kobereček, "protože MG je přece to strašně prestižní gymnázium, tam takoví lidé jako jsem já určitě nechodí" , nebo nevím, proč by to nijak neřešili...

Řekla jsem mu, že to hlavně potřebuju říct rodičům, tak jestli by jim třeba nemohl zavolat a říct jim to on, nebo něco takovýho. Přímo jsem ho o to požádala. On nejen, že to rodičům neřekl, ale ještě ze SU udělal věc, která je naprosto běžná a banální.

Řekla bych to rodičům i sama, ale nevím jak a navíc to stejně nedokážu...

Klidně budu chodit k psychologovi, když mi to vážně bude pomáhat... Slyšela jsem, že bych k němu mohla jít i sama a on by mi pak nějak mohl pomoct se spracováním rodičů, je to pravda?

Když jsem zakládala tenhle příspěvek, řezala jsem si jen nárty, bohužel se to rapidně zhoršilo, mám docela dost pořezaná stehna a trochu i zápěstí a hřbet ruky. A ve škole si rejpu kružítkem do prstů a dlaně... Občas, když si nic neudělám, tak zase dobrovolně hladovím, když ani to ne, jsem vzhůru celou noc a přemýšlím a zpytuju svédomí...

Už vážně nevím co mám dělat, přijde mi, že všichni úmyslně přehlíží, že se něco děje (kolikrát mi sežrali i výmluvy, který byly prostě jednoznačně lež) a že jediná pomoc přichází od úplně cizích lidí (tady, linka důvěry, lidi na netu, co mají podobný problémy...)

Spolužákům se rozhodně "chlubit" nebudu, ještě by mě označili za kravku, co to dělá pro pozornost...
Blizi
Site Admin
Site Admin

Registrace: 21.6. 2006

PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2016 12:44 am    Předmět: Citovat

Jak se tvoje situace vyvíjí?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Naše problémy -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejít na: