Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 42 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Povaha a emoce

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Vlivy, následky a důvody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 1:08 pm    Předmět: Povaha a emoce Citovat

Dáváte najevo, jak se cítíte? Pokoušíte se mírnit (nebo naopak) svůj temperament?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 1:34 pm    Předmět: Citovat

Jak mám zrovna sílu... ale většinu času se v tom spíš utápím... Sad
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 3.7. 2006

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 4:23 pm    Předmět: Citovat

naucila jsem se svoje emoce davat poradne najevo;)
nekdy je s tim problem, ale vetsinou je to ku prospechu. kazdy se musi naucit zachazet se sebou, svymi emocemi a myslenkami a je to osvecujici pocit, kdyz se to dari:)
maryanka
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 26.8. 2006

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 4:51 pm    Předmět: Citovat

Opravdu dlouho jsem se trénovala v tom, nedávat svý skutečný emoce vůbec najevo. A to doopravdy před nikým. Občas jsem se přece jen pokusila něco ventilovat, když jsem náhodou trochu někde důvěřovala, ale to zásadně v učesané podobě.

Pak jsem se po různu učila přece jen emoce vyjadřovat a pojmenovávat. Ono když se o něčem nemluví a intenzivně se to prožívá, má to strašně zbytnělou existenci - pohlcující, a při tom pro to nejsou žádná slova, a už vůbec ne v sociálním kontaktu provařená. Když si mám formulovat, jak se cejtím, jsem hrozně nejistá a zkoumám to ze všech stran a vlastně dost často ani nevím. a tím zkoumáním, co že cejtím, se samozřejmě mění i to, co cejtím.

Momentálně jsem schopná na lidi v nejbližším okolí být sprostá, vyjadřovat vztek. Ale je to spíš takový vybití, nic neřešící, ale i to mi přijde fajn, byť tím zraňuju. Ale asi stejně mám setrvalý pocit marnosti - když vidím, jak si druhý přechroustává sdělení do svého způsobu myšlení a řeči, pročež mám pravidelně pocit, že nic nepochopil. Ale i snaha se cení.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2007 10:14 am    Předmět: Citovat

Někdy se cítím hrozně průhledná ("nejsem v pořádku a všichni okolo to vidí") - i když nevím, do jaké míry je to jen klam a do jaké realita...
V podstatě se poddat výraznějším citovým hnutím (obzvláště typu výraznější smutek/prázdnota nebo rozrušení/hněv/vztek) na veřejnosti cítím jako selhání nebo společensky nevhodný a člověka ponižující ("už ani před tím a tím nemůžu hrát, že je všechno v pořádku") projev, ale ve "vratkých" obdobích se mi to stává Sad
coco
Hrdina

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 5:20 pm    Předmět: Citovat

no, důsledky... ještě se mi nepodařilo nechat se vyhodit ze školy nebo něco podobně závažného, je fakt, že se třeba před některými lidmi cítím trapně / stydím / mám pocit, že se jim nemůžu podívat do očí... (i když vím, že alespoň v některých případech to dotyční neberou tak fatálně & tak osobně, ale já to stejně tímto způsobem cítím)
derewi
Hrdina

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 8:41 pm    Předmět: Citovat

Vezmeme-li v potaz, že dojde k amnézii (hysterické nebo normální).
Bylo by možné, že by člověk "zapomněl", že se nenávidí, ubližuje si apod?
Dle mého...těžko, ale zajímalo by mě, jak by ten "nový" člověk, co se rozhlíží a nic neví přijal své pocity a destrukce.
babsy
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 21.12. 2008

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2008 2:29 pm    Předmět: Citovat

jsem flegmatickej typ takže nikdy i když mě to trápí nedam to najevo,asi je těžký se se mnou bavit a vědět co si zrovna myslim...
Haine_life
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 3.11. 2007

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2008 11:23 pm    Předmět: Citovat

já moc nevyjadřuju city, protože pak je člověk moc zranitelný...a je to špatně..vím to..ale nic s tím neudělám..a ani nechci...asi na okolí působím chladným dojmem..a to jsem přesto veselá atd...asi se mi střídají hodně nálady..
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
babsy
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 21.12. 2008

PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 2:44 am    Předmět: Citovat

přesně tak sem dost nedůvěřivá taky sem si zažila svoje a vím že hodně lidem se nedá věřit....
morgan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 4.11. 2007

PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 9:37 pm    Předmět: Citovat

Taky neumím moc dávat najevo svoje city...moc mi to njede, můj psycholog se mě to snaží naučit, zatím myslím, že nějaký zlepšení tam je a přináší mi opravdovou úlevu, když vím, že se umím na někoho zamračit, zařvat na něj a nedusím to v sobě.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sixfeetunder
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 5.1. 2009

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 11:36 am    Předmět: pocity... Citovat

Ve vetšině případech se snažím tvářit jako kdybych neměla problém, jsem silná jsem neprůstřelná, jsem bez starostí....jako bych se čímdál víc bála dát najevo slabost...a stane se většinou že jsem vytočená sama na sebe že neventiluju a pak se děsně divím že nikdo na pocity co se mnou mydlí o zem nebere ohled...jak by mohl když o nich neví Confused ...a vlastně ani nevím jestli o to stojím...je to schíza
morgan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 4.11. 2007

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 7:40 pm    Předmět: Re: pocity... Citovat

sixfeetunder napsal:
Ve vetšině případech se snažím tvářit jako kdybych neměla problém, jsem silná jsem neprůstřelná, jsem bez starostí....jako bych se čímdál víc bála dát najevo slabost...a stane se většinou že jsem vytočená sama na sebe že neventiluju a pak se děsně divím že nikdo na pocity co se mnou mydlí o zem nebere ohled...jak by mohl když o nich neví Confused ...a vlastně ani nevím jestli o to stojím...je to schíza

mám stejný pocit.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
EMil01
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 21.11. 2015

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2015 9:05 pm    Předmět: Citovat

Většinou své pocity na jevo nedávám, protože nechci zatahovat lidi do svých problémů a navíc nepotřebuju, aby mě někdo poučoval, co mám dělat.
A když už toho je na mě moc, začnu na všechnu křičet, protože vždycky všem pomáhám, když jsou v koncích a oni si pak myslí, že já musím vždycky všechno zvládnout - ale jak mají vědět, že to nezvládám, když se tak přetvařuju, ale je to pro jejich dobro - nebo já už vlastně ani nevím co je správný...
Nevim
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Vlivy, následky a důvody Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejít na: