Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 25 návštěvník(ů) a 1 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Tělesný handicap a nemoc.

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Naše problémy -> Tělesný handicap
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Blizi
Site Admin
Site Admin

Registrace: 21.6. 2006

PříspěvekZaslal: pá srpen 25, 2006 1:19 pm    Předmět: Tělesný handicap a nemoc. Citovat

Ovlivnuje TH ci nemoc vas pohled na sebe sama? Muze souviset se seublizovanim? Co myslite?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 3.7. 2006

PříspěvekZaslal: so srpen 26, 2006 5:24 pm    Předmět: Citovat

setkala jsem se s holkou, která se sebepoškozovala, ale potom vážně onemocněla uvědomila si, co je opravdu důležité, najednou koukala na svět jako na něco krásného a už ji nikdy nenapadlo, vzít do ruky nůž, i když trpěla velikými bolestmi

na druhou stranu znám i lidi, pro které je obtížné vyrovnat se s nějakým handicapem a pro které je řezání se do sebe něaco jako trest za to, jak vypadají, nenávidí se. tohle bude asi hodně časté Sad
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
derewi
Stálý uživatel
Stálý uživatel

Registrace: 1.7. 2006

PříspěvekZaslal: po září 04, 2006 8:50 pm    Předmět: Citovat

Před pár měsíci jsem si psala s klukem na vozíku, kteý měl obrnu. Po čase mi přestal být sympatický, tak jsem mu napsala, že už si psát nebudeme. Nevzal to a začal psát velmi emotivně, vyhrožujíc, že si asi něco udělá atd...
Neměl problémy s SU, ale sklony k "jsem největší chudák a nemohu nic dělat, ani žít"...
Vzhledem k tomu, že ze začátku jsem vedla své "psycho kecy" jsem mu snažila pomoci a pak ho svých odkopnutím" srazila dolů...
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: so září 09, 2006 10:40 am    Předmět: Citovat

derewi napsal:
"jsem největší chudák a nemohu nic dělat, ani žít"...
.

objektivně si dovoluji tvrdit, že tenhle kluk měl mnohem větší oprávnění tohle tvrdit, vzhledem ke své invaliditě a opravdu velké separaci od ostatních, mnohem menším možnostem v životě atd...
právě když se člověk setká s někým takovým, má možnost si přímo uvědomit, že jeho problémy jsou vskutku řešitelné a řezání hovadina. uvědomí si to, když otevře oči, když začne alespoň někde vidět světlo, které vede ven.
nějak ale nevěřím tomu, že ten človíček realizoval to, co ti napsal. člověk má uvnitř sebe neskutečné množství síly, která je schopná zvládnout i ta největší trauma. určitě mu bylo líto, že sis s ním přestala psát, na druhou stranu je chválihodné, když si uvědomíš, že na tyhle rozhovory už nemáš, že sama máš problémy a je lepší dát ruce pryč, než aby ses trápila s ním. něco jsi mu i tak dala, snad si to i přes to opuštění uvědomil
derewi
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: so září 09, 2006 12:12 pm    Předmět: Citovat

To samozřejmě nepopírám. Jen mě mrzí, že jsem nebyla lepší a nedokázala mu psát...
Já si říkám, že v Africe umírají lidi dopadem chudoby a hladu a já se tu se sebou se*u a podléhám kultu hubenosti. Nebo v zemích, kdy je čest se ozbrojit výbušninou a spolu se sebou zabít plno lidí. Dále si myslím, že lidé, kteří říkají, že chtějí umřít, žít chtějí. Kdyby jim dok¨tor řekl "je mi to moc líto, ale zbývá vám rok života" tak by žít chtěli...
Jde o to si uvědomit, že žít musíme i se všemi pády, zvraty, štěstím i neštěstím. Chce si to všímat maličkostí a z nich vytvořit celek...
Lubosse
Site Admin
Site Admin

Registrace: 21.6. 2006

PříspěvekZaslal: ne říjen 15, 2006 10:44 pm    Předmět: Citovat

derewi napsal:
To samozřejmě nepopírám. Jen mě mrzí, že jsem nebyla lepší a nedokázala mu psát...

Nevím, proč by Tě to mělo mrzet.. denně potkáváme lidi, kteří nám jsou sympatičtí, ale bohužel i takové, kteří nejsou. A rozhodně to není způsobeno tím, jestli mají nějaký handicap. Jsou to lidé, úplně stejní lidé jako my, se stejnými touhami, se stejnými potřebami, možná s trochu odlišnými možnostmi, ale to z nich nedělá nic jiného.
Pokud s někým chci komunikovat, pak je to proto, že mi komunikace s ním něco přináší, že je mi sympatický, že si s ním rozumím.
katyatyy napsal:
objektivně si dovoluji tvrdit, že tenhle kluk měl mnohem větší oprávnění tohle tvrdit, vzhledem ke své invaliditě a opravdu velké separaci od ostatních, mnohem menším možnostem v životě atd...

Co se týče toho "práva, říkat, že já jsem chudák a vy ne...". Každý máme nějaké problémy, některé řešitelné, jiné řešitelné hůře. Uznávám, že neexistuje řešení, které by člověka na vozíčku zvedlo zpátky na nohy, ale... může se snad člověk s psychózou "úplně vyléčit"? Podle psychiatrů ne, je to změna trvalá, stejně jako invalidita...
Čili, máme možnost se s tím smířit, naučit se s tím žít. Můžeme si ostatním i postěžovat, ale říkat, že na to někdo má právo, a jiný ne... to mi přijde zvláštní Neutral
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
katyatyy
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: pá leden 26, 2007 3:58 pm    Předmět: Citovat

kazdy jsme clovek. mame dobre a spatne stranky. nikdo nemuze nikomu delat svetce naporad, je to neprirozene, umele. tim zase clovek utika od sebe a je jasne, ze tuhle roli nemuze zastavat naporad.
lidi maji byt sami sebou, pak je to opravdove a snad i navzdy
derewi
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 1:39 pm    Předmět: Citovat

Navždy to nemůže být nikdy...tím myslím i banality jako "babi, ten svetr je dobrý" nebo co se týče autorit, musíme být příjemní, i když za normálních okolností...kdepak. Je to tak u všech, takže pokud někdo vybočí, hned je to ten, kdo dělá machra.
bery
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 23.12. 2007

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2008 11:51 pm    Předmět: "jsem největší chudák a nemohu nic dělat, ani žít" Citovat

Já jsem také částečně ochrnutý a jsem na invalidním vozíku/neubližuji si ale kvůli tomuto postižení/ .Rozhodně nemám pocit že jsem chudák a když by se semnou někdo nechtěl bavit,tak bych se ho rozhodně nesnažil přesvědčit,či ho případně citově vydírat.
derewi
Stálý uživatel
Stálý uživatel

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2008 7:25 am    Předmět: Citovat

http://www.magazin.cz/lifestyle/1915-postizene-panenky-vtip-nebo-super-napad
dryiad
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 20.4. 2008

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2008 2:39 pm    Předmět: Citovat

bery, si mudry chapec, nemas sa zac hanbit a robis spravne. Postihnute babiky - neviem, co k tomu dodat. Nic take sa este v obchodoch nevyskytlo a neviem, ci by to niekto kupoval.
Itami
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 22.8. 2010

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 8:09 pm    Předmět: Citovat

I když se považuji za fizicky zdravého člověka, tak poslední dobou mi můj duševní stav zhoršuje některé moje zdravotní problémy.
Aspoň jednou za den se potají rozbrečím, jenže když brečím trouchu déle, ozve se fakt že jsem astmatik a začne se mi blbě dýchat a dostanu zachvát na který mi inhalátor moc nezabírá takže se musím hodně pořezat. Před měsícem jsem se začalo dusit, ale i po rychlém SU se mi pořád špatně dýchalo. Sklidnili to až v nemocnici kde sem muselo na pár dní zůstat.
Na alergologii říkají že vše OK. Stáva se mi to často.
Pak sem ešte slabší na ledviny, takže se při špatným snu pomočím a ty bohužel nejsou u mě žadnou vyjímkou.
Nevíte někdo co stím někdo co s tím? Začíná mě to dost unavovat.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
EMil01
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 21.11. 2015

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2015 8:48 pm    Předmět: Citovat

U mě to souvisí hodně, odmalička jsem na vozíku a všichni mi musí pomáhat, už mě to štve. A na druhou stranu kvůli tomu je malá pravděpodobnost, že bych si něco udělala a nepřišlo se na to (zatím se to nestalo, ale dřív jsem se jen škrábala).
Taky věřím, že když se někdo zdravej sebepoškozuje a pak vážně onemocní, pěkně rychle se nad tím zamyslí. Rose
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Naše problémy -> Tělesný handicap Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejít na: