Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 47 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jak to máte?

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Deprese
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
morgan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 4.11. 2007

PříspěvekZaslal: út leden 01, 2008 7:34 pm    Předmět: Jak to máte? Citovat

Jak u vás probíhá deprese?Cítíte, že přijde?Co cítíte při ní?Máte z ní strach?Víte, co ji u vás vyvolává?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Blizi
Site Admin
Site Admin

Registrace: 21.6. 2006

PříspěvekZaslal: út leden 01, 2008 10:36 pm    Předmět: Re: Jak to máte? Citovat

morgan napsal:
Jak u vás probíhá deprese?Cítíte, že přijde?Co cítíte při ní?Máte z ní strach?Víte, co ji u vás vyvolává?

Jde o široké spektrum projevů od lehkých až po dost těžké. Nejčastěji bývám prostě smutná - bezdůvodně, zahleděná, neschopna činnosti, v jiném připadě me chytají ataky úzkosti, ty oproti předchozí apatii bývají naopak doprovázeny záchvaty pláče až hysterií a bezmyšlenkovitým sebeubližováním - rozsáhlým, ale povrchním. Stav, který u sebe vnímám jako těžká deprese je pak kombinací obou projevů, často k ní dochází pro předchozím záchvatu anxiety. Jsem zcela utlumená, mívám nepřítomný pohled a nekontrolovaně mi těčou slzy, neodpovídám na otázky a okolní realita se mi zdá pozměněná, většinou nereaguji na pokyny a nejsem schopná uspokojit základní potřeby, například se jít najíst či dojít na záchod... Je to zajímavé téma, doufám, že se k němu vyjádří i někdo další Razz
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirka66
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 27.11. 2007

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 2:15 pm    Předmět: Citovat

ja to ani neviem presne popísať, tú depresiu.. ale viem že proste prídu tie myšlienky, že som na svete sama, nikto ma nechápe, keby som zomrela nikomu by som nechýbala, možno by si to nikto ani nevšimol.. že nemám nikoho kto by ma chápal.. tak načo potom žijem?? začnem sa nad tým zamýšľať, toto všetko je totiž pravda, ja fakt nikoho nemám, priateľov ktorí by ma chápali, stále som len sama zavretá doma.. takže keď tá depresia na mňa príde tak stále len na to myslím, najprv len tak sedím bez pohnutia, rozmýšľam nad SU, najprv si hovorím že nesmiem, zakazujem si to, sedím.. a sedím.. niekedy to vydržím dosť dlho.. ale aj tak sa to nakoniec skončí rovnako, so žiletkou v ruke.. a potom mi je konečne trochu lepšie.. a potom prídu výčitky.. a takto to ide stále, začarovaný kruh...
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bery
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 23.12. 2007

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 2:25 am    Předmět: Deprese Citovat

Já myslím že trpím silnými depresivními stavy.Vždy mám silný pocit uzkosti s takovou zvláštní vnitřní bolestí a prázdnoty,nic mě nebaví,o nic se nezajímám,je mi dobreku.Nemám chuť k jídlu,myslím si že jsem k ničemu,říkám si proč vlastně žiju,cítím k sobě samému odpor a tak podp..Řeším to tak jak jsem napsal ve svém příběhu,takže si vždy ubližím.Potom na nějakou dobu depresi potlačí bolest s poranění.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
deadaangell
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 27.10. 2006

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 8:33 pm    Předmět: Citovat

mam to velice podobne jako u Blizi. V jedne fazi jsem netecna apaticka nescopna place, neschopna cehokoli. nevnimam proste uplne mimo realitu, nereaguju. a pak je druha motnost - vztek plac silena touha si ublizit(nekdy vykonana) . vzdycky nesnesitelna uzkost, tiha, sviravy pocit u srdce ztizene dychani, popripade krece za hrudni kosti, nevolnost. strach naprosta neschopnost koncentrace, obsedantni myslenky, paranoia.. je toho vic, tezko popisovat, ale ted beru leky takze jsem utlumena. opravdu tezkou depresi jsem uz nejakou dobu nemela a jsem za to rada.
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dani
Uživatel
Uživatel

Registrace: 27.1. 2007

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 9:06 pm    Předmět: Citovat

U mě se to většinou předvídat nedá a přijde to z ničeho nic. Jakoby ty pocity existovaly někde uvnitř a v určitou dobu vyplavaly nahoru. Cítím pak hroznou vyčerpanost, intenzivní pocit osamnělosti, unavenost lidmi a vztahy (jejich existencí nebo naopak absencí) a zvláštní pocit jakéhosi odtržení od reality (blbý výraz, ale nenapadá mě lepší). Naštěstí ale od té doby, co beru antidepresiva, jsme dlouhodobou depku neměl. Teď je to záležitost jen pár hodin, výjimečně dnů.
morgan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel

Registrace: 4.11. 2007

PříspěvekZaslal: so květen 02, 2009 4:02 pm    Předmět: Citovat

zajímavý... mě to právě hodně zajímalo, kvůli tomu, že jsem si mysella, že moje deprese probíhají divně, ted vidím, že je to podpbné jako u vás.obsese, paranoia,dušnost,strach ze smrti,zároven přání smrti,zkoumání smrti,pláč,přecitlivělost,nezájem, ani si nezapnu pc a to je co říct, je to můj jediný přítel a jsem tu celý den.
Alope
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 30.1. 2012

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2012 4:50 pm    Předmět: Re: Jak to máte? Citovat

morgan napsal:

Z deprese strach nemám, nějak jsem se s nimi smířila... Většinou jsem apatická, smutná, lituju se a zároveň se nenávidím, nejradši bych skočila z mostu... Řežu se klidně i několikrát denně a brečím u toho. Poslouchám smutné písničky, nemám na nic chuť... Nevím, co jí vyvolává a myslím, že i kdybych to věděla, pochybuju, že bych to dokázala odstranit. Matka o tom ví, ale neřeší to, spíš je naštvaná, že nedokážu být trochu příjemná ke svému okolí... Chtěla bych vidět, jak příjemná by byla ona!!! A táta si ničeho nevšimnul. A nebo možná jo, ale dělá, že to nevidí. Jeho logika je totiž taková, že co nevidí, na co si nemůže šáhnout, co nedokáže vypočítat, to prostě neexistuje...
Swiftie4
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 24.9. 2012

PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2012 8:07 pm    Předmět: Citovat

Jak to tu tak čtu,t ak moje deprese jsou jen pidi malinke depresky... Jak jsme mezi lidmi, třeba ve škole, tak v pohodě, ale jen zasednu do pokojíku a jsme chvíli sama, už to na mě jde... Začnu si připadat nepotřebná, hrozně v tu chvíli chci u sebe někoho, koho bych mohla obejmout a zároven nechci, aby mě někdo otravoval.. Chci se stulit do kouta, obejmout si kolena a nevědět o ničem, což nejde, jelikož v našem bytě není jediný volný kout a ani nemám doma žádné soukromí, ani v pokoji se zamčítt nemůžu, takže jen sedím u PC a když mě mamka najde fňukat nebo s blbým výrazem ve tváříi, nechápající okolí, tak jí pak řeknu, že jsme sledovala film/seriál a že tam někdo umřel a mě to herozně vzalo... Mou zvláštností je, že nebrečím... Někdy si říkám, že to asi ani není depka, dkyž nebrečím, ale prostě.. když třeba dostanu špatnou známku, tak brečím. Nebo prostě u pitomin brečím, ale čím víc mi je hůřř, tím víc mi to blokuje slzy a já chci hrozně moc se vybrečet, ale vymáčknu asi tak jednu pidi slzu, nci víc.. A přitom je mi na zhroucení.. Svírá se mi žaludek, musím si objímat tělo, jinam mám pocit, že s každýým nádechem se rozpadnu na kousky.... Jo, výjimka s tím brečením byla, dkyž se se mnou po Skypu rozešel kluk a + jsem ještě na FB atd. viděla všude možně jejich fotky, jak se pusinkují a tak.. To jsem myslela, že snad umřu.. Bleskově jsem vypnula PC, lehla do postele, a dusila se polštářem.. pak jsme sepoškrábala na předloktí nůžkami, ale bylo mi tam mizerně, že už jsme dál jen řvala a vzlykala a pár slz i teklo, ale ne moc.. Já často hrozně vzlykám, jakoby brečím, ale netečou mi slzy.. Divný... No, a vrátím se tedy k té noci, co se se mnou rozešel ten kluk.. Asi to nebyla deprese, spíš záchvat, asi po půl hodině vyčerpaná tím vzlykotem a dušením jsem jen ležela na břiše s mokrým obličejem a poslintaným polsštářem (Fuj, jo, já vím. Ale dkyž brečím, slintám. ) a vsugerovala si do hlavy, že bez něj prostě nedokážu být, že jwe to moje chyba, a všude jsem viděla tyx fotky a ty dva, ajk se líbají a kdesi cosi.. A pak jsem vyčerpansostí usnula.. Další den ve škole jsme byla naprosto nepoužitelná.. jen jsme seděla, narovnaná jak pravítko, zírala do blba, často se mě kámoška prtala, co je a já bud nereagovala, nebo jsem na ní zařvala: ,,NECH MĚ BEJT. JSEM V KLIDU, JSME UPLNĚ V KLIDU!" a což zase třída reagovala, že jestli jsme normální a at se jdu léčit... No,t o je asi vše.. Melu pátý přes devátý,ale stejně to nikdo nebude číst... Protože tohle forum mi připadá nějak mrtvý, což je škoda. Sad
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Deprese Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejít na: