Základní informace
· Úvod
· Co je to...
· Proč...?
· Proč chtít...?
· Vzpomínáme
· Dvanáctero
· Pomoc
· Rodičům a známým
· Kontakty na adminy
Reklama
Nabídka
· Domů
· Články
· Vaše příběhy
· Vaše tvorba
· Fóra
· Recenze
· Encyklopedie
· Časté dotazy
· Ankety
· Archiv článků
· Odkazy
· Poslat článek
· Soukromé zprávy
· Váš účet
· Vyhledat
· Doporučte nás
Kdo je online
V tuto chvíli je 47 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
Odkazy

Fóra

Naše problémy
Fórum nejen o sebepoškozování

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Život začíná ve třiceti / čtyřiceti / padesáti...

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Nejhezčí životní etapa je:
dětství - bezstarostnost
0%
 0%  [ 0 ]
dospívání - nezávazné užívání si
33%
 33%  [ 1 ]
"prodloužené mládí" - svoboda
33%
 33%  [ 1 ]
raná dospělost - pokoj od autorit
0%
 0%  [ 0 ]
vrcholná dospělost - zajištěná existence
0%
 0%  [ 0 ]
stáří - klidný podzim života
0%
 0%  [ 0 ]
u každého jiná - záleží na individuálních podmínkách
0%
 0%  [ 0 ]
všechny - každá má něco do sebe
0%
 0%  [ 0 ]
žádná - život je čekárna na smrt
33%
 33%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 3

Autor Zpráva
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 2:37 pm    Předmět: Život začíná ve třiceti / čtyřiceti / padesáti... Citovat

Vyvíjí se člověk celý život? Nebo od určitého období už jen hnije? Stává se ke stáru zralejším a rozumnějším? Anebo jsou to těšínská jablíčka pro dříve narozené? Je to individuální?
Těšíte se na své budoucí životní etapy? Proč ano, proč ne?
Snažíte se udržet v "nižším vývojovém stádiu"? Proč ano, proč ne?
Hledíte do budoucnosti s obavami? Je pro vás některý životní milník strašákem, před kterým "to" chcete ukončit?
Cítíte se mít vše dobré/špatné před sebou/za sebou? Cítíte se právě teď na vrcholu sil? A co dál?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Blizi
Site Admin
Site Admin

Registrace: 21.6. 2006

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 7:19 pm    Předmět: Re: Život začíná ve třiceti / čtyřiceti / padesáti... Citovat

V dětství si pamatuju separační úzkost, v pubertě odstrčení kolektivem a narůstání komplexů méněcennosti, v adolescenci neúspěšné vztahy a přijetí role ošklivky, v mladé dospělosti se to spojilo a vygradovalo. Čím jsem starší, tím je to horší ve smyslu "už jsem tak stará a nezvládám ani to, co jiní o 10 let mladší". A bude hůř a hůř. Utíkání do regrese, kterému nezvládám čelit, bude stále trapnější s přibývajícími vráskami, tělo ztrácí kondici a unavuje svou tíhou. Chtěla jsem se zabít ve 30ti, teď jsem posunula limit na 40, co pak, to nevím, ale rozhodně se na žádné budoucí etapy netěším. Co Ty?
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
coco
Hrdina

Registrace: 27.12. 2006

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 8:21 pm    Předmět: Citovat

Nevím, jsem atyp Wink (ne všechny zákonitosti psychologie normálního lidského vývoje jsou na mne aplikovatelné & pokud přece jsou, tak mě to tak nějak překvapuje až uráží, přestože je to v podstatě přirozené). Bilancování je fakt svině, nicméně to mne provází od třinácti. Asi je mi v dospělosti nejlíp, potřebuju určitou míru svobody, soukromí, nějakých jistot (ne jen provizorní visení před černou dírou budoucnosti) a... soběstačnosti, jestli je to slovo. A na něco jsem se adaptovala, k něčemu jsem došla, něco jsem vybudovala & dostala se mezi společnost dospělých, která nešikanuje každou drobnou odlišnost apod. Jen postupem času logicky narůstá tíže toho vakua života s absencí smyslu (jak něčeho hlubšího, tak pěny dní & všelijaké ujíždějící vlaky).

(Btw jsem onehdá v jakémsi ženském časopise, který jsem si mimochodem koupila jen proto, že jsem zrovna tak jak tak potřebovala deštník (a ten byl u něj přiložený, jinak jsem z jeho obsahu jako "dobré pro mě" vyhodnotila akorát přiložený vzorek tělového mléka a křížovku), četla článek se seznamem věcí, které jsou na třicítce super. Nepochopila jsem ani jeden bod, většina těch bodů mi přišla buď neutrální (ne jako výhoda), prapodivné (wtf efekt) nebo rovnou negativní, a téměř všechny mi přišly věkově nespecifické (jako že je nesmysl tvrdit, že se k určitému poznání dohrabe člověk v konkrétním roce života))
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ShelbyGT500
Nový uživatel
Nový uživatel

Registrace: 17.3. 2011

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 11:29 pm    Předmět: Citovat

No z nabídek možností bych vyškrtl, že je to u každého jiný, protože to je samozřejmost. Bude mi za 14 dní 20 let. Nejlepší část života pro mě bylo asi období tak od 13 do 17. Dospělej bejt nechci, bude mi sice teprve 20, ale pro mě je to už 20. Život stojí za hovno. Navíc vim, že mě v budoucnu nic dobrýho nečeká. Kvůli zkurvený státní slohovce nemam maturitu a na vejšku sem se nedostal a popravdě tam ani nechci, 5 let učení mě děsí. Kdyby střední na kterou sem chodil měla nějakou úroveň, nikdy bych maturitu nedostal. Sem línej, nic neumim a lemra, takže jak budu shánět práci netušim a nejradši bych vypad někam na druhej konec světa, ale na to zas nemam prachy. No prostě všechno v prdeli. Z tý ankety bych vybral víc věcí. Dětství má určitě něco do sebe, asi právě tu bezstarostnost, ale z toho si moc nepamatuju, takže nedokážu posoudit. Dospívání pro mě bylo nejlepší, i když v mym případě ne kvůli užívání si, ale tak nějak celkově. A souhlasim, že život je jen čekárna na smrt. Pořád se roděj další a další lidi, který akorát ničej tuhle krásnou planetu. Život nemá žádnej smysl. Jediný čeho bych se chtěl dožít je cestování vesmírem, ale to asi během prá let nebude, takže nic. Chtěl bych aby mi bylo pořád takovejch 16. Taková menší slohovka Very Happy
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Naše problémy -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejít na: